Skocz do zawartości
nagusek

Modernizacja 4 podzespołów - 2000zł komputer do biura i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem kupić : Płytę główną + procesor + ram + kartę graficzną do kwoty 2000zł.

Na komputerze pracuję z bardzo dużą bazą danych i wykonuje dość sporo obliczeń więc to jest priorytet oraz lubię od czasu do czasu pograć w nowe tytuły gier.

Posiadam dobrą obudowę wymienianą w tym roku zapomniałem nazwy ;) dysk ssd i zasilacz silentium. Resztę organów chciałbym wymienić. Nie jestem na czasie co z czym teraz się je.

Po przejrzeniu przeczytaniu paru materiałów spodobała mi się płyta MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 i do tego wziąłbym procesor ryzena ale kompletnie nie wiem co z resztą aczkolwiek jestem otwarty na wsze inne propozycje co można złożyć żeby ten sprzęt śmigał na miarę możliwości w tym budżecie. Dziękuję bardzo z góry za podpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jak tak przejrzałem procesory to na dzień dzisiejszy cena/jakość tego Ryzena 5 3600 mogę spokojnie zastąpić tym intelem i5 10400f który Breaky83 podesłałeś. Co do płyty głównej to jak dobrych parę lat temu kupowałem komputer to płyty główne firmy Asrock były delikatnie mówiąc słabe. Teraz to chyba inaczej wygląda bo widzę sporo pozytywnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję Breaky zdecydowałem się na ten procesor i płytę którą poleciłeś. Została mi jeszcze do kupienia karta graficzna w granicach 500-600zł. Niestety nie jestem na czasie z kartami  Czy mógłby ktoś mi polecić jakąś w tej cenie? Jak najbardziej może być używana 🙃 

Edytowane przez nagusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką kartę Gigabyte Radeon R9 270X 2GB 256bit WindForce 3X OC - za 400zł co o niej sądzicie (obecnie posiadam kartę Radeona HD 7770). Sprawdzając w porównywarce kart graficznych dużej różnicy tam nie było widać? Czy patrząc na parametry wybrać kartę 4GB i szynę 128bit czy może 2GB z 256bitami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie w testach syntetycznych nie zawsze odzwierciedla realną wydajność R9 270X 2gb ,jest sporo mocniejsza od 7770 zmiana będzie odczuwalna,dużo większe fps w grach. RX 570 jest lepszą kartą od r9 270X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...