Skocz do zawartości
Unagi

Klonowanie M.2 SATA na M.2 NVME

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Nie mogę uruchomić systemu na nowym dysku po sklonowaniu, mimo wybrania go na liście bootowania, a nawet po "Fix Windows Boot" oferowany przez Macrium w formie Rescue Media. Laptop to E7470, posiadający jeden slot M.2 i pracujący na UEFI. W środku mam dysk GPT M.2 SATA 256GB, który sklonowałem na też GPT Cruciala M.2 NVME 512GB. Próbowałem kilku metod klonowania programem Macrium Reflect posługując się zewnętrzną kieszenią na dysk NVME, ale system nie startował po włożeniu go do środka. Teraz sklonowałem posługując się Rescue Media czyli nowy dysk włożyłem do środka, stary do kieszeni, zbootowałem Rescue Media od Macrium i z jego poziomu sklonowałem dysk (poszło o wiele szybciej niż z poziomu windowsa). Niestety po uruchumieniu UEFI i wybraniu nowego dysku, windows się nie uruchamia. Nie pomaga też "Fix Boot problem" w rescue media, a opcja Redeploy wymaga wykupionej licencji.
Co prawda Crucial ma dedykowany program Acronis for Crucial, ale on nie rozpoznaje tego dysku jako Crucial, a sklonowałem kiedyś HDD na SSD Cruciala i pamiętam, że nie miałem tego problemu, a po sklonowaniu dysk od razu działał po włożeniu do laptopa.

Czy to normalne, że na partycji (D:) na nowym dysku brakuje w nawiasie "Rozruch, Plik stronicowania, Zrzut awaryjny"?
Co muszę zrobić, aby to w końcu ruszyło, bo już chyba kilkanaście godzin na to straciłem 🤬?

 

 

 

Zrzut ekranu 2021-04-25 024752.png

Zrzut ekranu 2021-04-25 024918.png

Edytowane przez Unagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to winą jest brak obsługi dysków NVMe przez ten model lapka .

M.2 to złącze , może obsługiwać 2 protokoły - starsze SATA / AHCI i nowsze NVMe , czasami jest tak że port M.2 obsługuje jeden protokół a nie obsługuje drugiego protokołu .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, reyden napisał:

Z tego co wyczytałem to winą jest brak obsługi dysków NVMe przez ten model lapka .

M.2 to złącze , może obsługiwać 2 protokoły - starsze SATA / AHCI i nowsze NVMe , czasami jest tak że port M.2 obsługuje jeden protokół a nie obsługuje drugiego protokołu .

 

Wg. specyfikacji obsługuje: https://www.dell.com/support/manuals/pl-pl/latitude-e7470-ultrabook/late_e7470_om/specifications?guid=guid-5a37743b-091b-4716-9574-f99f29e7bf1c

 

Ale mimo wszystko udało mi się sklonować dysk mając NVME podłączony w środku.

obraz_2021-04-25_093646.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...