Skocz do zawartości
Redn3s

Zestaw pod RTX 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w najbliższym czasie zakupić nowy zestaw komputerowy, mój aktualny komputer jest już trochę przestarzały ( 8GB RAM i procek i5-4690k), który bardzo ogranicza możliwości karty, którą w nim posiadam tj. MSI RTX 2060 GAMING Z  i właśnie pod tą kartę planuje zbudować nowy zestaw z ewentualnym upgradem pod RTX 3070 na przyszłość, jeżeli kiedyś rynek się unormuje. Nie siedzę już, aż tak w temacie aktualnych części i inspiruje się głównie comiesięcznymi zestawami z PUREPC. Czy ktoś mógłby mi doradzić co ewentualnie zmienić, czy może byłaby możliwość na czymś zaoszczedzić nie tracąc na wydajności? Z góry bardzo dziękuje za każdą sugestię.

image.png.3cf45d036a8dcb032a34e2820c5fbc69.png

Edytowane przez Redn3s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

nie zawsze polecane patrząc tylko pod kontem cena idzie w parze z dobrym wyborem.

pasta termoprzewodząca kwestia gustu ale rozprowadzanie pasty po powierzchni tez jest jakaś zaleta- Noctua NT-H1

zasilacz- ADATA Core Reactor 650W- 10 lat gwarancji, MSI MPG A650GF 650W-10 lat gwarancji ,BitFenix Whisper M 650W-7  lat gwarancji , lub o 100W mocy więcej  SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W- 60 miesięcy gwarancji.

obudowa co się komu podoba , nie znalazłem jak jest zbudowana od strony gdzie są kable oraz ile tam jest miejsca po miedzy płyta nośna dla płyty głównej a bokiem obwodowy , tutaj chodzi o to aby przestrzeń po miedzy nimi była odpowiednia co by kable można swobodnie poukładać.

płyta główna tutaj jest trochę problem z wyborem cena/jakość bo porównując z490 do z590 to dla mnie z590 jest to poprawiona konstrukcja , ale obecnie za czy do 1000 PLN to jak się przypatrzeć co dana płyta ma na wyposażeniu to jak tu ocenić nowa płytę główna z kodekiem dźwiękowym na Realtek ALC 897 i bez Wi-Fi ? 

i niby mamy za prawie 1200 pln Asus TUF GAMING Z590-PLUS WIFI ale tez nie na najnowszym kodeku dźwiękowym  tylko Realtek ALC S1200A także może faktycznie pod względem finansowym można by się zainteresować ,MSI MPG Z490 GAMING PLUS lub Asus TUF GAMING Z490-PLUS WIFI  

pamięć ram ok

natomiast zestaw chłodzący to nie Fera 3-TDP 180W tylko Fortis 3 HE1425 v2 -TDP-220W albo Gelid Phantom Black CC-TDP-200W

dysk systemowy ważna rzecz ten Lexar NM610 to ma tylko 36 miesięcy gwarancji i współczynnik TWB 250TB, a można kupić np. Kingston A2000 500 GB na gwarancji 60 miesięcy i TWB 350TB albo PNY CS3030 500 GB tez 60 miesięcy  gwarancja ale TWB 800TB... 

pozdrawiam     

       

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 08:28, Mr.T... napisał:

Witam 

nie zawsze polecane patrząc tylko pod kontem cena idzie w parze z dobrym wyborem.

pasta termoprzewodząca kwestia gustu ale rozprowadzanie pasty po powierzchni tez jest jakaś zaleta- Noctua NT-H1

zasilacz- ADATA Core Reactor 650W- 10 lat gwarancji, MSI MPG A650GF 650W-10 lat gwarancji ,BitFenix Whisper M 650W-7  lat gwarancji , lub o 100W mocy więcej  SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W- 60 miesięcy gwarancji.

obudowa co się komu podoba , nie znalazłem jak jest zbudowana od strony gdzie są kable oraz ile tam jest miejsca po miedzy płyta nośna dla płyty głównej a bokiem obwodowy , tutaj chodzi o to aby przestrzeń po miedzy nimi była odpowiednia co by kable można swobodnie poukładać.

płyta główna tutaj jest trochę problem z wyborem cena/jakość bo porównując z490 do z590 to dla mnie z590 jest to poprawiona konstrukcja , ale obecnie za czy do 1000 PLN to jak się przypatrzeć co dana płyta ma na wyposażeniu to jak tu ocenić nowa płytę główna z kodekiem dźwiękowym na Realtek ALC 897 i bez Wi-Fi ? 

i niby mamy za prawie 1200 pln Asus TUF GAMING Z590-PLUS WIFI ale tez nie na najnowszym kodeku dźwiękowym  tylko Realtek ALC S1200A także może faktycznie pod względem finansowym można by się zainteresować ,MSI MPG Z490 GAMING PLUS lub Asus TUF GAMING Z490-PLUS WIFI  

pamięć ram ok

natomiast zestaw chłodzący to nie Fera 3-TDP 180W tylko Fortis 3 HE1425 v2 -TDP-220W albo Gelid Phantom Black CC-TDP-200W

dysk systemowy ważna rzecz ten Lexar NM610 to ma tylko 36 miesięcy gwarancji i współczynnik TWB 250TB, a można kupić np. Kingston A2000 500 GB na gwarancji 60 miesięcy i TWB 350TB albo PNY CS3030 500 GB tez 60 miesięcy  gwarancja ale TWB 800TB... 

pozdrawiam     

       

 

Dziękuje za sugestię, a co sądzisz o GIGABYTE Z590 GAMING X, pod ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redn3s napisał:

Dziękuje za sugestię, a co sądzisz o GIGABYTE Z590 GAMING X, pod ten procesor?

tak chyba trochę skok na kasę, trzeba poczekać na ocenę i możliwości sekcji zasilania, ale patrząc na oferowany kodek dźwiękowy Realtek ALC 897 to trochę słabo się zapowiada.

jest to stronka zawierająca informacje z opisem sekcji zasilania oraz ocenie możliwości i tutaj aluzja do tego, jak można polecić komuś Asrocka ?  

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yPS3hj_K7EPT4RBWCyjdKNP56pnwDz-IgBc0975-FUg/edit#gid=0         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 13:20, Breaky83 napisał:

 

Co zrobiłem? Zrezygnowałem z i5 11400f na rzecz jak pokazują wstępne testy niewiele mniej wydajniejszego i5 10400f, tu test:

Jak ja "kocham" testy na YT: 30-50% obciążenia procesora. Przetestowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie chyba teraz już lepiej Fera 5 zanim podrożeje, bo patrząc na pierwsze testy to podrożeje.

Dysk bym chyba jednak brał 1TB już, bo na 500 zaskakująco szybko zabraknie miejsca.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Breaky83 napisał:

 tak jak w teście, te prawie 100 klatek, czy ponad 100 zapewnia pełna płynność? A takie wstępne testy pokazują , że nie warto dopłacać do nowych procesorów 11 generacji INTELA, 

Ok, W takim razie podejrzewam że i i3-10100 by się nadał. A nawet, uwaga, uwaga, aktualny też by wystarczył...

A wydawanie 3000 na "upgrade pod GTX 3070" w której najbardziej wpływający na wydajność element kosztuje 600? I ile on będzie miał więcej tej wydajności?

 

Wydaje mi się że w obecnej sytuacji w intelu chyba najsensowniej wygląda i7-10700f + b560. Przynajmniej jakoś wygląda i cenowo i wydajnościowo w stosunku do AMD.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Breaky83 napisał:

nie i3 10100 był by już ograniczeniem dla RTX 3070 nawet w grach graficznych, przy czym dla obecnego rtx 2060 był by wystarczający. Pozdrawiam 🙂

 

Bazując na idei 75 Hz wystarczy  każdemu wsadzenie sobie monitora 1440 + RTX ON i już 10100 będzie "wystarczający" dla RTX 3070 ale nie w tym rzecz tylko w tym:

 

"A wydawanie 3000 na "upgrade pod GTX 3070" w której najbardziej wpływający na wydajność element kosztuje 600? I ile on będzie miał więcej tej wydajności?"

15 minut temu, Breaky83 napisał:

 a amd 5600X jest wydajny, ale jego cena od początku jest wysoka.

Już pisałem że jego cena została idealnie ustawiona. Wątek z boku zaproponowałeś zestaw na 10700f który uwzględniając płytę kosztuje tyle samo co "drogie" 5600x. A w zasadzie jedyną zaletą i7 są dodatkowe 2 rdzenie, przy czym póki co zestaw AMD jest wydajniejszy i to "zasadniczo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Breaky83 napisał:

nie w 2k nadal procesor ma znaczenie. A różnica pomiędzy i5 4690k a nowymi i5 10 generacji jest ogromna tu przykład:

Czy jest wystarczający i czy stanowi wąskie gardło dla GTX 2060?

 

28 minut temu, Breaky83 napisał:

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_procesora_amd_ryzen_5_5600x_amd_utarlo_nosa_intelowi-13913-16.html

Zatem ogólnie ryzen 5 5600x jest wydajny, ale dość wysoko wyceniony, tak samo jak zresztą inne konstrukcje obecnie AMD i teraz wszystko zależy od konkretnych gier, programów, zastosowań i nie rozmawiajmy o procesorach, które nie są w tym budżecie bo to bez sensu. Na razie INTEL wydaje się po prostu lepiej wyceniony i lepiej przyszłościowy ze względy na 2 rdzenie więcej i 4 wątki (i7 10700k), jeśli w przyszłości będzie to wykorzystywane to INTEL zyska, jeśli nie to pozostanie jak jest obecnie co widać po teście wyżej.  Do tego widać , że ryzeny bywają w grach kapryśne, raz wychodzą bardzo dobrze , aby za drugim razem zawodzić. Pozdrawiam 🙂

Kompletnie nic nie rozumiem. 5600 jest wydajniejszy od intela ale jego cena jest za wysokoa bo jest wyższa od intela. Ma sens...

 

"lepiej przyszłościowy ze względy na 2 rdzenie więcej i 4 wątki (i7 10700k)," czyli jedna kombinujemy jakby tu kupić coś na przyszłość dlatego do zestawu za 3k dodajemy i5-10400? W dodatku z pamięciami 3200. Ma sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Breaky83 napisał:

stanowi wąskie gardło i nie GTX, a RTX . Pozdrawiam 🙂

 

Na potwierdzenie czego dałeś film z RTX 2080Super. Że niby 2060 osiągnie więcej niż FPS z i5-45xx? z podanego filmiku?

Możesz mi powiedzieć jak mu wyszedł spadek szybkości o 50% przy zwiększeniu rozdzielczości choć spodziewalibyśmy się czegoś takiego [brak spadku wydajności przy zmianie rozdzielczości]?:

https://www.purepc.pl/czy-procesor-ogranicza-karte-graficzna-w-wyzszej-rozdzielczosci?page=0,10

https://www.purepc.pl/czy-procesor-ogranicza-karte-graficzna-w-wyzszej-rozdzielczosci?page=0,12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie przyłącze się do rozmowy ponieważ tez mam dylemat co kupić. A mianowicie chcę złożyć kompa pod 2560x1440 tylko że ogranicza mnie karta graficzna  bo mam rtx 2060 którą chce zmienić w przyszłości na lepszą tylko wiadomo są teraz za drogie. Mój budżet to 3500 tys. tylko że muszę za to kupić procesor , płytę główną , ramy , zasilacz i jak się uda to monitor bo obecnie mam taki który odbiera 1920X1080 chociaż jeżeli się nie uda to liczę się z tym że będę musiał grać na starym i zbierać kasę na nowy który będzie odbierał w rozdzielczości 2560x1440 ale chcę żeby podzespoły były już takie które mi na to pozwolą. Mam na stanie chłodzenie https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/  które wydaje mi się że jeszcze mogę wykorzystać w zestawie . Proszę wiec was o pomoc w doborze podzespołów w dwóch wersjach 1. z monitorem chociaż nie wierze w cuda i 2 .bez monitora która która będzie zawierała 1tb pamięci m2. Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Kamilek9322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-ph-es614pc-bk-649555/ A i to jest obudowa do której chcę to włożyć i nie zależy mi RGB . A jeżeli mój budżet to za mało by zbudować maszynę pod 2560x1440 to poproszę o 3 propozycje na rozdzielczość 1920X1080 nadmieniam że komputera będę używał tylko do gier.

 

Edytowane przez Kamilek9322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Breaky83 napisał:

rdaneel nie wiem czego nie rozumiesz, wszystko masz w testach. Jeśli nie rozumiesz testów, lub czegoś co jest tam napisane, to Ci nie pomogę. Zawsze jest spadek wydajności przy wyższej rozdzielczości, im wyższa tym mniejsza wydajność GPU 

 

Czy ty widziałeś testy które mi podesłałeś?

W każdym z nich jest różnica w obrębie i5-4690k na poziomie 50% w zależności od tego czy jest 1080p czy 1440p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Breaky83 napisał:

rdaneel serio nie mam do Ciebie siły, bo tak jest , nie wiem czego nadal nie rozumiesz, nie zawracaj mi głowy tylko naucz się czytać coś ze zrozumieniem, i umieć czytać wykresy, kłania się podstawówka i czytanie ze zrozumieniem i przyswajanie wiedzy, to nie moje zadanie, a Twoich nauczycieli, bo czuje jak bym rozmawiał z 10-latkiem. Nie rozumiem trudno , ale mi i autorowi nie truj. Na twoich testach to samo jest w full hd i 2k i5 4690k(i3 9100f) vs najszybsze jednostki od i5 10600k do i9 10900k, a ty zawracasz mi gitarę 

No spoko.

Na "moich" testach i3 w 1080 i 1440 osiąga praktycznie identyczne wyniki. Sprawdziłeś? 

W "twoich" jest różnica w obrębie i5-4690k na poziomie 50% w zależności od tego czy jest 1080p czy 1440p . Patrzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Breaky83 napisał:

rdaneel jesteś naprawdę bardzo ciężki. Więc podam Ci przykład jednej gry. Shadow of The Tomb Raider. Wejdź sobie w testach na purepc na zakładkę:

https://www.purepc.pl/czy-procesor-ogranicza-karte-graficzna-w-wyzszej-rozdzielczosci?page=0,11

Masz minimalny fps 60, średni 85 w full hd

 

Nie odpowiadasz na pytanie a "wybrany" test opiera się o górną granicę wydajności karty graficznej. A no i napisano: miejsce GPU.

 

"Co do 2k to pomiar na testach na purepc: minimalny: 60, średni 85 co jest dla mnie zastanawiające" dla mnie też. 

dla mnie dużo testów jest zastanawiających, dopuszczam też że testy mogą się różnic w zależności od tego co kto i jak testuje. Jednakże...

 


Godzinę temu, Breaky83 napisał:

Natomiast dziwne jest to, że na testach purepc masz ten sam minimalny i średni fps w różnych rozdzielczościach, full hd i 2k. Możliwe, jest tam pomyłka jakaś to już trzeba pytać się autora testu.

No właśnie nie. Wydajność nie powinna różnić się w zależności od rozdzielczości. Od detali być może ale nie od rozdzielczości bo to obciąża przede wszystkim grafikę. Stąd pytam dlaczego twój YT ma tak duże różnice.

 

 

Godzinę temu, Breaky83 napisał:

rdaneel jesteś naprawdę bardzo ciężki

Jeśli nadal nie rozumiesz to już nie pisz do mnie w tym poście ani na priv ,

rdaneel serio nie mam do Ciebie siły, bo tak jest

Odnoszę wrażenie że masz jakieś poważne problemy. Albo z psychiką albo ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Breaky83 napisał:

To Ty masz problem ze zrozumieniem tego co ktoś pisze i wykresów.

Jaką górną granice wydajności GPU? na i9 Przecież 10900k masz 128 klatek w full hd i to górna granica powiedzmy na tym GPU w tej rozdzielczości i ustawianiach graficznych, natomiast na i3 9100f masz 86 klatek w full hd (test na purepc), czyli i3 9100f ogranicza to GPU z tego testu i naprawdę nie zamierzam z Tobą już dyskutować po prostu przemyśl wszystko , może zrozumiesz, może nie.

Przeczytaj jeszcze raz oba te zdania.

A teraz popatrz na 1080p:  Przecież 10900k masz 128 klatek

A teraz popatrz na  wyniki fps i3-10100 1080p vs 1440p.

 

10 godzin temu, Breaky83 napisał:

rdaneel słuchaj nic nie zrozumiałeś, nic do Ciebie nie dotarło i jeszcze mnie obrażasz:

A teraz przeczytaj powyższe. 

Edytowane przez rdaneel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...