Skocz do zawartości
koczo21

msi b450 gaming plus max - jaka pamięć RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Zastanawiam się nad kupnem nowych pamięci RAM do mojego PC, w którym siedzi msi b450 gaming plus max i Ryzen 5 3600. I tutaj rodzą się moje pytanie: do jakich częstotliwości pamięci RAM obsłuży ta płyta główna? Na stronie producenta jest informacja:

1866/ 2133/ 2400/ 2667Mhz (by JEDEC)
For AMD Ryzen Gen3 (R5/R7/R9)
2667/ 2800/ 2933/ 3000/ 3066/ 3200/ 3466/ 4000/ 4133 MHz (by A-XMP OC MODE)

https://pl.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS-MAX/Specification

 

Z tego co rozumiem, to profile A-XMP OC MODE gwarantują stabilną na pracę predefiniowanych ustawieniach taktowań oraz opóźnień dla wszystkich aktualnie używanych modułów DDR4. Czy to oznacza, że mogę śmiało kupić pamięci RAM nominalnie pracujące z częstotliwościami 4000 lub 4133 MHz i pamiątki będą pracowały na 100% swoich możliwości? Aktualnie posiadam pamięci RAM 2666 MHz @3200 MHz i widzę tu spory potencjał dodatkowej wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą wydajność z tym procesorem będziesz mieć przy 3733 MHz, ale 3600 MHz też będzie bardzo dobre. Jeśli masz fundusze rzędu 400 zł, a OC RAM jest ci obce, to śmiało możesz kupić Crucial Ballistix 3600 MHz cl16 (2x8 GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...