Skocz do zawartości
tyranxp

Wymiana starego komputera z 2014 roku na nowszy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może ktoś mi polecić zestaw w którym opłaca się zostawić chociażby karte GTX 1070 Palit SJS ze starego PC (zakupiony całośc oprócz GPU w 2014 roku).
Gram w głównie Destiny2 w rozdzielczości 2560x1440 oraz do tego korzystam Discorda do komunikacji głosowej. Komputer ma służyć do wielogodzinnego grania i w miare stabilny.

Obecna posiadana konfiguracja to:

Intel i5 4670K @4300 Ghz

MSI Z87-G43

G.SKILL RipjawsX DDR3 2x8GB 2400MHz CL11 XMP

GPU Palit GTX 1070 SJS

Dysk twardySSD  Crucial MX500 500GB (zastąpiony 2 tygodnie temu Plextor PX-128M5S)

Wzmacniacz słuchawkowy FiiO FiiO E06 FUJIYAMA

Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze

Obudowa Zalman Z11 PLUS (Z11 PLUS)

Powód dla którego chcę zmienić przede wszystkim chcę rozwinąć skrzydła dla karty graficznej oraz z obecnego problemu z kompem. Otóż mam dziwaczny problem komputer przy każdym pierwszym uruchomieniu przy normalnej pracy nic się nie dzieje ale jak odpalam Destiny2 2-3 minutach zawiesza się komputer. Jedynie pomaga tylko twardy reset ale jak odczekam to komputer sam się zresetuje.

Po twardym resecie wszystko wraca do normy i można normalnie dalej grać. Dzieję się tak za każdym przy pierwszym rozruchu komputera dopiero przy drugim rozruchu problem znika. Mam ten problem już od paru dni i za każdym razem muszę zresetować kompa przy pierwszym rozruchu i po odpaleniu gry. Sądzę że płyta jest już na skraju żywotności lub CPU. Dlatego wolę już wymienić kompa na nowszy.

Budżet jaki mogę wydać to 3000 lub max 4000 jeśli zajdzie taka potrzeba. Chcę złożyć zachowując karte GPU (GTX 1070-na chwilę obecną) cały zestaw razem z obudową.

Chciałbym jeszcze jakąś kartę dźwiękową dorzucić aby móc głośniej słyszeć przez słuchawki lub płyte główną którą polecicie będzie wystarczająca i będzie można wzmocnić głośność (wbudowany wzmacniacz słuchawkowy).

Co do obudowy w zależności czy wszystkie coolery CPU wejdą bez problemu i z filtrami przeciwkurzowymi.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowe też bym zmienił i jaki byście polecali? Dlaczego? Ponieważ ma już tyle elementów zużytych że GPU musiałem zamontować na innych śrubach 😕

W przyszłości bym chciał zmienić GPU na 3070 jeśli będzie dostępny i okazyjnej w cenie. Czy ten zasilacz wystarczy?
 

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty dźwiękowej i nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale używam Discorda. Komunikator głosowy z mikrofonem. A te karty dźwiękowe nie mają wejścia mikrofonowe.

Dobra na razie wezmne bez dźwiękowej i zobaczę ile płyta da rade i podłącze obecnie starego wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tyranxp napisał:

 

Po twardym resecie wszystko wraca do normy i można normalnie dalej grać. Dzieję się tak za każdym przy pierwszym rozruchu komputera dopiero przy drugim rozruchu problem znika. Mam ten problem już od paru dni i za każdym razem muszę zresetować kompa przy pierwszym rozruchu i po odpaleniu gry. Sądzę że płyta jest już na skraju żywotności lub CPU. Dlatego wolę już wymienić kompa na nowszy.

 

A nie wygląda to na jakiś problem z pamięciami? Wyjmij i włóż z powrotem, ew. zamień miejscami, ew. przetestuj kolejno z jednym listkiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rdaneel wątpię ale udało mi się znaleźć coś jeszcze. Zauważyłem przy okazji jak taktowanie procesora spadały do 1 Ghz a potem spowrotem i dalej nie byłem w stanie śledzić bo komputer automatycznie zresetował. Po restarcie wszystko wraca jakby do normy. Ale niestety jak opisałem to dzieje się za każdym razem przy pierwszym uruchomieniu komputera i dopiero po odpaleniu gry Destiny2. Bez odpalenia gry wszystko jest OK ale jak znowu gre odpale to problem dalej jest taki sa ;(

Nie mogę zamienić pamięciami ponieważ pracują w trybie dual i jest aktywny XMP.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się brać pamięci z 4000 Mhz do tego zestawu?

Na razie taki zestaw wybrałem:

Intel Core i5-10600KF 4,1GHz BOX (BX8070110600KF)

MSI Z490-A PRO

GoodRam IRSSDPRP34B01T80

MSI MPG A650GF

CRUCIAL BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz (BL2K8G36C16U4B)

Antec New Gaming NX800 (0-761345-81080-7)

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rdaneel napisał:

A nie wygląda to na jakiś problem z pamięciami? Wyjmij i włóż z powrotem, ew. zamień miejscami, ew. przetestuj kolejno z jednym listkiem.

 

Jeśli problem pojawił się nagle bez żadnych modyfikacji PC, to głównym podejrzanym jest zasilacz i w drugiej kolejności płyta główna, a nie RAM czy procesor, które praktycznie się nie psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że na płycie zauważyłem dziwne odczyty temperatury CPU i pokazał raz ujemną wartość potem normalną. A poza tym jak wspomniałem o spadkach taktowania procesora jakiej udało mi się obserwować.

W obu przypadkach to już lepiej kompa zmienić 😄

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nasty Rudolf napisał:

Jeśli problem pojawił się nagle bez żadnych modyfikacji PC, to głównym podejrzanym jest zasilacz i w drugiej kolejności płyta główna, a nie RAM czy procesor, które praktycznie się nie psują.

NIe będę się spierał jednakże zasilacza pewnie nie ma na podmianę a manipulowanie pamięcią można zrobić tu i teraz.

(inna sprawa że pewnie możnaby zobaczyć czy nie ma w nim tony kurzu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem głupi albo kolega pomylił się z zasilaczem.

Ten zasilacz MSI MPG A650GF nie ma w ogóle wtyczki 4 pinów dla CPU! Ma w zestawie albo 8 pinów lub 8+8 pinów. A płyta główna MSI Z490-A PRO wymaga 8+4 pinów na CPU 😕

Dzisiaj składałem kompa i niestety utknąłem na zasilaczu.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, tyranxp said:

Albo jestem głupi albo kolega pomylił się z zasilaczem.

Tego bym nie powiedział :)

Ciut za szybko wyciągasz wnioski xD

Wtyczki 8-pin do CPU są rozłączalne na 4+4, w każdym zasilaczu - spokojnie podłączysz.

https://pl.msi.com/Power-Supply/MPG-A650GF

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...