Skocz do zawartości
tyranxp

Msi Z490-A Pro a karta dźwiękowa i sterownik.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada płyte główną Msi Z490-A Pro i mógłby sprawdzić czy posiada opcję "Tłumienie zakłóceń" oraz "Redukcja szumu" "Usuwanie echa" w sterowniku dźwiękowym mikrofonu?

Spróbowałem pobrać sterownik zarówno ze strony produenta jak i ze strony Realteka. Niestety żadna z nich nie posiada takiej opcji to znaczy że to są możliwości procesora dźwiękowego Realtek® ALC892?

Pytam, ponieważ mam problem przebijającym dźwiękiem znajomych z Discorda. Co ciekawe jak gram to dźwięki z gry nie przebijają ale znajomi coś mówią już tak.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

to jest kwestia zainstalowanych sterowników do wykorzystywanego systemu, o co chodzi, trzeba by po instalacji nowego systemu sprawdzić czy można zainstalować starsze sterowniki o ile się da ?, bo np. każde urządzenie ma swój "identyfikator sprzętu" a skoro twoja płyta główna jest z +/- 2019/2020 to nie wiem czy instalując albo inaczej czy próbując zainstalować sterownik z powiedzmy 2015 roku, instalator sterownika wykryje poprawna zgodność sprzętowa, oraz czy po instalacji urządzenie będzie pracować poprawnie ( np za wiecha lub niebieski ekran śmierci XD )  trzeba by to sprawdzić empirycznie. 

np R4.31 z 2015 roku lub starsze R3.75 z 2013 roku (z czegoś ta nisza cena płyty głównej musi wynikać co nie ? )

to nie jest kwestia samego chipsetu ALC892  tylko ze w nowszych sterownikach "Realtek" założył ze użytkownikowi to nie jest potrzebne... albo bardziej idąc linia ekonomiczna kup kodek z wyższej półki,

co można napisać ? nie ładnie, czy po prostu chamstwo...

chyba ze ktoś jest bardziej obcykany i wskaże gdzie ta funkcja została przeniesiona w samym systemie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Spróbowałem wymusić instalacje starego sterownika Realtek R2.82, ponieważ obsługuje procesor. Ale nie działał lub system automatycznie zainstalował swój sterownik..co jest mega irytujące. Z tym sterownikiem używałem na starej płycie MSI Z87-G43 oraz ten sam system W10 wersja 20H2 i nie było problemów.

Faktycznie wygląda to dosyć chamstwo. Na stronie producenta MSI jest jeszcze gorszy sterownik niż zainstalowany przez system W10. Może ma ktoś jakiś jeszcze inny sposób czy pozostaje kupić inną kartę dźwiękową bez gwarancji że będzie inaczej 😕

Albo może przejdę na inną wersje Windows np. W7. Ale nie wiem czy będzie obsługiwać tą nowszą płyte, bo w ogóle na stronie MSI nie ma sterowników pod starsze systemy.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to już jest wymuszona przesiadka na nowszy system, bo miedzy innymi od 7gen. Intela wsparcie sterowników tylko pod win10 ...

R2.82 to trochę za stare sterownik do tego modelu , sprawdź sterownik R4.31 może być nawet od gigabyte

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77X-UD4H-rev-10/support#support-dl-driver 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo ;(

Jak na obrazku tak samo z innymi sterownikami. Tylko jedynie te sterowniki na stronie MSI instalują się bez problemu (ale jak wspomniałem nie ma tych opcji co mnie interesuje)? A te starsze już nie ;(

Co prawda tego błędu można ominąć ale i tak nie działa.

 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem każde urządzenie posiada swój identyfikator sprzętowy i nie zawsze da się podmienić sterownik na inny niż oferowany przez producenta ale z tego co zalukałem na stronę MSI to tam jest info ze sterownik jest tylko do "Realtek HD Universal Driver" waga 49MB, czyli resztę instaluje i dobiera system, na stronie Realtek jest informacja ze aktualizacja jest dla R2.82 z 2017 roku i wazy 258MB to ta różnica pewnie z czegoś wynika, co można poradzić na taka zagrywkę ze producent dla oszczędności montuje kodek dla którego nie ma już rozwijanego wsparcia ...       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...