Skocz do zawartości
kolemok1

spadki fps, karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój PC już dawno miał swoje lata świetności, aktualnie nie chcę kupować nowego. W zeszłym roku wymieniłem procesor na lepszy, używany. Raczej nie chciałbym go wymieniać teraz ponownie, daje radę.
Ostatnio coraz gorzej z fps, rok temu po wymianie procka było spokojnie 80-90, od 2 tygodni nie dociera do 60 fps, a to by mi wystarczyło. (nieważne czy ustawie grafikę na low czy high).

Procesor: Intel Xeon E5450, @3.00GHz 4 CPUs, z modem
RAM: 2x4GB
Grafika: ATI Radeon HD 4800 Series (chciałbym to wymienić, nie można już nawet sterowników do tego pobrać)
Dysk: SSD 256GB
Płyta główna: ASUS P5G41T-M LX
Zasilacz: 600W
Win10 64bit

Pytanie/prośba o propozycje co można zmienić, co jest przyczyną spadków fps.
Szukałem używanych GTX 750 i ti, GTX 660 i ti, znalazłem jedną ofertę GTX 750 ti 1GB, może macie jakieś jeszcze do polecenia? w podobnym przedziale cenowym do ok. 300 zł

Mam też problem z przegrzewaniem: 
GPU 38st, Dysk 29st, CPU 70-99st,
płyta: SYSTIN 32st, AUXTIN 54-111st, CPUTIN 70-190st (xD)
Ktoś zwrócił uwagę, że po danych z GPU wygląda jakby w ogóle nie była używana

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kolemok1 napisał:

to nie tak, że sam nie podejmę rękawicy, tylko nie znam się na tyle by wiedzieć które chłodzenie by było optymalne, 
myślałem nad tą opcją:
https://www.x-kom.pl/p/562914-chlodzenie-procesora-silentiumpc-spartan-4-max-120mm.html#Promocja

??

1. Generalnie trzeba pewnie zdjąć radiator, usunąć starą i dać nową pastę (JAKĄKOLWIEK) a nie kupować nowy radiator (no choć to pomoże w kontekście że będzie nowa pasta ...)

2. Sprawdż DOKŁADNIE grafikę : w szczególności miejsca wllotów/wylotów powietrza i usuń kurz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka - to tak jak koledzy mówią , czyszczenie chłodzenia i wymiana pasty TP .

Ew. Zmiana coolera na coś lepszego jak masz boxa , z drugiej strony ładować kasę w ten sprzęt to mało sensowny pomysł

Procki na S77x najlepsze lata mają już za sobą , C2Q 9650 czy xeon E5450 ( bo oba są w zasadzie tym samym ) będą mocno hamować te GTX-y co wymieniłeś .

Nawet najmocniejsze HD48xx ( a były 4 karty z serii HD48xx - HD4830 , HD4850 , HD4870 i HD4890 ; HD4870 to nic innego jak HD4850 z pamięci GDDR5 zamiast GDDR3 , HD4890 to podkręcony HD4870 ) będą hamowane przez tego procka - mowa o 4870 / 4890 .

Z tych GTX-ów co wymieniłeś to GTX660 Ti - jest mocniejszy ale też bardziej prądożerny i głośniejszy , do tego starszy niż 750Ti choć nowszy niż HD48xx .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się kupić chłodzenie Fera 3, jeszcze nie wie jaką pastę kupić, może to pomoże, bo jednak chyba CPU ma spadek wydajności przez te temperatury,

a GPU na razie zostawię, i będę zbierał na nowy PC czekając na lepszy moment kupowania, bo teraz podobno drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...