Skocz do zawartości
Memento Mori

Ocena zestawu 4k - bez GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem, że czas jest trudny ale coś muszę złożyć bo laptop lada chwila siądzie a, że nauczanie zdalne + raczej na magistrze już na studia nie wrócę to wybrałem PC. Złożyłem coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/l393xvwef

w przyszłości pewnie dołożę do tego ssd Samsung 970 EVO Plus ale na razie budżet nie pozwoli a muszę zrobić kopię dysku 1TB z laptopa.
Co byście zmienili? Wiem, że dark rock pro 4 może być trochę przepłacony ale tutaj się kierowałem wyłącznie wyglądem - jest wg. mnie ładny.

10600k - baza do rozbudowy na przyszłość i na teraz do cs:go czy diablo 3, w nic więcej raczej na tym nie zagram

Edytowane przez Memento Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Memento Mori napisał:

Cześć,

Wiem, że czas jest trudny ale coś muszę złożyć bo laptop lada chwila siądzie a, że nauczanie zdalne + raczej na magistrze już na studia nie wrócę to wybrałem PC. Złożyłem coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/l393xvwef

w przyszłości pewnie dołożę do tego ssd Samsung 970 EVO Plus ale na razie budżet nie pozwoli a muszę zrobić kopię dysku 1TB z laptopa.
Co byście zmienili? Wiem, że dark rock pro 4 może być trochę przepłacony ale tutaj się kierowałem wyłącznie wyglądem - jest wg. mnie ładny.

10600k - baza do rozbudowy na przyszłość i na teraz do cs:go czy diablo 3, w nic więcej raczej na tym nie zagram

1. i5 + płyta + chłodzenie za 2000 po to żeby mieć słabszy procesor niż 5600x za to żrący 200W to IMO wywalanie pieniędzy ... chyba że przyświeca idea gry na integrze...

2. ale jezeli integra to chyba raczej poszedłbym w stronę laptopa z 1650/Ti...

3. Z inteal to raczej szedłbym w stronę 10400/11400 + b560 (przynajmniej tanio), ew w akcie desperacji 10700 (*) + b560 (dalej słabiej od 5600x ale za to 2 rdzenie więcej mają szansę zaprocentować w przyszłości). )

4. "10600k - baza do rozbudowy na przyszłość" bazą to może być co najwyżej płyta główna do której co najwyżej jesteś w stanie wsadzić coś pokroju i7/i9 11700x/xx czyli procesory które zostały określone jako "marnotrawstwo piasku"

5. Naprawdę nie wiem po co 700W zasilacze... W moim odczuciu 150 W na proc  + do 200W na grafikę + ze 50 na i spokojnie wystaczy 500W... (chyba że płyniesz w stronę i9-11900 z 300W poboru mocy....)

 

 

(*) warto jednak zapoznać się z 

i koncepcją p.t. intel jest fajny i wydajny, tylko pamiętać trzeba że żre "250W"... jak chce się mieć wydajność porównywalną z AMD...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. I postawić komputer jako ozdobę? Nie dzięki :P Na intelu przynajmniej mam przeglądarkę.

2. Nie chce laptopa, mam już.

3. Pokaż mi dostępne płyty na b560 w tym budżecie z tą i7, poczekam :)

5. No cóż, moja fanaberia. Nie wiem czy kiedyś nie zrobię sobie chłodzenia wodnego a zasilacz i obudowa to komponent który wymieniasz najrzadziej więc wg. mnie warto zrobić tutaj overkilla na przyszłość

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Memento Mori napisał:

1. I postawić komputer jako ozdobę? Nie dzięki 😛 Na intelu przynajmniej mam przeglądarkę.

2. Nie chce laptopa, mam już.

3. Pokaż mi dostępne płyty na b560 w tym budżecie z tą i7, poczekam 🙂

5. No cóż, moja fanaberia. Nie wiem czy kiedyś nie zrobię sobie chłodzenia wodnego a zasilacz i obudowa to komponent który wymieniasz najrzadziej więc wg. mnie warto zrobić tutaj overkilla na przyszłość

 

ad 1 & 2 

"mam przeglądarkę" domniemując że chodzi ci o grafikę zintegrowaną to w zasadzie pytanie : po co kupujesz nowy komputer? Znaczy to oczywiście zawsze można kupić tylko ceny kart graficznych są tak chore że imo [nie mając grafiki] spokojnie można rozważyć zakup komputera w późniejszym okresie... Ew. laptopa bo co prawda "Nie chce laptopa, mam już." ale za to "bo laptop lada chwila siądzie"

 

ad.3 :

nie wiem, no są:

https://www.morele.net/kategoria/plyty-glowne-42?q=b560m

 

5. Ok, rozumiem, mamy kasę. Z tym że w tym kontekście spokojnie jadąc "nie ogranicza mnie budżet" warto dopłacić do 5600x czy nawet 5800x....


"zasilacz i obudowa to komponent który wymieniasz najrzadziej" też kiedyś tak myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rdaneel napisał:

ad 1 & 2 

"mam przeglądarkę" domniemując że chodzi ci o grafikę zintegrowaną to w zasadzie pytanie : po co kupujesz nowy komputer? Znaczy to oczywiście zawsze można kupić tylko ceny kart graficznych są tak chore że imo [nie mając grafiki] spokojnie można rozważyć zakup komputera w późniejszym okresie... Ew. laptopa bo co prawda "Nie chce laptopa, mam już." ale za to "bo laptop lada chwila siądzie"

Kupuje komputer bo na laptopie jak odpale teamsy, spotify i Visual Studio i przeglądarkę to mi ścina wszystko a jednak trzeba na maszynie pracować

5 godzin temu, rdaneel napisał:

nie wiem, no są:

10 płyt, żadnej na ATX i nawet na b460 nie podkręcę procka

5 godzin temu, rdaneel napisał:

5. Ok, rozumiem, mamy kasę. Z tym że w tym kontekście spokojnie jadąc "nie ogranicza mnie budżet" warto dopłacić do 5600x czy nawet 5800x....

Ogranicza, nie mam więcej niż 4k. Jeśli masz sensowny zestaw za tą kwotę który:
Posiada procesor z zintegrowaną grafiką który można kręcić

Płytą główną z 4 slotami na RAM (jak będzie kasa będzie 32GB RAM) i dwoma slotami na dyski nvme (overkill ale nigdy nie wiadomo) to proszę, możesz proponować

5 godzin temu, rdaneel napisał:

"zasilacz i obudowa to komponent który wymieniasz najrzadziej" też kiedyś tak myślałem

Ze swojego pierwszego zestawu (15 lat) właśnie obudowa i zasilacz mam do dzisiaj, reszta uległa degradacji w takim stopniu, że nie da się korzystać w zadowalającym stopniu z Visual Studio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz podkręcać procesor? Do rozbudowy na przyszłość to lepiej iść w nowszą generację https://www.x-kom.pl/lista/2utpncb42

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • ASRock Z590 Phantom Gaming 4
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Red
  • Intel Core i7-11700F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stever napisał:

Planujesz podkręcać procesor? Do rozbudowy na przyszłość to lepiej iść w nowszą generację https://www.x-kom.pl/lista/2utpncb42

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • ASRock Z590 Phantom Gaming 4
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Red
  • Intel Core i7-11700F

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 22:25, Stever napisał:

Planujesz podkręcać procesor? Do rozbudowy na przyszłość to lepiej iść w nowszą generację https://www.x-kom.pl/lista/2utpncb42

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • ASRock Z590 Phantom Gaming 4
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Red
  • Intel Core i7-11700F

Już wygląda sensowniej jednak brak eGPU dyskwalifikuje dla mnie ten procesor. Niby mogę kupić 1060 za 1300 zł ale to trochę wywalanie kasy w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...