Skocz do zawartości
konrad573

Zakup Procka do laptopa Clevo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zakup 11 thgen. Czy i7 11700k obsługuję tryb Gear 1 i pamięci do 3600mhz? Planuję kupić i9 11900k + undervolting, lub i7 11700k i delikatnie podkręcić, albo po prostu i9 11900F. Pamięci ram będą 3200 mhz i zależy mi by je wykorzystać. Cena nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. W sklepie proponują mi nie brać i9 11900k bo są zbyt wysokie temperatury.

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

sam czekam za większą ilością testów odnośnie 11 gen. i ich temperatur, bo taki  i7 11700K zwodowany tez potrafi dobić do 100 stopni, a obecnie to recenzje sprzętu nie są obiektywne i bezstronne tylko zawsze to samo, zachwalanie plusów nowego w celu podniesienia sprzedaży a minusy to tak tylko się o czymś wspomina albo pomija a dopiero jak szambo się wyleje to faktycznie cos tam szanowni recenzenci się łaskawie odniosą, obecnie CPU już opuszczając fabrykę są wyżyłowane, także jeśli krecie Cię dodatkowe 100MHz i mówienie ze zrobiłem OC no tooo , obecnie to zabawa idzie w kierunku aby wszystkie rdzenie pracowały stabilnie z taka sama szybkością a nie na jednym rdzeniu...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali mi w sklepie zestaw z i9 11900f. Zgodziłem się, ale sprawdziłem potem specyfikacje i okazało się że ten procesor bazowe taktowanie ma tylko 2.5 ghz. Co już go skreśla dla mnie. Na szczęścię to przygotowany zestaw ale nie zamówiony i opłacony. Już się skłaniam bardziej ku i7 11700k z lekkim OC. Wydaje mi się że powinna być widocznie chłodniejsza niż i9 z k.

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konrad573 napisał:

Witam planuje zakup 11 thgen. Czy i7 11700k obsługuję tryb Gear 1 i pamięci do 3600mhz? Planuję kupić i9 11900k + undervolting, lub i7 11700k i delikatnie podkręcić, albo po prostu i9 11900F. Pamięci ram będą 3200 mhz i zależy mi by je wykorzystać. Cena nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. W sklepie proponują mi nie brać i9 11900k bo są zbyt wysokie temperatury.

i7 i i9 to sa fizycznie te same procesory w obecnej generacji intela, przez przestarzaly proces nie zmiesilo im sie 10 rdzeni w nowej architekturze tak jak to bylo w poprzedniej generacji wiec teraz daja tylko 8 rdzeni w i9, jedyna roznica i7 vs i9  to teraz  tzw. bin czyli te osiagajace lepsze taktowania sprzedaja jako i9, te troche gorsze jako i7 😉 Tak wiec roznica w temperaturze wyniki tylko z tego, ze i9 jest wyzej taktowany i moze pobierac przez to wiecej energii. Jak kasa nie jest problemem to bierz i9, jak chcesz sie pobawic w OC i przezyjesz pewnie utrate 100-200 MHz taktowania za kilkaset zlotych oszczednosci to i7.

 

Ogolnie i9 to teraz malo oplacalny wybor przez utrate 2 rdzeni i wyzsza cene niz w poprzedniej genracji, czesto jest wrecz wolniejszy niz poprzednia generacja.

Edytowane przez tyr83
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tyr83 napisał:

i7 i i9 to sa fizycznie te same procesory jedyna roznica to tzw. bin czyli te osiagajace lepsze taktowania sprzedaja jako i9, te troche gorsze jako i7 😉 Tak wiec roznica w temperaturze wyniki tylko z tego, ze i9 jest wyzej taktowany i moze pobierac przez to wiecej energii. Jak kasa nie jest problemem to bierz i9.

Dzięki za odpowiedź. Chodzi o i9 11900kf czy i9 11900f(Taką mi zaproponowali ale mnie martwi taktowanei bazowe: 2,5ghz.)? Ja chyba już zdecydowałem że węzme tą i7 jeśli chłodzenie wyrobi i ramy będą pracować na 3200 mhz(takie będą). 

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, konrad573 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Chodzi o i9 11900kf czy i9 11900f(Taką mi zaproponowali ale mnie martwi taktowanei bazowe: 25ghz.)? Ja chyba już zdecydowałem że węzme tą i7 jeśli chłodzenie wyrobi i ramy będą pracować na 3200 mhz(takie będą).

Ramy optymalne beda 3600 zeby byl tryb synchroniczny z procesorem.  Taktowanie bazowe nie ma znaczenia, jesli procesor nie przegrzewa sie to wystarczy w bios ustawic prace non-stop w maksymalnym turbo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle o OC. Zawsze podkręcałem procesory :/. Ok dzięki czyli zostawiam i9 11900f jak mi zaproponowali w Clevo.

Ok co lepsze ? Podkręcona i7 11700kf czy i9 11900f z ustawieniem na turbo.

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, konrad573 napisał:

A ja myśle o OC. Zawsze podkręcałem procesory :/. Ok dzięki czyli zostawiam i9 11900f jak mi zaproponowali w Clevo.

Ok co lepsze ? Podkręcona i7 11700kf czy i9 11900f z ustawieniem na turbo.

Przy dobrym chlodzeniu powinno sie dac pusic i7 11700kf na 5GHz na wszystkich rdzeniach wiec mysle, ze to bedzie dobra opcja jak chcesz sie troche pobawic w OC.

 

Ten i9 w wersji bez k raczej nie bedzie trzymal takiego zegara 5GHz  przy obciazeniu wszystkich rdzeni, bo turbo jest uzaleznione od tego ile rdzeni jest obciazone,na ta chwile nie widzialem takich testow dla tego procesora.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, konrad573 napisał:

To jest Laptop Clevo x170km-g w Polsce jako hyperbook gtr czy Dream Machines.

W laptopach procki intela skrzydel nie rozwina, sa pradozerne i wydzielaja duzo ciepla, chlodzenie laptopa sobie z tym na dluzsza mete nie poradzi. Chwile procesor podziala  z wysokim zegarem, przegrzeje sie i zrzuci zegary mocno w dol.

 

8 rdzeniowce AMD duzo lepiej sobie radza w laptopach przez nizszy proces technologiczny i wydzielanie z tego powodu duzo mniejszych ilosci ciepla.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop ma wymienne podzespoły i b. dobre chłodzenie. Myślę o upgrade w przyszłości.

no kurczę już myślałem że zostawić ta i9 11900f. Tera myślę że i7 11700kf. Już sam nie wiem :/.

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, konrad573 napisał:

Ten laptop mam wymienne podzespoły i b. dobre chłodzenie. Myślę o upgrade w przyszłości.

Do schlodzenia tych inteli zeby dzialaly z pelnym turbo jest potrzebny wiezowy cooler w stylu Noctua NH-D15 gdzie sam cooler wazy 1.3KG albo dobre chlodzenie wodne 😉 W laptopie nie ma szans  zeby intele trzymaly dlugo turbo pelne.

Edytowane przez tyr83
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...