Skocz do zawartości
Hi6h3rBPM

Wymiana chłodzenia MSI GTX 1060 3GT OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Interesuje mnie czy jestem w stanie wymienić chłodzenie karty graficznej jak w tytule. Grafika posiada 2 wiatraki których minimalna prędkość jest ustawiona na 49% co daje ok 1500RPM (fotka z MSI Afterburner). Wszystkie inne komponenty komputera są naprawdę ciche i słychać jedynie kartę graficzną. Jest to ograniczenie modelu czy może stricte zastosowanego chłodzenia? Jak ew. mogę zbić prędkość wiatraków? Karta w normalnym użytkowaniu (internet) ma temperaturę 20-25st.

Screenshot 2021-04-08 153407.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie karty od początku jest głośne czy dopiero od jakiegoś czasu ?

Możliwe że już wentylatory dogorywają .

Samo chłodzenie da się wymienić - wyjścia są dwa - albo samo chłodzenie od padniętej GTX1060 3GB od MSI ( dokładnie ten sam model ) albo jakieś aftermarketowe w stylu Arctic Accelero Xtreme III .

Samo Accelero to koszt ~250 zł , więc drogo , taniej może wyjść kupno chłodzenia od innego GTX1060 ale trudniej z dostępnością .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy to nie kwestia wentylatorów które chodzą głośniej niż normalnie ale karta zawsze była słyszalna, 1500RPM da się usłyszeć. Jak dam na 80% pełnej mocy to zaczyna suszyć i jest mało przyjemnie.

Motyw jest taki że mam tak przewiewną budę że spokojnie dałbym te wentylatory na 800RPM, więcej mi nie potrzeba. Wydaje mi się że ograniczenie jest w BIOSie karty, także to samo chłodzenie od innego egzemplarza raczej nic nie zmieni...

// EDIT

Czy może jest to zależne od wentylatorów, które nie schodzą poniżej 1500RPM? Arctic Accelero Xtreme może i jest fajną opcją, ale to wizualny dramat :d

Edytowane przez Hi6h3rBPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...