Skocz do zawartości
DaffyDuck

Którą płytę byście polecili z wymienionych pod 5900X?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ryzen 5900X, noctua 15s, 32GB 3600mhz crucial ballistix, Samsung 980pro i samsung 980 juz czekają na płytę głowną. Jaka byście polecili z wymienionych?

MSI MPG B550I Gaming Edge WiFi 745zł

Asus b550i Rog Strix 959zł

Gigabyte X570 I AORUS PRO WIFI 999zl

Najbardziej jestem nastawiony na asusa ale msi tez ma dobre opinie i akurat jest w promocji. Z góry dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś dwa dyski pcie gen4, żeby je w pełni wykorzystać potrzebujesz chipsetu X570. B550 ma jedno gniazdo m.2 bezpośrednio z CPU. Drugie gniazdo to zwykle gen3 pociągnięte z chipsetu. Oczywiście różnice "gołym okiem" będą raczej niezauważalne, ale warto o tym pamiętać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale, nie doczytałes moje postu. pierwszy dysk to 980 PRO i on jest pcie 4x4, bedzie wrzucony  na przód a drugi to 980 non PRO i on jest pcie 3x4, bedzie na tyle.

Płytę wybrałem MSI po 16 latach zdradziłem Asusa, trochę niesmak jest ale zobaczymy. Bedzie mi brakowało tego biosu Asusa. Bios na MSI od razu zaktualizowałem z pendrive. Temat odnośnie wyboru płyty do zamknięcia.

Edytowane przez DaffyDuck
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DaffyDuck napisał:

dzisiaj kurier przyniosł ddr4 , zaczynam montowac nwe podzespoły, tak z waszego doswiadczenia ile dac pasty na ihs pod chlodzenie noctue dh15, starczy kropla na środku ? czy może rozsmarować?

Kropka wystarczy.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DaffyDuck napisał:

dzisiaj kurier przyniosł ddr4 , zaczynam montowac nwe podzespoły, tak z waszego doswiadczenia ile dac pasty na ihs pod chlodzenie noctue dh15, starczy kropla na środku ? czy może rozsmarować?

Pasty ma byc cieniutka wartswa, tyle, zeby wyrownac mikro-nierownosci ihs. Do lepszych past dodaja taka mini szpachelke do rozprowadzenia pasty,  ja to zawsze w ten sposob nakladam (ewentualnie mozna tez jakas stara karta kredyotowa etc) 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oficjalnie przerzuciłem się na nową platformę. Wszystko działa super na płycie msi b550i, niskie temperatury, xmp działa bez problemu. dyski samsunga dzialają z maksymalna prędkością. Teraz jeszcze ostatnie szlify przy optymalizacji win10. Stara platforma z97 z 5775c przeszła na emeryturę. Dzięki za wszystko. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...