Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze na tym sprzecie kazde 100 markow to istna katorga ale udalo sie :D

Mysle ze jeszcze jest potencjal tylko zimna mu trzeba.

 

@keiename : dzieki za podsuniecie pomyslu driverow mobo, na starszych 4in1_4,33 widac wzrost + nowe NGO 2.3 beta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie dostałem działającego radka 9500, zmodował się dobrze, nic nie szaciach!e itd, jednak karta grzeje sie niesamowicie, poparzylem palce, nie ebde jej katowal poki czegos nie skoluje, niechce spalic przetwornikow napiecia i tego malego gowna co jest pod odpromiennikiem, tylko z ciekawosci puscilem raz test na takatach chybił trafil 329/329, pokazalo sie w 2k3 4339 pkt, co mnie nawet cieszy, dorwe chlodzenie karta bedzie katowana, predzej raczej nie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, moj rad grzeje sie diabelnie, musze dorwac miedziane radiatorki, radiator ktory bedzie chlodzil tyl karty, radiatorek do chlodzenia odpromiennika, no i jakies zmodyfikowane chlodzenie na gpu, bez tego nie bede nawet zmienial taktow na stale, tak na chwile na testy sprawdzalem 329/329 , wyniki ladne ale wierz mi karta az parzyla, ram odpromiennik, szkoda katowac sprzet bez chlodzenia.

 

Pozdrawiam

 

keiename - spokojnie, najpierw chlodzenia a teraz nie mam absolutnie grosza, musze uzbierac cos, ale i tak sie boj :D :-P

 

PS moglbys dac jakies info czym chlodzisz karte, fotka i ile wyciagasz max, moja karta na standardzie po calym tescie 3d2k3 parzyla jak glupia.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jechalem na powietrzu:

 

Na GPU -> Silencer ver. 3 wypolerowany na lustro

Na GPU od tylu -> oryginalny radiator w wentylkiem @5V

Pamieci -> pociety radiator od PI

Te scalaczki po odpromiennikiem (ktorego na 9500 nie ma) dwa male radiatorki CoolerMaster'a

Ukald kontrolujacy napiecie a rdzeniu -> Kawalek radiatora od PI

Uklad kontoruljacy napiecie na pamiatkach -> Brak (jest tak maly ze ciezko cos dopasowac)

 

Obecnie na karcie WC+PELT@5V narazie lajtowo bez szalenst, musze zbudowac oddzielny uklad dla grafy.

 

Zeby poszalec musze tez pomyslec o chlodzeniu mosfetow (chyba tak sie pisze) bo cos im sie goraco zrobilo i mam problemy z ustabiliozwanie FSB 228Mhz :(

 

orzi -> omegi a ktore to potestuj i wybierz najlepsze (ja jade 4.11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam radeona 9500@PRO i chce mu zmienić chłodzenie na Silencera tego: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=46233456 myślałem jeszcze nad tanszym silencerem tym takim duzym ale stwierdziłem że ten lepiej wygląda :) Jaka jest miedzy nimi roznica ? I czy ten silencer wystarczy do o/c radka ?? Slyszalem historie ze po zalozeniu silencera sa artefakty czy to prawda ? I co zrobic aby tego uniknac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ukruszysz rdzen to beda artefakty. Zeby tego uniknac nalezy zamontowac go zgodnie z instrukcja :P Ale to koloedzy ktorzy go mieli niech sie wypowiedza. Ja od siebie powiem jedno: nie rob nic na sile = wez wiekszy mlotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem silencera przez ponad pol roku na karcie i wsio dzialalo i dziala, do krecienia jest niezly ale do hardcorowego trzeba dolozyc chlodzenie drugiej strony rdzenia.

1349026[/snapback]

Tzn do jakiego o/c powinnien wystarczyć ? I jaka jest róznica miedzy tym silencerem co podałem a silencerem rev3 ?? Który wydajniejszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie bedziesz bawil w vmody to spokojnie styknie, rdzen mozesz wtedy spokojnie puscic >350 i nic sie nie stanie :) wydaje mi sie ze ver. 3 jest masywniejsza.

1349548[/snapback]

No ich waga jest podobna bo w tym silenceru co podalem jest kawalek miedzianej plytki i waga jest porownywalna, no moze niewiele jest ciezszy ten rev3. Hm ale tak mysle ktory lepszy wydajosciowo jest.....no coz ale wybiore chyba tego co podalem bo ladnie sie prezentuje :D Jeszcze to mi sie podoba ale chyba jest zaciezkie troche do karty http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=45270879.....tylko boje sie zeby po zalozeniu silencera nie bylo artefaktów bo tyle o tym czytalem ze sie boje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, otóż po odblokowaniu potoków na radku9500 mam małe artefakty, są na tyle małe że ich praktycznie nie widać i by mi nie przeszkadzały....tylko nie wiem czy one nie będą powodowały zawieszania sie pc ?? I co trzeba włączyć aby one znikły bo gdzieś czytałem że antilasing na ileś ustawić i ich nie bedzie...prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sie zarejestrowalem...wiec po pierwsze witam wszystkich :-P

 

I na wstepie mam takie male pytanko..kupowal z Was moze ktos w tym sklepie?? :

 

http://www.vikingpc.com.pl/

 

Chodzi mi czy nie ma z nimi jakis problemow, czy wszystko bylo ok, jak ktos oddawal cos na gwarancji to zadnych klopotow nie robili??

 

Bo maja w ofercie takie cosik :roll:

 

Za 30 zl wiecej daja gwarancje 24 miesieczna.

 

Co o tym sadzicie??...oplaca sie doplacac??...czy lepiej kupic zwykla i samemu biosik wgrac tracac gwarancje??...u mnie ta karte da sie dostac za 245...

 

I jeszcze takie male pytanko...czy ta karta nadaje sie do takiego kompa :

 

PIII 1.2 / 256 sdr / asus tusl2-c (agp x4) / hunt key 300W??

 

czy moze cos w rodzaju GF3 GF4 8500pro w zupelnosci by wystarczylo??

 

pozdrawiam

 

joe

Edytowane przez joeB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz zakladal uwaznie to karta nie ma prawa pasc.

 

tych kropeczek sie nie pozbedziesz :( wiem bo sam takie mam i sie juz do nich przyzwyczailem, po prostu nie przeszkadzaja mi az tak zeby tracic 4 potoki.

1352852[/snapback]

A czy nie będą powodować zawieszania pc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no i mam problem, karta po zmodowaniu na 8 potoków zachowuje sie dziwnie w grze farcry tzn czasami bywa tak że gra sie zawiesi dzwięk jest a obraz stoi (to było na poprzednich sterach) obecnie używam omeg 2.5.90 i tez nie jest do konca ok bo gra potrafi na chwile sie zaciąć i po 5-10 sekundach ruszyć w miedzy czasie wyłączy sie monitor i sie znowu włączy...czy da sie to jakoś zniwelować ?? I jakie najlepiej stery zainstalować ?? Kolejne pytanie to czy bez modowania ustawienie rdzenia na 400MHz przy standardowym coolerze nie jest za duze ? temp w grach wynosi max 55 stopnie, jaka jest granica bezpieczenstwa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czlowieku zwalisz grafe :| na tym standardowym coolerze grafa jest goraca na standardowych ustawieniach a co dopiero na 400Mhz, zmien chlodzenie i wtedy baw sie w O/C, a jaki masz zasilacz :?:

1353754[/snapback]

No ale 55 stopni ma radiator od radka czy to aż tak dużo ? Zasilacz mam 360W chieftec i niestety są zwisy na 8 potokach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobisz przynajmniej sam radek będzie stabilny a te wyłączanie monitora to bardzo dziwne. Jak by ci się cały komp resetował to by trzeba było tylko posmarować pastą rdzeń procka, albo wymienić płytę ( przeskoki napięć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobisz przynajmniej sam radek będzie stabilny a te wyłączanie monitora to bardzo dziwne. Jak by ci się cały komp resetował to by trzeba było tylko posmarować pastą rdzeń procka, albo wymienić płytę ( przeskoki napięć).

1354811[/snapback]

Więc tak na sterach omega 2.5.97a na normalnych ustawieniach (4 potoki) wszystko jest dobrze, farcry chodzi na 1024x768 detale na high i nie schodzi poniżej 25fps i nic sie nie wiesza, ale jak tylko odblokuje potoki to farcry po chwili grania sie poprostu wiesza. Karta napewno sie nie przegrzewa bo zmieniłem paste na arctic silver5 i załączyłem silencera i tak samo przy 8 potokach gra sie zawiesza (tylko farcry) 3dmarki, nfsu2, doom3 dobrze działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co format :?: Driver Cleaner i wszystko czyste ;)

 

A dotknij paluchem tylu PCB to ciekawe ile utrzymasz :huh:

 

Sprawdz czy na standardowych taktowaniach (z odblokowanymi potokami) sie zawiesz, ja bym stawial na przegrzewanie sie rdzenia.

 

Ja jade na omegach 4.11 i zero problemow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...