Skocz do zawartości
ulong

Zdalny telefon komórkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Często przebywam poza EU, gdzie posiadam dostęp do internetu oraz jednocześnie potrzebuję wykonywać rozmowy telefoniczne (oraz sms) na polskie numery.

Usługi VOIP które sprawdziłem (halonet, skype, fcn itp.) są drogie, mają problemy (opłaty) za mobilny adres tel oraz problematyczną obsługę SMS. Do tego wiele połączeń kończy się pocztą i przykładowo za taką próbę połączenia jest naliczana cała minuta. Potrzebuję też aby na telefon z którego dzwonię można było bez problemu oddzwonić lub wysłać sms. Próbowałem korzystać z halonet, ale aplikacja (Zoiper) to jedna wielka tragedia (gubione połączenia przychodzące, padająca aplikacja podczas dzwonienia itd).

Jakich rozwiązań powinienem szukać? Mam swój prywatny VPN w Polsce. Chciałbym mieć urządzenie które stoi w Polsce, podpinam do niego polską kartę SIM, a następnie działa jak telefon komórkowy w Polsce, który obsługuję za pomocą komputera/telefonu oraz aplikacji za granicą.

Łapotologicznie udało mi się wymyśleć rozwiązanie polegające na telefonie Android + sparowanie telefonu przez "Moj telefon" w windows, który byłby uruchomiony na VM w Polsce. Wtedy przez VPN uruchamiam VM windowsowe w Polsce, które fizycznie ma obok telefon z bluetoothem. Wydaje mi się, że ten problem jest bardziej powszechny i prawdopodobnie jest jakieś rozwiązanie VOIP, o którym nie wiem.

Czy istnieją prostsze rozwiązania do powyższego problemu? Jakich słów kluczowych powinienem poszukać?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od operatora i oferty, prostym rozwiązaniem może się okazać WiFi Calling. Dla przykładu Orange w abonamencie umożliwia dzwonienie z zagranicznego WiFi po kosztach krajowych:

 https://www.orange.pl/view/wificalling

Nie działa to niestety w taryfach prepaid. Pozostali operatorzy mogą oferować inne warunki lub wymagać dodatkowej aplikacji zamiast wbudowanej funkcjonalności telefonu. Zbadaj temat albo napisz, z czego korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka! 🙂

Posiadam właśnie Orange i korzystam z wifi calling, ale nie miałem pojęcia że można z niego korzystać "za granicą". Byłem przekonany, że BTSy są jakos rozpoznawane i rozmowa jest traktowana jako zagraniczna.

Jedyną przeszkodą wtedy będzie tylko sms, ale myślę że to jest do przeskoczenia.

Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...