Skocz do zawartości
Pgrono

Max 400zł Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam obudowy do max 400zł (im tańsza tym lepiej) Obudowa będzie stała w przestrzeni pod biurkiem otoczona z 3 stron "ścianami" (dł. wnęki 65cm). Tylko prawy bok widoczny. Włącznik preferuję od góry najlepiej z prawej strony. Format raczej ATX (może uda się wymienić moje mobo na coś lepszego). Będzie się zdarzać, że komputer będę zabierał z sobą po Polsce. Boję się szkła z tego względu, a RGB mnie nie interesuje. Mam jeszcze swoje 2 wentylatory od Arctica P12 i Bionix P120.

W środku zamontuję: Ryzen 5 3600 chłodzony Ferą 5, Gigabyte B450M DS3H V2, Seasonic Focus Gold Plus 650W i XFX Rx480 (czekam na swój egzemplarz RTX 3060Ti).

 

Myślałem nad (kolejność przypadkowa: 

  • BQ Pure Base 500 (boję się o temp. na Gamers Nexus bardzo duża różnica między wersją, na polskim YT różnica zdecydowanie mniejsza)
  • BQ Pure Base 500DX (temp lepsze, ale na zdjęciach niezbyt ładna i głośniejsza od 500)
  • Fractal Meshify C (górny pułap cenowy, czy warto aż tyle płacić?)
  • SPC Regnum RG6V (ma szkło, ale i całkiem niezłe recenzje w PL)
  • SPC Ventum VT2 (tania, prosta, mała, brak filtra p. kurz (mieszkam przy szutrowej drodze), tylko 1 wentylator)

Chętnie poznam opinie na ich temat i może jest coś jeszcze lepszego, bardziej sensownego?

 

 

Edytowane przez Pgrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam SG7V - sam posiadam wersję ARGB, ale jest też wersja bez.

Kawał dużej budy. Montaż komponentów jest przyjemny, na topie zainstalujesz chłodnice 360, kable idzie ładnie zorganizować z tyłu. Na start, dostajesz 4 wentylatory. Front idzie łatwo zdjąć, aby go wyczyścić z kurzu. Na topie, oczywiście filtr. https://www.x-kom.pl/p/546564-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg7v-tg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 wiatraki co teraz tylko się kurzą i planuję je zamontować w nowej budzie.

Szkło nie jest problematyczne w przewozie? Komputer będzie na płasko jeździł w bagażniku pod wózkiem dziecięcym, i żeby za dużych sił nie kłaść na mobo, szkło musiałoby być do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, pytam się szczerze, bo mam duże obawy o zachowanie szkła w transporcie. Ale jeśli nie ma czego się bać to spoko.

A im więcej recenzji poczytałem i pooglądałem to tym głupszy jestem.

Szczerze zastanawiam się nad 3. Pure Base 500 (duże rozbieżności w recenzjach, od polecanej do unikaj). Fractal Meshify C (już drogawa, opinie raczej od średnich do pozytywnych) Regnum RG6 (zaskakująco dobre opinie, chociaż wentylatory w niej potrafią zebrać słabe oceny i ma szkło) Ventum nie polecacie więc odrzuciłem (wersja ze szkłem ma więcej wentylatorów).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...