Skocz do zawartości
Rosomak94

Stacja dokująca Dell WD19 - brak obrazu 2k po podłączeniu dwóch monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem jak w tytule. Przy pojedynczym monitorze nie ma problemu z wymuszeniem wyświetlania obrazu 2560x1440. Niestety po podłączeniu drugiego monitora oba zaczynają pracować w Full HD i w ustawieniach wyświetlania brakuje opcji zmiany na wyższą rozdzielczość. Oba monitory to Dell 2719DC podłączone do stacji dokującej za pomocą standardowego przewodu DP. Laptop to Dell Latitude 3510. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Edytowane przez Rosomak94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Rosomak94 said:

Cześć, mam problem jak w tytule. Przy pojedynczym monitorze nie ma problemu z wymuszeniem wyświetlania obrazu 2560x1440. Niestety po podłączeniu drugiego monitora oba zaczynają pracować w Full HD i w ustawieniach wyświetlania brakuje opcji zmiany na wyższą rozdzielczość. Oba monitory to Dell 2719DC podłączone do stacji dokującej za pomocą standardowego przewodu DP. Laptop to Dell Latitude 3510. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Hej,

It's not a bug, it's a feature :).

Pokrótce - Latitude 3510 ma DP1.2 over USB-C - max, co może wyświetlić GPU Intela na tym porcie to

Max Digital: (DP 1.2 over Type-C Port) 4096 x 2304 @ 60 Hz, 24bpp - dla dwóch monitorów QHD nie wystarczy przepustowości DP1.2 - dlatego ścina Ci do FHD.

Sama stacja dokująca też podaje to samo w specyfikacji (specjalnie linkuję WD19, a nie WD19DC, ponieważ nie masz jak podłączyć drugiego kabla USB-C. Jakbyś mógł stację podłączyć dwoma kablami USB-C do lapka, to taka konfiguracja monitorów by zadziałała bez zająknięcia):

https://www.delltechnologies.com/resources/en-us/asset/data-sheets/products/electronics-accessories/dell_dock_wd19_130w_spec_sheet.pdf

Display Support

  • For a HBR2* PC 2 x FHD @ 60Hz 1 x QHD @ 60Hz 1 x 4K @ 30Hz <- Latitude 3510
  • For a HBR3 PC 3 x FHD @ 60Hz 2 x QHD @ 60Hz 1 x 4K @ 60Hz

Rozwiązanie alternatywne - podepnij jeden z monitorów po HDMI bezpośrednio z lapka, drugi przez stację dokującą - zadziała.

pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się zaopatrzyć w dodatkowy hdmi, dzięki za pomoc. Czyli w pracy ktoś przy zamawianiu nie doczytał specyfikacji i przy dwóch monitorach zrobiły się schody 😉 Poprawiłem nazwę stacji dokującej w nazwie tematu.

A miało być tak pięknie i czysto na biurku 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)

3 hours ago, Rosomak94 said:

Poprawiłem nazwę stacji dokującej w nazwie tematu.

Heh, czyli trafiłem. WD19DC to rzadko spotykany model, przy kupnie to raczej WD19 albo WD19TB do lapków z Thunderboltem. Ilość kabli się nie zmieni, tylko ich ułożenie na biurku :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

 

pyt.:

 

WD19 - hdmi problem:

 

Po podłączeniu hdmi -> DVI (rozne przejsciowki, w tym pełne piny/cyfrowe) - max rodzielczość 1080p (1920x1080).

 

 

Co jest z tym hdmi->DVI nie tak?

(Dell'e u2412m /mc)

 

podłączenie latitiude 5520 ->WD19 via TB.

Lap ma drugie TB, tylko co da podłączenie drugim kablem?

(na podłączonych potem po DP 2 monitorach mam po 1920x1200, tylko ten hdmi->dvi ma ciągle 1920x1080..)

 

Jakies podpowiedzi?

 

Pozdrawiam,

JanR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...