Jump to content
tyranxp

Msi Z490-A Pro a karta dźwiękowa i sterownik.

Recommended Posts

Czy ktoś posiada płyte główną Msi Z490-A Pro i mógłby sprawdzić czy posiada opcję "Tłumienie zakłóceń" oraz "Redukcja szumu" "Usuwanie echa" w sterowniku dźwiękowym mikrofonu?

Spróbowałem pobrać sterownik zarówno ze strony produenta jak i ze strony Realteka. Niestety żadna z nich nie posiada takiej opcji to znaczy że to są możliwości procesora dźwiękowego Realtek® ALC892?

Pytam, ponieważ mam problem przebijającym dźwiękiem znajomych z Discorda. Co ciekawe jak gram to dźwięki z gry nie przebijają ale znajomi coś mówią już tak.

Edited by tyranxp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

to jest kwestia zainstalowanych sterowników do wykorzystywanego systemu, o co chodzi, trzeba by po instalacji nowego systemu sprawdzić czy można zainstalować starsze sterowniki o ile się da ?, bo np. każde urządzenie ma swój "identyfikator sprzętu" a skoro twoja płyta główna jest z +/- 2019/2020 to nie wiem czy instalując albo inaczej czy próbując zainstalować sterownik z powiedzmy 2015 roku, instalator sterownika wykryje poprawna zgodność sprzętowa, oraz czy po instalacji urządzenie będzie pracować poprawnie ( np za wiecha lub niebieski ekran śmierci XD )  trzeba by to sprawdzić empirycznie. 

np R4.31 z 2015 roku lub starsze R3.75 z 2013 roku (z czegoś ta nisza cena płyty głównej musi wynikać co nie ? )

to nie jest kwestia samego chipsetu ALC892  tylko ze w nowszych sterownikach "Realtek" założył ze użytkownikowi to nie jest potrzebne... albo bardziej idąc linia ekonomiczna kup kodek z wyższej półki,

co można napisać ? nie ładnie, czy po prostu chamstwo...

chyba ze ktoś jest bardziej obcykany i wskaże gdzie ta funkcja została przeniesiona w samym systemie.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Spróbowałem wymusić instalacje starego sterownika Realtek R2.82, ponieważ obsługuje procesor. Ale nie działał lub system automatycznie zainstalował swój sterownik..co jest mega irytujące. Z tym sterownikiem używałem na starej płycie MSI Z87-G43 oraz ten sam system W10 wersja 20H2 i nie było problemów.

Faktycznie wygląda to dosyć chamstwo. Na stronie producenta MSI jest jeszcze gorszy sterownik niż zainstalowany przez system W10. Może ma ktoś jakiś jeszcze inny sposób czy pozostaje kupić inną kartę dźwiękową bez gwarancji że będzie inaczej 😕

Albo może przejdę na inną wersje Windows np. W7. Ale nie wiem czy będzie obsługiwać tą nowszą płyte, bo w ogóle na stronie MSI nie ma sterowników pod starsze systemy.

Edited by tyranxp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalej to samo ;(

Jak na obrazku tak samo z innymi sterownikami. Tylko jedynie te sterowniki na stronie MSI instalują się bez problemu (ale jak wspomniałem nie ma tych opcji co mnie interesuje)? A te starsze już nie ;(

Co prawda tego błędu można ominąć ale i tak nie działa.

 

Przechwytywanie.JPG

Edited by tyranxp

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak już pisałem każde urządzenie posiada swój identyfikator sprzętowy i nie zawsze da się podmienić sterownik na inny niż oferowany przez producenta ale z tego co zalukałem na stronę MSI to tam jest info ze sterownik jest tylko do "Realtek HD Universal Driver" waga 49MB, czyli resztę instaluje i dobiera system, na stronie Realtek jest informacja ze aktualizacja jest dla R2.82 z 2017 roku i wazy 258MB to ta różnica pewnie z czegoś wynika, co można poradzić na taka zagrywkę ze producent dla oszczędności montuje kodek dla którego nie ma już rozwijanego wsparcia ...       

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...