Skocz do zawartości
Eth

Jakie mobo i pamięci do Ryzena 5 5600X?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Planuję powoli wymianę podzespołów w kompie, grafikę szczególnie w obecnej sytuacji [*] sobie zostawię póki co (980Ti), ale chcę wymienić resztę (obecnie mam i7-4770K, ASrocka Z87 Extreme 4 i 32GB RAMu, które lata na 2400 CL10).

Wykosztuję się chyba na tego ryżego by mieć spokój na jakiś czas, tym bardziej, że gierki, w które gram szybciej zatykają mi proca, niż grafikę (SC2 i PoE). Ale powstaje pytanie - jaka płyta i jakie pamięci do tego procka? Chipset to chyba B550 (bo PCI-E 4.0, będzie na zapas), ale polecicie jakiś model? Ważne by miał 4 sloty na ram, co najmniej 6 sata i drugi slot PCI-E na kartę dźwiękową.

Kwestia pamięci - najchętniej wziąłbym 32GB, ponieważ tyle obecnie mam. Patrzyłem na jakieś 3600 CL16. Będzie to dobre? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Chciałbym się zmieścić w 3000 z całością.

Dzięki za wszelkie porady i tipy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 15:08, roar.RAR napisał:

Tomahawk + Ripjaws 32 GB 3600 CL 16. Ja bym zaproponował takie połączenie. Klasyczna propozycja od MSI. Z RAMów, za dużego wyboru nie mamy. Płyta, jak nie MSI, to może być i Aorus V2, albo Asus TUF

Dzięki 🙂 zejdę chyba trochę z oczekiwaniami i skuszę się na Asusa na B450 (ponoć działa, nowy bios mogę wgrać bez procka) i IRDM PRO 3600C17, w ten sposób ładnie mieszczę się w 3000 z prockiem włącznie. Chyba, że w tej cenie jest jednak coś lepszego 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450 Tomahawk Max II jest na promocji za 329 zł teraz:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/msi-b450-tomahawk-max-ii-supports-1st-2nd-3rd-gen-amd-ryzen-ddr4-memory-1xdvi-1xhdmi-2xusb-2-0-1xusb-type-c-3xusb-3-2-1xps-2-3yw

DDR4 32GB to pewnie coś dual rank, nie orientuje sie ktore komplety obecnie są "pewne" jak chodzi o DR
Ten GSkill jest na 100% DR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...