Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat był już wałkowany ale naprawdę nie mogę znaleźć sposobu na mój problem. Mianowicie mam kartę HISA radeon 9500 i chciałem ją podkręcić - Drive cleanerem usunąłem sterowniki i wgrałem stery Omegi. Mogę zwiększyć taktowanie karty ale po restarcie nie zapamiętuje ustawień. Wiem że to proste (dla niektórych) ale proszę o poradę. Chyba nie muszę wgrywać biosa do radeona9600. Pozdrawiam cierpliwych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciechu: i niech cie reka boska broni przed czymkolwiek z 9600!!! to kompletnie inna karta, wiec nie tykaj tym swojego radka chyba ze jestes samobojca :)

 

ktore omegi dales? ja polecam ktores starsze - nawet 4.1 beda dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam proble z moim radkiem. Pamięci idą mi tylko na 630-640 czy to normalne przy czasie dostępu 3.3. Jeżeli nie to co moge zrobić żeby było więcej?

 

Z górt dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez tyle chodza bez zmiany napiecia. i to jest ich max nawet jak sie podniesie napiecie do 3V (z 2.66) to nic to nie daje. Chyba jedyna opcja dla wyzszego taktowania to zmiana timingow, chyba sie sam w to pobawie jak bede mial dzien wolnego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem radeona 9500 z gwarancja modowalnosci na pro. Jak juz dostalem przesylke zabralem sie od razu za testy, na 4 potokach wszystkie benchmarki i gry ok, ale po zainstalowaniu softu na dodatkowe 4 nie bylo juz ciekawie. Otoz jedyne co udalo mi sie odpalic w 3d to 3d mark 2001se ale roznica to tylko o 500 punktow wiecej, nie poszla zadna gra. Przeinstalowalem jeszcze raz stery i jakos odpalila sie wiekszosc gier ale nie wszystkie. Potem zmienilem stery na nowsze i ta sama sytuacja na 8 potokach, nic nie poszlo.

Moj sprzet: Athlon 1200, ECS KT-400, 256MB RAM 333, seagate barracudaIV 7200rpm i "wypasiony" zasilacz CODEGEN 300W.

Najprawdopodobniej to sprawka zasilacza ale przy tak malym procku to sam nie wiem. Aha i jak cos szlo na 8 potokach to bez artefaktow.

Doradzcie cos pils.

1286069[/snapback]

no i wielka lipa, podlaczylem karte do kompa kumpla i przy probie uruchomienia jakiegokolwiek 3d zero reakcji, a jak chcialem uruchomic 3dmarka2003 to pojawial sie komunikat ze nie mozna uruchomic directa3d

a i jak na swoim kompie chcialem odpalic 3dm03 na 8 potokach to mi wyskaiwaly po kolei komunikaty ze nie sa obslugiwane poszczegolne testy i w miejscu gdzie sa wymienione testy pokazuje sie napis "unsupported"

nie wiem juz o co chodzi :mad:

Edytowane przez czaro9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc różnica między 9500 64DDR 4potokowy a 9550 128DDR jest niewielka?? Z tego co mi sie wydaje to radek 9500 jest wydajniejszy w dx8 i to sporo a w dx9 też troche wydajniejszy ale już nie tak dużo myle się ?? Więc może radeon 9500 128MB DDR będzie troche lepszy od tej poprzedniej ?? I co to jest wogóle za radeon 9600TX Medion podobno to radek9500pro i posiada 8 potoków więc może coś takiego wybrać ?? miał to ktoś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... mam Radeona 9500pro ...chyba felernego.. byl juz raz reklamowany ... z powodu awarii chłodzienia ...cwaniaczki wymienili mi tylko chlodzenie i po 2 miesiącach znowu mam klopoty.. padlo i chlodzenie i cala karta...

....

załączam ją i widze na ekranie zielone plamki, paski...szachownice... widac bardzo mało ... gdy idzie dalej do loga Windy XP nastepuje zwiecha i karta sie resetuje albo przechodzi do hibernacji....

 

karta nie byla podkrecona ...jest to wersja R9500pro z 128ddr oraz 8 potokami...

 

kto zna jakies sposoby obnizenia taktowania zegarów na karcie aby ta sie załączala do Windowsa.. ..

w tej chwili jestem na GF2.. i siadają mi nerwy... moze da sie zmienic ustawienia zegarow gdy jestem na GF2? albo tylko wtedy gdy mam załączonego Radeona ...

 

powtarzam ..karta nie załącza sie ..i prawdopodobnie przegrzaly sie pamieci...

prosze o pomoc ...bede dozgonnie wdzieczny... karta byla reklamowana ale mieszkam daleko i mi nie uznali rekamacji mowiąc ze byla przekrecana... kur ...w ... nie wiem co robic a chcialbym ją uruchomic... ..zasilacz 350 W ... plyta Epox nvidia 2 ..AUI3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj dokladnie caly konfig i ...przestan...uzywac...tych...kropek...

moze zamiast zjezdzania w dol z zegarami zastanowisz sie nad wentylami w budze? albo jakims nawiewem na karte przynajmniej.

1298556[/snapback]

athlon 2400XP ++

256mb DDR 400mhz

Dysk Western Digital 80Gb 7200obr/min cach 8mb

nagrywarka teac

Windows XP SP2

17" Samsung

 

płyta F1Mainboard - Epox - na pudelku pisze tak: AMD Athlon xp solution . AUI3 nVidia nforc2SPP 128+MCP-T

jest to epox napewno.

Radeon 9500pro build by ATI 128mb ddr pamieci Samsung 2.8ns agp8x

 

a co do chłodzenia na karte , no nie wiem czy to pomoze bo mialem zamontowany wiatraczek 2 razy wiekszy niz standardowy i nic nie pomoglo . a co do zasilacza. karta chodzila dobrze na nim przez 1 rok i nie wiem czy to jest tego wina.

jest szansa ze przez nagly brak dostepu prądu i wyłączenie sie w ten sposob komputera moglo dojsc do spięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile dostane za takiego radka jak z podpisu, czyli ATI Radeon 9500@9500Pro 64MB i radiatorki na pamięciach.

A może jest ktoś chętny.

1303739[/snapback]

1. Od tego jest Allegro - zeby sprawdzic cene.

2. Od ofert sprzedaży jest giełda na Tweaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem:((

podejzewam ze karta mi co jakis czas resetujr kompa:((

skad wiem ze karta - czasami wyskakuja informacje ze sterownik cos spiep.... i tryb 640x480x16kolorow:((

juz zmienialem sterowniki na omegi 24.96c - 25.97a i nic dalej to samo

niekiedy sie resetnie na przegladaniu www niekiedy na filmiku:((

grac mozna, 3d marki przechodzi wszystkie, system stabilny (swieze XP + SP2)

dual prime moze isc caly dzien i tu kupa

jak mialem GF3 to tekich problemow nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze przecie ze swieze xp

potoki odblokowane

chyba sie nie przegrzewa bo moge nawet pare godzin grac i nic

a innym razem 2min po wlaczeniu sie przy www resetnie:((

 

 

juz jestem tak wq... ze nie wiem odisze cos ktos??? ktos kto mial kiedys ta karte (przeciez duzo osob ja mialo!!!)

 

teraz pracuje na 2MX:(

wczoraj zrobilem kolejnego formata i dzialalo nawet ok

rano wlanczam zimnego kompa i reset sterownikow ok komp chodzi nie zresetowal sie ale odswiezanie bylo ze 40Hz:((

no to nic restart zrobilem i puscilem prime 95 zeby wykluczyc proca i ram i 2h stabilnie chodzil:)

zaczolem przegladac www i znowy reset sterownikow:(

wylanczam komp wyciagam karte czyszcze wszystko AGP zlacza itp.

zalancza a tu jak juz przechodzi ekran ladowania windy to sie monitor wylancza i nic nie pomamaga nic!!!!

na gf2MX wszystko ok i nie ma problemow!!

 

co robic karte kupilem 2tyg temu i od poczatku sie dziwnie zachowywala:((

 

mam jeszcze jedno pytanie

czy wy macie SP2 z radkami??

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu gdy gram w jakas nowsza grę karta strasznie sie grzeje doprowadzajac w pewnym momencie do zawieszenia sie aplikacji lub pojawiaja sie piksele na ekranie . Zaznaczam ze jest to nowy R9500 gdy z tamtym dzialo sie to samo i poszedl do serwisu. Nie wiem jaka moze byz tego przyczyna przez ok 8 mies ylo spoko a teraz [gluteus maximus] niewiadomo skad . Plyta gł. Abit nf7-s v2 zasilacz Chieftec 360W (HPC-360-202DF) Proszę o pomoc co moze byc tego przyczyna . Ja osobiscie podejrzewam ze wszystkiemu jest winna płyta główna która daje złe napięcie na port agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dzisiejsze czasy opłaca sie kupić Sapphire Atlantis Radeon 9500PRO 128DDR za 380zł ??? czy polecacie bardziej Radeona9600XT w cenie 400 ??? i czy bedzie dobrze chodził z płytą ECS K7S5A jak wiadomo na AGP 4x

z góry dziekuje za odpowiedzi, a karte chce juz na dniach kupić lecz jaką :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidel -> sprawdz tego r9500 u jakiegos kumpla, a jak nie odblokujesz potokow to tez wywala stery :?:

 

sorbo -> sproboj ustawic na twardo napiecia na AGP. Jak sie zawiesza karta lub wyskakuja piksele to znaczy ze sie przegrzewa, jezeli sa to kolorowe plamy i przeklamania w teksturach to znaczy ze pamieci jak biale kropki znaczy ze rdzen.

 

wersus -> AGPx8 nie jest duzo wydajniejsze od AGPx4 wiec spokojnie ten radek bedzie chodzil i oczywiscie lap tego 9500PRO nawet bez specjalnego krecenia skopie dupke temu 9600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do znawcow tego tematu ...

 

Jak myslicie jest sens zamieniac 9550 gigabyte krecacy sie tak jak w podpisie na "niby" nowego radeona 9500@9500Pro

9500@9500Pro

za doplata okolo 100 zlotych?

jedyny dylemat mi pozostaje to te 64Mb zamiast 128MB ?

No i czy jest mozliwe ze gosciu teraz sprzedaje nowe radeony 9500@9500Pro jak ich juz nie ma w sklepach od 1,5 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...