Jump to content
Mihasi

Coś nie tak

Recommended Posts

Więc no chciałem dodać 2GB ramu ale za stare nie wchodziły mi wyciągłem 4GB ramu które już tam miałem włożyłem i spowrotem  i jak odpalałem to logo na guziku czerwone i pika głośno i po jakimś czasie ochładzanie przyśpiesza i wyłączam bo sie trochę boje że mi komputer wywali co zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam  

zawsze czytając opis problemu staram się ocenić wiek osoby oraz poziom wiedzy, czytając twój opis problemu to mógł bym napisać jednym zdaniem co należy zrobić ale, nie wiem jaki jest twój poziom wiedzy oraz jakie posiadasz umiejętności manualne i techniczne tak abyś nie popsuł sprzętu, możliwe ze na początek należało by się udać do "stonki" na stoisko z warzywami i poprosić panią ekspedientkę o zapakowanie 0.5kg rozumu , a jak się nie da to patrz punkt pierwszy 

1. nie wiem, nie znam się, to nie zabieram się aby czegoś nie popsuć.

idąc do lekarza "nawet teraz zdalnie" to podaje się jak najwięcej szczegółów aby można było szybciej przeprowadzić analizę problemu oraz zdalna diagnostykę aby zaproponować możliwe rozwiązanie.

to tak, jakiego urządzenia dotyczy problem ?, smartfonu, tabletu, deskorolki, lodówki czy telewizora, jak chciałeś pamięć ram dołożyć do laptopa albo komputera stacjonarnego to się pisze. 

posiadam laptopa firmy oraz model lub

posiadam płytę główna producenta oraz model 

mam zainstalowane kość ramu DDR 1/2/3/4 ...5 ?

zakupiłem dodatkowa kość ramu z portalu np. alledrogo, olx  ,czy od kolegi albo znalazłem pod śmietnikiem ?

co to znaczy "ale za stare nie wchodziły mi ?" posiadam np, DDR3 a kość mam no nie wiem DDR2 ? może będzie działać ? 

czy montując "nowa" kość ramu przetarłeś styki np. alkoholem izopropylowym ? a skoro nie dało się zamontować to nie wiem jak bardzo się starałeś czy, a ok nie pasuje "wciecie" to daje sobie spokój czy na siłę i coś pękło ? 

czy montując "nowa" albo już posiadana wcześniej kość ramu poprawnie ja osadziłeś ? jak nie "weszła" do końca to mogło dojść do uszkodzenia pamięci. 

ale do sedna, odłączyć zasilanie, zamontuj poprawnie "stara kość ramu następnie poszukać i wymontować baterie od podtrzymywania ustawień biosu przynajmniej na 1 minutę, po czym zamontować baterie i spróbować uruchomić komputer, jak jest to nędzna imitacja komputera czyli laptop to nie wiem bo nie napisałeś jaki sprzęt posiadasz czyli czy wystarczy zdjąć płytę serwisowa czy trzeba wyjąc cała płytę główna bo producent np umieścił  baterie od "góry" i trzeba rozpruć całego laptopa, a jak napiszesz jak to zrobić lub znaleźć to patrz punkt pierwszy.               

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Mihasi napisał:

Nie robiłem na śiłe i mam pc przepraszam ale po prostu nie znam się tak bardzo 

 

czyli wystarczy zastosować się do patrz punkt pierwszy.

pamięć ram jest bardzo wrażliwa jeśli chodzi o zasilanie także jak montując pamięć ram do płyty głównej, na słuch oraz organoleptycznie zatrzaski musza się zatrzasnąć co widać i słychać przy montażu ,bo potem jedno włączenie zasilania i próba uruchomienia komputera i ram nadaje się tylko jako ozdoba na półkę ... , zrób tak jak napisałem odłącz zasilanie wyjmij baterie z płyty głównej, ale trzeba pamiętać ze wszystkie ustawienia z biosu zostaną ustawione do wartości  domyślnych także przydała się osoba co posiada wiedze na temat poprawnej konfiguracji biosu ,teoretycznie nawet bez konfiguracji system powinien się uruchomić, jak nie, to trzeba szukać osoby co tobie pomorze bo zdalnie punkt po punkcie to raczej trzeba by wideo konferencje zrobić aby to przeprowadzić szybko i sprawnie XD     

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.