Skocz do zawartości
Lewatyw

Problem z chłodzeniem? Prośba o wsparcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie: Kompa skleciłem sam na zasadzie znalezienia w miarę dobrych podzespołów i panowie z Morele mi go złożyli (bo szkoda było mi popełnić jakikolwiek błąd przy takiej kwocie). Co obserwuję to spore temperatury podczas zwykłego korzystania z Mozilli ? Przy cięższych grach typu GTAV grzeje się, że czasem to czuć (w sensie normalnie zapachu ciepła ) dodatkowo szkło hartowane w obudowie jest ciepłe jak nie gorąca.. Dodatkowo jak na takie podzespoły to chyba słabe fpsy.. LOL czy inne gry 150-250 fps? TO malutko jeżeli mam być szczery, dodatkowo czasem są po prostu ścinki znikąd.. Nie wspomnę o Minecraft (wiem gra dla dzieci ale tworzyłem serwery na zamówienie), a w nim 50 fps do 300fps z optifine. Używam kompa też do Adobe Premiere Pro i Adobe Photoshop.

Pytanie: problem jest z słabym zamontowaniem / pastą czy cokolwiek innego z chłodzeniem?

Chciałem go wykręcić ale przy tej sytuacji to chyba nawet nie ma co próbować.

Poniżej podzespoły oraz wydruk z HWMonitor:

  • Procesor Intel Core i9-9900K, 3.6GHz, 16 MB, BOX (BX80684I99900K)
  • Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 Pro (BK022)
  • Pasta termoprzewodząca Thermal Grizzly Kryonaut 1g (TG-K-001-RS)
  • Karta graficzna Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock Premium 8GB GDDR6 (NE6208SH20P2-1040G)
  • Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO
  • Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W (SSR-750FX)
  • Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB (SPC182)
  • Dysk SSD Western Digital 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (WDS500G2X0C)
  • Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB, 3000MHz, CL15 (CMK32GX4M2B3000C15)
  • Jakiś dysk 2 TB segate ST2000DM001-1CH164 (1863 GB)

Potrzebuję wsparcia wyeliminowania grzania się, tych ścinego co jakiś czas i małe fpsy. Dodatkowo informację na temat jakie ewentualnie chłodzenie kupić, aby zmienić.

Wydruk z HWMonitor z pulpitu i kilku programach otwartych typu mozilla. Drugi screen z GTA V i cały czas wrasta i czasem jest po 70 stopni.

monitor temperatury.png

Po włączeniu GTA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Temperatury do 70st to nie powód do zmartwień.

Na chłodzeniu wodnym potrafi dojść do 90st. (info z neta)

https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i9-9900k-bezkompromisowa-wydajnosc?page=0,24

Masz procka 8c/16t, podchodzi po 1.3V i 4.7 GHz .

Jedynie sprawdź czy masz dobry przewiew przez obudowę skoro piszesz, że szyba jest dość ciepła.

Sprawdź na innych czujnikach jaka jest temperatura na płycie głównej.

 

Widać też, że masz na sztywno ustawione 4.7 GHz bo nawet jak procek ma małe obciążenie (kilka %) to nadal jest na 4.7 GHz i napięcie 1,20-1,25V.

 

 

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli pytałeś o pastę to sam używam Kryonauta  -  i innej bym nie polecił - ta ma bardzo wysoką wydajność.

Co do zwodowania CPU to kwestia ile chcesz wydać. Sam osobiście na i5-9600K mam tanie SilentiumPC Navis Evo ARGB 240 (coś około 400zł obecnie). Wiatraki wymieniłem na BeQuiet! PureWings 120 (fabryczne są ARGB ale chłodnica jest u mnie niewidoczna w obudowie więc światełka niepotrzebne, wersje ARGB brałem tylko z powodu węży w oplocie). Dodam tylko że CPU nie kręcę.

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...