Skocz do zawartości
Gość

Problem z zawieszaniem, przycinaniem Pceta w Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! mam taki problem z zawieszaniem kompa, a mianowicie po włączeniu pc po paru minutach bezczynnosci lub przegladania interentu komp zacznie tak przycinać, lagować, że nie idzie niedługo ruszyć myszką. Ogólnie pomaga tylko restart. Dzisiaj tak się stało 4 razy po rząd po paru minutach od uruchomienia i jest tak każdego dnia po uruchomieniu dopiero po paru razach jest dobrze. Problemem na 90% jest tymczasowe gówno jakie kupilem czyli karta gtx 1650. Na poprzednim gtx1070 nigdy takie coś wystepowało, nawet na chwilę. Dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera to jednak chyba nie karta, po przełączeniu na integre stalo się tak znowu. Ma ktoś jakieś pomysły? Dodam ze po wystepowaniu tego, wlączając hwmonitor procesor kreci się na maksa i ma duże zużycie\obciążenie. specyfikacja pc platforma z97 5775c 16gb ram

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie patrzyłem 20 minut temu jak ten problem wystąpił dzisiaj poraz 8 i najprawdopodbniej problemem jest program AVG a mianowicie jego plik AVGSvc.exe który pobierał 13% uzycia cpu, normalnie wartości skaczą sobie od 0-2%. Odinstaluje ten program i zobaczę czy problem ustąpi. Wirusa raczej nie mam bo świezo po formacie też tak sie działo. No chyba ze w jakims programie był ktory instalowałem po instalacji win 7

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp się wiesza, to użycie procesora musiałoby podskoczyć do 100%. No ale usuń AVG i sprawdź.
Jeśli masz dysk SSD, to lepiej zrób aktualizację do dziesiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycia procesora takiego nie było, ale było 105% maksymalnej częstotliwości procesora gdy ten problem wystapił a teraz normalnie podczas tych samych czynności jest 25%. Zobaczymy co będzie jutro. Problem ten występował każdego dnia, wiec jutro też wystąpi, no chyba ze problemem był ten avg. Na windows 10 zmienię jak bedę zmieniał platformę z 5900x na pokładzie (jak go upoluje). Dzięki i pozdrawiam, zobaczymy jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! problemem był AVG, a mianowicie jego plik AVGSvc.exe. Po odinstalowaniu AVG problem ustąpił. Zainstalowalem jeszcze avasta, Avast przejął avg i jest to w 99.9 % ten sam program, tylko rozni się ikonką i ten problem na avascie też występował. Był też taki sam plik tylko AvastSvc.exe. Widziałem od zawsze że antiviry zamulają kompa ale nie az tak jak u mnie. AVG uzywałem od 13 lat ale jakaś aktualizacja musiała coś popsuć. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że trochę utknąłeś w przeszłości. AVG i Avast przestały być dobrymi rozwiązaniami lata temu. W tej chwili dla większości użytkowników wystarczający jest Defender wbudowany w Windows 10, ale tu znów klapa, bo siedzisz na Siódemce, która zakończyła żywot ponad rok temu. Zrób czym prędzej aktualizację - na dziury w przestarzałym systemie żaden antywirus nie pomoże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Kiepski antywirus potrafi czasem zrobić niezły cyrk w systemie, zupełnie bez powodu i bez ostrzeżenia. Wcale mnie opisany przypadek nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...