Skocz do zawartości
ALittleGreenBox

Laptop do 3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Noszę się z kupnem lapka w cenie do 3k. Wymagania mam dość specyficzne:

- 14'' - celuję w jakiegoś lekkiego i mobilnego ultrabooka, jeśli 15,6'' będzie posiadało znaczną różnicę jakość/cena na swoją korzyść, to oczywiście wezmę pod uwagę

- windows w cenie

- matryca - chodzi mi o jak najlepszą matrycę w tej cenie (IPS), oczywiście cudów się nie spodziewam, bo sam grafikiem ani artystą nie jestem i wiem, że to jest też ograniczone cenowo, ale bardzo bym chciał żeby odwzorowanie kolorów było żywe i fajnie się patrzyło na ten ekran

- bebechy - raczej nic z kartą graficzną, jednak fajnie by była, gdyby integra była przyzwoita. jeśli chodzi o wydajność to raczej niech to będzie dobry procesor, jednocześnie zachowując przyzwoity czas pracy na baterii

- wykończenie - w sumie nieważne, byle solidne. 

Oczywiście jeśli różnica w jakość/cena będzie horrendalna to mogę dopłacić te pół kafla. 

Jedyne co mi się rzuciło w oczy wartego uwagi to Acer Swift 3 z Intelem na pokładzie, wydaje się mieć wszystkie wyżej wymienione cechy, jednak ostatnio za 3k to był na promce bez systemu i niestety przez chwilę zawahania nie kupiłem ;). Polować na niego, czy są jakieś alternatywy?

 

PS. Jeśli coś komuś to powie: komputer będzie używany głównie do oglądania filmów (widziałem lapki, które nie są w stanie uciągnąć 1080p w 60 klatkach, mam nadzieję, że w tej cenie takich bubli nie ma ;)) oraz do grania przez Geforce NOW (a więc moduł 5g i bebechy ciągnące przychodzący streaming w najwyższych detalach to must-have).
Pozdrawiam!

Edytowane przez ALittleGreenBox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poza tym Swiftem, ciekawy jest też HP 14s. Ma i5 11 generacji, więc integra jest całkiem przyzwoita. Matryca IPS, 16 GB RAM z możliwością rozbudowy do 32, co w mniejszych laptopach nie jest takie oczywiste. Ma też podświetlaną klawiaturę i zainstalowany system

https://www.x-kom.pl/p/621525-notebook-laptop-141-hp-14s-i5-1135g7-16gb-512-win10-ips.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dołożyc te 500 zł to najciekawszą 14 jest Matebook. Jeśli zależy Ci na matrycy to tutaj jest w rodzielczości 2k. Postawiony jest na wysokonapięciowym Ryzenie, więc będzie wydajniejszy od większości w tym przedziale cenowym, ale będzie nieco gorzej trzymał na baterii. Minus, to wlutowane 16 GB RAM, których nie da się rozbudować.
https://www.x-kom.pl/p/596329-notebook-laptop-140-huawei-matebook-14-r5-4600h-16gb-512-win10-szary.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matebook rzeczywiście zdaje się bić na głowę pozostałe lapki, nawet tego Swifta. Pytanie o nietypowy wymiar matrycy, czy ktoś miał do czynienia z tym lapkiem? Czy podczas oglądania filmów paski z góry i dołu są mocno wkurzające? 

 

Kurczę, widzę że przegapiłem na niego solidną promkę dwa miesiące temu, kiedy był dostępny za 3k, echh 😉 moje cebulowe wnętrze skręca się w agonii

 

 

edit: druga sprawa o której teraz pomyślałem: pamiętam, że telefony Huawei podpadły pod jakieś potężne amerykańskie sankcje i dużo amerykańskiego softu zniknęło z telefonó Huawei. Czy w przypadku laptopa mogę się spodziewać jakichś ograniczeń w dostępności niektórych aplikacji/programów, czy to tylko cecha telefonów?

Edytowane przez ALittleGreenBox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego laptopa w rękach więc ci nie powiem więcej niż to, że jest bardzo popularny i ludzie są z niego zadowoleni 🙂 

Mogę za to odpowiedzieć na twoje pytanie zawarte w edicie: to cecha tylko telefonów. Wszystko na laptopie z Windowsem będzie działać. Tutaj masz linka do artykułu (po angielsku) w którym rozwiewane są twoje wątpliwości 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...