Skocz do zawartości
Astec

Forza Horizon 4 - przyciecia w trybie symulacji osiągów

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie procesora na 5600X postanowiłem zbenchmarkować go w Forzie 4. Wynik testu pokazuje przyciecie, czasem jedno czasem 2-3. Mimo usilnych starań nie jestem w stanie zobaczyć, podczas trwania benchmarku, żadnych spadków płynności animacji. Przyciecia te zdarzają się zarówno na bardzo wysokich ustawieniach graficznych jak i na ultra. Nie wiem jak jest w grze, bo zaznaczam, że grałem tylko pół godziny. Nie wiem także jak sprawa wyglądała na starym procesorze. Zwyczajnie nie pamiętam, ale teraz po wymianie procesora jestem bardzo przewrażliwiony na punkcie jego działania. Zrobiłem 3 razy po godzinie testy OCCT EXTREME, bez żadnych błędów. Mam się czym martwić, czy po prostu szukam problemów na siłę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bamboocha napisał:

Raczej bym szukał problemu z ramem. XMP odpalone? Zmieniłeś tylko procka czy całą platformę?

Sam procesor, XMP odpalone, RAM 3200 Mhz CL 16, nie kręcone nic. Gra na dysku M2, karta 2080S.

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PBO wyłączone, bo gram w 75 FPS i trochę mija się to z celem, według mnie. Temperatury CPU i GPU poniżej 60°C. Nie wiem czy nie szukam dziury w całym, bo spotkałem się z głosami, że ten benchmark jest trochę ułomny i niestety każdy ma te przycięcia, ale nie odzwierciedlają rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...