Skocz do zawartości
Qulson

Spalone 2080Ti i co dalej? Zakupy do 12000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Koleżanki i Koledzy.

zwracam się z prośba o radę. Komputer (i7 6700k @4.8 GHz, 16 GB ram 4000 mhz, pełny LC, płyta Asus maximus ix, monitor 34" 3440x1440 z gsync) do pracy w CAD i grania w Wiesia 3. Miesiąc temu 2080ti wyzionął ducha i komfort pracy spadł, a o graniu zapomniałem.

pojawiła się opcja finansowania do max 10-12 tys zł, które mogę w tym roku zainwestować. 
 

moje dylematy:

1. 3080 za te 12 tys ?

2. Rayzen 9 5900x + mobo Asusa z LC + 6700xt + blok do chłodzenia proca - a w przyszłym roku wrócić do rtx jaki będzie dostępny.

3. Wasze propozycje.

Będę niezmiernie wdzięczny za krytyczne spojrzenie. Niestety aktualnej sytuacji nie mogę za długo ciągnąć, bo praca się nawarstwia.

 

max

Edytowane przez Qulson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz R9 czy R7 , bo seria wskazuje na R9 a model na R7 .

Może to być R7 5800X + reszta bebechów z nr.2 , platformę i tak trzeba wymienić aby w pełni wykorzystać mocne GPU , 6700K to ostro hamował tego 2080Ti a co dopiero z 3080 .

Alternatywnie zamiast Ryśka to Intela - cenowo obecnie bardziej dostępny i nie aż tak sporo słabszy jak go malują , choć 11 generacja to max. 8 rdzeni , w gen 10 masz 10 rdzeni w I9 10900 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 5900x. Poprawiłem mój post.

9 minut temu, reyden napisał:

To chcesz R9 czy R7 , bo seria wskazuje na R9 a model na R7 .

Może to być R7 5800X + reszta bebechów z nr.2 , platformę i tak trzeba wymienić aby w pełni wykorzystać mocne GPU , 6700K to ostro hamował tego 2080Ti a co dopiero z 3080 .

Alternatywnie zamiast Ryśka to Intela - cenowo obecnie bardziej dostępny i nie aż tak sporo słabszy jak go malują , choć 11 generacja to max. 8 rdzeni , w gen 10 masz 10 rdzeni w I9 10900 .

 

Szczerze to nie byłem świadom że 6700 hamuje. Dzięki za sugestię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TitoBandito napisał:

Obecnie do grania TYLKO najnowszy XboX + roczny gamepass! Ograsz co będziesz chciał, a za rok, czy tam dwa spokojnie sobie kupisz już nowego kompa z nowymi pamięci DDR5 i RTX/RX 4xxxx/7xxxx.

👍

Niestety środki są firmowe i wątpię, aby konsola przeszła...

poza tym praca i rendering na integrze to nie jest nic przyjemnego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...