Skocz do zawartości
Rafson999

Kolorowy LED pod USB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Chce kupić sobie jakąś kolorową taśmę, którą będę mógł podłączyć pod USB, żeby oświetlała mi biurko. Nie chce takiej która tylko zmienia kolory, ale coś bardziej bajeranckiego. Znalazłem taką cyfrówkę: https://www.smd-led.pl/tasma-led-rgb-5v-usb-smart-led-60-rgb-100cm-wifi-tv-41499 I teraz tak się zastanawiam, czy nie zrobić jeszcze telewizora w tym systemie. Co o tym myślicie, a może polecacie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie takie : chcesz oświetlić biurko z góry jako takie stanowisko pracy? Do tego lepsza chyba by była gotowa listwa led w profilu aluminiowym.

Tanim kosztem można coś takiego zrobić samemu.. Robiłem białe oświetlenie blatu kuchennego: 2m profil z szybką, taśma 5630, zasilacz, elementy mocujące  - wydałem niecałe 100zł, zakupione w Allegro

Ale jeśli bajerancko ma mrugać w kolorach tęczy to zobacz ten produkt:

https://www.morele.net/tasma-led-polux-5m-120szt-m-20w-m-12v-rgb-multikolor-7174786/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Podobne do tego co znalazłeś z tym że zasilane sieciowe. Są wersje w różnych długościach.

Przy "Twojej" jest na dole taki magiczny zapis  "Działa z każdym USB lecz zwróć uwagę czy Twoje urządzenie USB ma wystarczającą moc."  Pytanie zatem do jakiego USB będziesz podpinał tzn. komputer, czy np ładowarka komórki.

Do TV miałem rozwiązanie w postaci taśmy LED z pilotem z Biedronki za bodajże 50-60zł. Problem był z zamontowaniem bo taśma dwustronna 3M niby ok ale przy porowatości obudowy TV odklejała się po jakimś czasie. Wersja miała zasilanie sieciowe. Próbowałem też z taśmami na USB które wpina się w gniazdo USB w TV - wtedy włączając TV automatycznie powinny zaświecić się diody, ale mój stareńki Sharp nie miał tyle mocy na USB żeby odpalić diody 🙂 Obecnie TV oświetla mi Ambilight w Philips

 

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...