Skocz do zawartości
joorvishoon

Płaska obudowa obudowa na ścianę

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilę potestowałem jak wygląda temat przewiewu i powiem że z tym filtrem przeciwkurzowym to nędza. Czy ktoś zna może jakąś alternatywę? Jakieś wysoce wiatroprzepuszczalne materiały które mogły by robić za filtr przeciwkurzowy?

EDIT: są jakieś filtry firmy Demciflex, które wyglądają obiecująco. Miał ktoś styczność? Drogawe to, ale może warto...

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadza zakończona. Jednak skucha - kabel zasilający do GPU jest za krótki, muszę dokupić taki ok 60cm. Reszta pasuje i działa. Jak skompletuje kable i ładnie poukładam zasilające, to zakładam blok wodny i chyba kończę temat.

1627670287348.thumb.jpg.775b5726d69794532c6e9384207ae962.jpg

 

Fotka na szybko z lampkami:

1627670584607.thumb.jpg.5a54db56f9ba5ee8bd0a398d12d24050.jpg

Jakby miał oceniać to:

- lampki w rezie i na mobasie - efekt na szóstkę

- lampki pod pompką, pod GPU - generalnie OK ale trochę za słabo święcą.

- lapki pod mobo - generalnie prawie ich nie widać

Raczej już nic z tym nie zrobię, raczej "lesson learned" na przyszłość. Jeszcze samo oświetlenie będę tweakował jak już wszystko będzie poskładane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek. Cyknij jakąś fotkę z dystansu mocniej, żeby było wiadomo jak się prezentuje w otoczeniu wieczorkiem w półmroku 🙂

Swoją szosą, ludzie czasem obudowy ze szkłem traktują jako display case dla ulubionych zabawek, może pomyśl nad tym. Ja tam bym sobie wstawił gdzie luźniej Daimosa którego mam w z LEGO wybudowanego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. oczywiście będę cykał lepsze fotki, ale to już na komplecie., w tej chwili czekam na dłuższe kable zasilające i zastanawiam się jak je elegancko przymocować (skończy się pewnie na czarnych trytkach i pistolecie na zszywki.

myślę że za tydzień ostatecznie zalewam układ, zakładam szybę i kończę projekt.

Generalnie w półmroku wygląda to super, zwłaszcza jak się przygasi światełka na mobo - wtedy wszystko mniej więcej świeci w podobny sposób, i widać podświetlenia innych elementów.

BTW - rozwiązałem tajemnice wujowej wydajności filtra - przez pomyłkę zamiast przedłużaczy do wentylatorów użyłem reduktorów napięcia, więc prawdopodobnie wybrane wentylatory chodziły na 9v albo 7v, co by tłumaczyło marną wydajność. Brawo ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to chyba skończyłem...

Tak się prezentuje w świetle dziennym:

P8080123.thumb.JPG.23db28460441813fa6d25ccbf4dd4687.JPG

P8080124.thumb.JPG.424642a9750e8f34bb920b16f57a6470.JPG

A tak w nocy:

P8080128.thumb.JPG.f210e0f737b4549dcc7fdfe19a21fcdc.JPG

Wszystko działa cacy, w sensie wentylacja w środku zgodnie z oczekiwaniami, czyli ściana powietrza przez całą wysokość budy robi robotę:

  • w regularnym stresie żaden element mobo (VRM, NB, dowolny inny sensor) nie rejestruje temperatury powyżej 50 stopni
  • GPU, pomimo niezbyt łaskawego położenia nagrzewa się do max 80 stopni w occt (rtx 2060 chłodzony jednym 92mm)
  • zasilacz też nawet pod sporym obciążeniem nie "wyje" (niestety nie mam monitoringu obrotów na zasilaczu, więc muszę organoleptycznie).

Trochę obawiałem się chłodnicy, bo nietypowa  (4x80) - więc nie idzie nigdzie znaleźć testów i opinii - ale ogarnia procesor w cuglach (~50C po 3 godzina OCCT przy wentylatorach @1000obr/m), więc myślę że jak dołożę do loopa nawet mocne GPU to spokojnie sobie poradzi z całością.

W najbliższym czasie spróbuję znaleźć jakieś GPU co by pasowało i było na wodę, oraz obawiam się że wymienię pompkę na DDC - DC-LT jest spoko i generalnie jestem jej dużym fanem, ale po pewnych zjawiskach wokół temperatury CPU wnioskuję że blok działał by sprawniej jakby woda płynęła kapkę szybciej. Jako że w przyszłości dojdzie jeszcze blok GPU, to chyba trzeba uderzać w coś mocniejszego 😕

No i oczywiście jakieś feng-shui na kablach dookoła, ale to jest temat drugorzędny w tej chwili.

Tak więc pełen sukces, pełna satysfakcja. Dzięki wszystkim za dobre słowo i wsparcie. Jak mi znowu odwali i zacznę coś majstrować, chętnie się podzielę, a na razie idę się rozkoszować wyglądem i kulturą pracy mego dzieła 🙂

Edytowane przez joorvishoon
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...