Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

od omeg na catalystach na 3,9 testowalem:)

zasilacz chyba nie

on mi ciagnie proca na 3,7 z ta karta:)

a napiecia juz na poprzedniej stronie pisalem bardzo dobre jak na 360W

stabilnoscia napiec doruwnuje topowerowi 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde fak nareszcze ruszylo:PP

catalysty gora:P łehehehe

8 potokow na 4.12 zmodowanych rivom tunnerem i chodzi od rana stabilnie :))

a w 2003 3990 bez OC:P hahaha

2005 mam 1180 tez bez oc

 

zobaczymy tylko czy za jakis czas sie znowu nie spier....

ale narazie odpukac w niemalowane wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem z w/w grafika: karta po zmodowaniu omegami dziwnie sie zachowuje, wlaczam uefe 2005 i wszystko ok do mometu kiedy to zaczyna sie ladowac mecz. W tym momecie komputer dostaje czkawki, jest tak wolny ze nie da sie dalej nic zrobic, po wyjsciu do windowsa objawy sa takie jak by nie bylo zainstalowanych sterownikow grafiki czyli kiedy przesowam np. jakies okno na pulpicie mocno haczy. Testowane na roznych omegach, problemu nie ma jesli karta pracuje standardowo na 4 potokach. Dzieje sie to na Intel Celeron D 335 (2.8ghz), Asus P4P800SE, 2x256 Infineon lub 1x512 Kingmax Hardcore, Zasilacz Feel 350W.

Testowalem juz rozne ustawienia z fastwrite on i off, agp windows pokazuje 8x.

Najciekawsze ze karta smiga bez problemow na sprzecie jak w podpisu oraz na innych 2 zestawach.

Juz nie mam pomyslow co to moze byc? zasialcz? dzis wloze tam Chiefa420w a moze to cos innego? help :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mam rpblem. Zamontowałem system chłodzenia Artic Cooling Silencer rev 3 na Radku 9500 i teraz po włożeniu go do kompa mam takie paski an moniotorze, a grafa 3D wolge nie iidzie. Oznacza to że uszkodziełm ja podczas zmiany iwatraka? BO w sumie pod Win są te paski, a teraz pisze spdo linuxa i i ch niema. ( tzn jetst ale tylko przy kursorze). A tojest 9500 a BIOS wykrywa go jako 9700.

 

Plz o szybką odpowiedź, bo nei wiem czy mam płakac ( zrabałem karte) czy sie cieszyć( zaraz se ja podkrece i beidze zjrabiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos ma moze bios bez "blokady" oc do Radeona 9500 64mb na Infineonach 3.0 ? A moze ta blokada jest tylko w 9500Pro? jedyne biosy jakie udalo mi sie znlaezc sa na Hynix'y.

Dziwne troche poniewaz gdy mam 364 na gpu to jest ok ale przy 365 sra artami az milo. Bez wzgleu na takty pamieci ktore ida na 655 bo powyzej lataja "trojkaty".

Karta chlodzona standardowo, jedynie wypolerowany radiator i pasta sliver. Jednak nic to nie zmienilo. Ktos ma pomysl? Koniec pradu? Za cieplo?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin :arrow: sproboj zapodac zmodyfikowane catalyzatory a nie omiegi. i zasilacz zmnien bo na karta lubi prad.

 

Elk :arrow: a jak zalozych oryginalne chlodzenie to tez wali paskami :?: Byc moze zes zapaskudzil kondziolki dookola GPU i stad te arty. Zdjales shima przed zalozeniem silencera :?: A ze wykrywa jako 9700 to wina sterownika, mojejgo omegi 4.11 widza jako 9800 8)

 

ucho103 :arrow: np :)

 

Bazyli :arrow: na forum Sterowniki i cos tam jest temacik w ktorym sa roozne biosy wiec moze znadjdziesz cos dla siebie ale ja nie pamietam zeby r9500/pro byly zablokowane :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shim to ta metalowa ramka naokolo rdzenia. wymyj dokladnie rdzen i cala to zielona plytke wookolo, ja zalalem u siebie rozcienczalnikime i po dokladnym wytarciu bylo czysciutko. i zobacz czy jaderko nie jest ukruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wyjmowałem, tylko jak to zrobić by nie rozwalić całego układu? Scyzorykiem podwazyc to bby wyszło? I czy potem wejdzie spowrotem. Dziś mój starszy zwiózł to do serwisum bo rozmawaił z nimi, że moga prawdzić napięcia poniędzy jakimiś mostkami. Jak przywiezei to spowrotem to wyjme to i wyczszcze płyne do dezynfekcji. Wiem głupie to ale ten płyn wymyje kazdy brud.A jądro nie jest ukruszone bo jesr z metalu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: dla ciebie Elk za ten metalowy rdzen :lol:

 

jadro r300 jest z takiego samego materialu jak jadro chociazby twojego Athlona.

 

Shima musisz podwazyc delikatnie i oderwac (tylko uwazaj zeby nie porysowac tego zielonego laminatu) moze ciezko sie odrywac bo jest przyklejony. A jak cos to go przylepisz :-x

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzeń jest z metalu a shim z tytanu ;P

 

Zmienial ktos timingi w 9500 64mb infineon 3.0 ? Jakis screen czy cus?

Malo karty nie uwalilem bawaic sie tym ustrojstewm i szukam jakis informacji :)

 

Czy 4347 w marku03 to ok wynik jak na to co w podpisie jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz mam odp. Na tej mojej karice pamięć jest rąbnięta. W jakimś serwisie kolo właczył i od razu tak stwierdził, że musiała przeskoczyć iskra popamięci, co jest możliwe bo siedze na taki krześle żę sie mocno elektryzuje. Czyli papa radku ::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tutaj wszstkich:) Mam kilka pytanek dotyczących R9550.

1. Czy wersja Extreme to to samo co Speedy Edition?

2. Czemu menadżer urządzeń, AIDA32, RivaTuner i cała reszta programów do testowania pokazuje mi, że mam R.9600XT jeśli tak naprawdę mam R9550?

Czy to normalne?

3. Jaki programik polecacie, który pokaże Prawdziwą specywikację karty?

No i to chyba tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazyli wynik to masz lipny ci powiem ;) wlasnie sprawdzielm u siebie i na configu:

Barton 2500+@2300Mhz

R9500@Pro@300/300

bez zadnych optymalizacji sterow pod tytulem high performance zrobilem 4195.

1335530[/snapback]

Spoko majezon ale ja nie mam Bartona tylko Durona na 166fsb i z 64kb cashu, dlatego pytam. Jaki miales wynik na standardowych ustawieniach proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, otóż kupiłem ostatnio na aukcji Radka 9500

( http://allegro.pl/show_item.php?item=43621760 ) ale niestety przy wlaczeniu 1 testu 3dmarka 2001 komputer albo się resetuje albo wyskakuje do pulpitu :/ Wszyscy mówili ze to wina zasilacza ( codegen 300W ) zaniosłem karte do kolegi, a on sprawdził ja na zasilaczu 400W i wszystko działało, wiec kupiłem nowy zasilacz firmy chieftec 410W ale okazało sie że to nie to :/ komp dalej sie reseuje :(

Moj sprzęt to:

Płyta główna - Ga7vr

Procesor - 1,7 AMD athlon XP

512 Mb DDR 333 mhz

dysk 80 GB, 7200, 8 mb cache

 

Moja pytanie brzmi, czy winę moze ponosić płyta główna ? (ma około 3 lata) Radeon jest na AGP 8X a ja mam tylko AGP 4x, gość w sklepie powiedział mi ze najprawdopodobniej płyta daje za małe napięcie na AGP

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pytanie brzmi, czy winę moze ponosić płyta główna(...) Radeon jest na AGP 8X a ja mam tylko AGP 4x, gość w sklepie powiedział mi ze najprawdopodobniej płyta daje za małe napięcie na AGP

1336864[/snapback]

no to koleś pojechał w tym sklepie, agp x8 ma mniejsze napięcie niż agp x4

ostatnio u kumpla testowaliśmy gf4ti cośtam (nie znam sie na tych gf) która była na agp x8 w płycie z agp x4 i objaw był identyczny jak u Ciebie :angry:

grafa sie zawieszała, wywalał sie zupełnie lub walił blescreeny - porażka, zmiany sterów, sp2, sp1, driver cleaner - nic nie pomagało

jak włożył spowrotem swojego radka 9100 było już ok.

wiec jest szansa że to przez płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale moge sprawdzic. W sumie to proc nie daje az tak duzo tym marku.

1336763[/snapback]

Z ciekawosci dalem procka an 133fsb czyli standardowe 1.8 i marek spadl o 400 punktow :huh:

 

Co w takim razie moze mnie "trzymac" ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...