Skocz do zawartości
Rabbit314

Komputer bez GPU za ~4000 zł. / AKTUALIZACJA- 10k z GPU

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: poniżej zmieniłem trochę formułę, prosiłbym o ewentualne zestawy do 10-11 tysięcy już z zainstalowanym "przepłaconym" GPU. Na "konkurencyjnym" forum dostałem ofertę z Proshopu z gotowym zestawem ale wolałbym chyba coś z odbiorem osobistym w Polsce..

 

Poszukuję zestawu komputerowego, do którego w przyszłości trafi RTX 3070/3080. Budżet nie jest kompletnie "stały" choć też nie chciałbym zbyt mocno przekraczać tych 4 tysięcy.

Co do wymagań i preferencji:

-w miarę ciche chłodzenie, zarówno w obudowie, jak i na CPU- raczej nie będę bawił się w przesadne OC czegokolwiek

-przestronna obudowa z możliwością pochowania kabli- bez zbędnych bajerów wizualnych, nie będzie na widoku

-co najmniej 256GB SSD + 1 lub 2 TB HDD- brak wielkich wymagań jeśli chodzi o szybkość, do tej pory korzystałem wyłącznie z HDD więc różnicę i tak odczuję

-preferowany Intel z uwagi na pozytywne doświadczenia z tą marką, chyba że wypada dużo gorzej pod względem opłacalności.

EDIT: poniżej zmieniłem trochę formułę, prosiłbym o ewen

Edytowane przez Rabbit314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Breaky83 napisał:

Nie wiem, hipotetycznie 10700f+b560 byłby "tanim zamiennikiem" dla 5600x.

W podanej konfiguracji płacimy tyle samo za słabszy sprzęt niż 5600x. I do tego pamięci 3200.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o chłodzenie i pamięć- to nie jest jakiś noname? Pytam bo od czasu zakupu ostatniego kompa totalnie wypadłem z obiegu a chce wiedzieć co ewentualnie będę brał :). No i zasilacz, one nie były kiedyś na czarnej liście?

 

Kolejna rzecz, bardziej ogólna - czy taka buda dobrze będzie współgrać z 3080, czy jednak lepiej będzie wsadzić 3070? 

 

Dziękuję za dotychczasowe sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat na nowych warunkach- zastanawiam się nad przepłaceniem za kartę w obecnych czasach (wiem, desperacja) i kupno całości za 10, max 11 tysięcy. Na "konkurencyjnym" forum dostałem świetny zestaw z Proshopu, ale wolałbym jednak chyba kupić coś z odbiorem osobistym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako baza może być zestaw z postu @Breaky83 .

Mushin to nie no name , dobra choć mało znana u nas marka pamięci .

Alternatywnie zamiast nich Crucial Ballistix 2x8GB DDR4 3600 mhz CL16 za 429 zł , jakieś 50 zł więcej a mają niższe CL .

A co do psu - to bym się kłócił o to co napisał kolega Breaky83 , Supremo FM3 to raczej mocny średniak a nie bdb zasilacz.

Bardzo dobry to by był Corsair RMX/RMI czy jakieś wyższe modele Seasonica albo BQ

Corsair RMX 650W kosztuje 499 zł , za tyle samo jest Seasonic Focus GX 650W , be quiet! Straight Power 11 650W kosztuje 495 zł .

Cała trójka ma lepszą elektronikę niż konstrukcja SPC oraz lepsze chłodzenie .

Co do GPU - z RTX3070 w morele dostępnych jest tylko 5 modeli , MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio odpada bo ma długość 323 mm , nie wiem ile ma model od Inno 3D .

Najtańszy 3070 wogóle na morele ma 283 mm - jest to Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB GDDR6 za 6 889 zł , potem nieco dłuższy ale też droższy bo już prawie 7300 zł GB Aorus Master

Mając max. budżet 11k zł to wydając prawie 6900 zł na kartę na resztę zestawu możesz wydać do 4100 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Wasze komentarze. Na dzisiaj zamawiam samą budę, z kartą będę myślał ale jestem słabym człowiekiem..

Ostatnie pytanie mam co do SSD, jak ten dysk ma się do 970 EVO w rzeczywistości? Wielu znajomych ma tego właśnie jego, a w zestawach przeważnie spotykam właśnie polecanego przez Was Kingstona 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...