Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

hmm

obadalem karte i z pamieciami w porzadku

to samo rdzen-choc tu jak pisalem-troche pasty jest na brzegach-ma to jakies znaczenie?

mowicie ze zbyt mocno przykrecony-no to poluzowalem i dalej kupa :(

zauwazylem jedna dziwna rzecz

im karta bardziej sei nagrzeje tym arty w 3D mniejsze a arty w 2D wieksze-hmmmm? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

obadalem karte i z pamieciami w porzadku

to samo rdzen-choc tu jak pisalem-troche pasty jest na brzegach-ma to jakies znaczenie?

mowicie ze zbyt mocno przykrecony-no to poluzowalem i dalej kupa :(

zauwazylem jedna dziwna rzecz

im karta bardziej sei nagrzeje tym arty w 3D mniejsze a arty w 2D wieksze-hmmmm? :huh:

1371623[/snapback]

zdejmij chłodzenie wyczysc rdzen zmywaczem do paznokci potem olukaj wszystko załuz chłodzenie i nie przykrec za mozno i patrz czy pcb sie nie wygina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien sterowniki najpierw aby wykluczyc ich zle dzialanie.

Pozniej sciagnij obudowe albo zastosuj jakis wiatrak na karte (tylko dla proby wez jakis wentylator - farelke puszczona bez grzalki, wentylator zwykly do orzezwiania powietrza, byle jaki).

Rdzen na g*** do gadania przy artefaktach w grafice.

Jedynie moze on zabierac troche pradu karcie ale to tylko wtedy jak sama karta zle dziala i po prostu sobie na to "zabieranie" mocy pamieciom pozwala. Wtedy moga byc niedovoltowane i pracuja ponad swoje mozliwosci nawet jezeli sa odkrecone.

Poodkrecaj caly sprzet i zakrec tylko pamieciami na grafie (to po sprawdzeniu tych sterownikow).

Jezeli nic nie zadziala to niestety masz karta pada co jest prawdopodobne bo jest stara i podkrecana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem tego radka 9500 64 mb z pamiątkami infineon 3.0 nns.

Wsadzam do kompa puszczam 3marka 2001 na standardowyc ustawieniach karty i ku mojemu zdziwieniu 11000 ptk na sprzęcie jaki mam opisany poniżej.

No to biore wyciągam ją zakładam radiatorki , nawiew boczny i taktuje ...

Skonczyłem na 350/690 (gpu ma orginalne chłodzenie dlatego cieniutko bo niechce spalić) no i puszczam 3dmarka 2001 ...

a tu tylko 12400 ...

Następna żecz puszczam Counter - strike i w niektórych momentach mam 30 fps a na 8500 le niespadało mi poniżej 35 :/

Macie jakies pomysły dlaczego taki słaby wynik w 2k1 i co z tymi fpsami.

Odrazu mowie że zasilacz nawet tej karty niepoczól ... wszystkie napięcia stabilne jak skała. obroty wiatraczka na CPU też sie niezmieniają.

Więc jakie macie pomysły czego to może być wina ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark01 malo zalezy od karty. Ja na swojej nie kreconej robie troche ponac 17k, a na wykreconej niecale 19k. Co do fpsow, to moze dlatego, ze na 8500le gra chodzila na dx8, a teraz na dx9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem tego radka 9500 64 mb z pamiątkami infineon 3.0 nns.

Wsadzam do kompa puszczam 3marka 2001 na standardowyc ustawieniach karty i ku mojemu zdziwieniu 11000 ptk na sprzęcie jaki mam opisany poniżej.

No to biore wyciągam ją zakładam radiatorki , nawiew boczny i taktuje ...

Skonczyłem na 350/690 (gpu ma orginalne chłodzenie dlatego cieniutko bo niechce spalić) no i puszczam 3dmarka 2001 ...

a tu tylko 12400 ...

Następna żecz puszczam Counter - strike i w niektórych momentach mam 30 fps a na 8500 le niespadało mi poniżej 35 :/

Macie jakies pomysły dlaczego taki słaby wynik w 2k1 i co z tymi fpsami.

Odrazu mowie że zasilacz nawet tej karty niepoczól ... wszystkie napięcia stabilne jak skała. obroty wiatraczka na CPU też sie niezmieniają.

Więc jakie macie pomysły czego to może być wina ??

1377050[/snapback]

Witam mam ten sam problem slabe wyniki w 3dmarkach bym jeszcze przebolal najgorsze jest to ze gry sie trzaskaja np HL2 i NFSU2, a u ciebie jak lataja gierki??

NFSU2 to idzie mi tylko na minimalnych detalach. Widze ze tez masz duronia o podobnym taktowaniu i to chyba bedzie od niego bo chlopaki athlonami niemaja problemow:(

 

I mam jeszcze takie pytanko czy ktos sie spotkal przy podkrecaniu z czyms takim ze przy standardowym taktowaniu gpu pamiatki ida na 740Mh a jak podkrece gpu na powiedzmy 330 to pamiatki leca juz tylko 720Mh i odwrotnie to samo jak pamiatki są na standardowym taktowaniu to na gpu dojde spokojnie do 340

 

 

Fog "3dmark01 malo zalezy od karty. Ja na swojej nie kreconej robie troche ponac 17k, a na wykreconej niecale 19k. Co do fpsow, to moze dlatego, ze na 8500le gra chodzila na dx8, a teraz na dx9."

 

w ATi tray toolu wymusilem zgodnosc z dx8 ale nic nie pomoglo zadnego wzrostu wydajnosci

Edytowane przez MACKOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o HL 2 sie niemartwie bo mam tylko 256 ramu i to powoduje iż szarpie ale żeby counterek przecierz ten engine jest z 99 roku :/

No cuż ale jakos przeboleje bo karte już wystawiłem na allegro i będe kombinował z czymś innym ... myśle 9500 128 256 bit jak niewyjdzie to wszystko oleje i kupie 9550 za 190 zeta i będei spox :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o HL 2 sie niemartwie bo mam tylko 256 ramu i to powoduje iż szarpie ale żeby counterek przecierz ten engine jest z 99 roku :/

No cuż ale jakos przeboleje bo karte już wystawiłem na allegro i będe kombinował z czymś innym ... myśle 9500 128 256 bit jak niewyjdzie to wszystko oleje i kupie 9550 za 190 zeta i będei spox :D

1377643[/snapback]

 

Myslisz ze 9550 bedzie lepij latalo?? :unsure: bo 9500 ze 128 i 256bit raczej nic nie da przy takiej reszczie konfigu a moze zamiast sprzedawac radka sprzedaj duronia i kup sobie athlona?? na athlonach 15K w 3dmarku2001 wyciskaja z 9500@pro

 

a wlasnie płyte masz na Via czy nForce???

Edytowane przez MACKOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, mój radek kręci się na 400/660 co jest wcale niezłe. I przy 4 potokach gierki chodzą spoko np. Farcry na medium 1024. W 3dmarku 2003 3400pkt. Po odblokowaniu dodatkowych 4 potoków zero artefaktów itp. W 3dmarku 2003 4400pkt. Ale problem zaczyna się w grach, po prostu tną się co 3sekundy, a dysk twardy chrobocze. Co jest grane może ktoś miał to samo??

Temp. wszystkie okay , napięcia 3,310, 5,050, 12,110. To w normie. Mój zasilacz to olorits 400W. Wie ktoś o ile więcej produ pobiera odblokowany radeon 9500??

Konkretne odp. mile widziane.

 

Jeszcze mam dwa inne problemy:

 

1. W 3dmarku 2005 wyskakuje mi błąd że mam za mało pamięci na grafie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam radeona 9500 64mb od ATI i gdy odblokuje potoki to w niektorych grach np.cold fear sie wiesza i to troche dziwnie,bo muzyka gra,ale wiecej nie moge zrobic oprocz zakonczenia procesu,potem tylko res kompa pomaga bo stery sie wylaczaja :-| . Dzieje sie tak po kilkunastu minutach od wlaczenia gry. Wszystkie 3dmarki przechodzi normalnie. Na 4 potokach karta chodzila stabilnie na 340(wiecej nie probowalem) i to na standardowym chlodzeniu. Co moze byc przyczyna? Jak bardzo zwieksza sie temp. na rdzeniu po odblokowaniu potokow?

Jezeli juz byl taki problem to sorry ale nie chce mi sie 35 stron przekopywac :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuż ja mam płyte na nforce 2

Prędzej dokupie 256 pamięci niż proca wymienie bo nienarzekam poki co.

A 9550 to dlatego że jak kupie tanią karte to niebęde musiał narzekać na słabą wydajność a na 9550 spokojnie zgasze 4000 po v-modzie oczywiście.

 

Wczoraj robiłem testy z 8 potokami i wyniki następujące

 

2k1-14500

2k3-4250

 

Nienajgorzej mi sie wydaje tymbardziej że rdzeń miałem na 300.

 

A i jeszcze jedno pytanie czy zdarzyło się komuś żeby sie po jakimś czasie mu potoki naprawiły <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuż ja mam płyte na nforce 2

Prędzej dokupie 256 pamięci niż proca wymienie bo nienarzekam poki co.

A 9550 to dlatego że jak kupie tanią karte to niebęde musiał narzekać na słabą wydajność a na 9550 spokojnie zgasze 4000 po v-modzie oczywiście.

 

Wczoraj robiłem testy z 8 potokami i wyniki następujące

 

2k1-14500

2k3-4250

 

Nienajgorzej mi sie wydaje tymbardziej że rdzeń miałem na 300.

 

A i jeszcze jedno pytanie czy zdarzyło się komuś żeby sie po jakimś czasie mu potoki naprawiły  <_<

1379728[/snapback]

a ja myslalem ze poprzednie wyniki sa na 8 potokach :blink: czyli jak ty na dureniu wyciagasz 14K to ja juz niewiem czemu ja mam 11K chyba ta karta jest trzepnieta w jakis osobliwy sposob nie wywala artow wszystkie progosy pogazuja ze jest 8 potokow sprawnych a tu lipa :-| wyniki jak na 4potokach. w 3dmarku03 mam co prawda 4K ale co z tego jak wszystkie gry sie trzaskaja po twoich wynikach widze ze to nie duren jest winowajca pozostaje chipset via kt400 ale od chipsetu az taki spadek wydajnosci cos mi sie nie chce wierzyc :-| jak tak dalej bedzie to pozbede sie tego shitu i kupie jakiegos GF

 

a CS juz ci dobrze smiga?? czy tylko wyniki w 3dsmarkach ci sie poprawily??

 

PS. Ma moze ktos radeona9500 na pamieciach smsunga 2.8ns albo wie skad mozna do niej sciagnac bios??? bo do takiego modelu nigdzie nie moge znalesc :mur:

Edytowane przez MACKOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam radeona 9500 64mb od ATI i gdy odblokuje potoki to w niektorych grach np.cold fear sie wiesza i to troche dziwnie,bo muzyka gra,ale wiecej nie moge zrobic oprocz zakonczenia procesu,potem tylko res kompa pomaga bo stery sie wylaczaja :-| . Dzieje sie tak po kilkunastu minutach od wlaczenia gry. Wszystkie 3dmarki przechodzi normalnie. Na 4 potokach karta chodzila stabilnie na 340(wiecej nie probowalem) i to na standardowym chlodzeniu. Co moze byc przyczyna? Jak bardzo zwieksza sie temp. na rdzeniu po odblokowaniu potokow?

Jezeli juz byl taki problem to sorry ale nie chce mi sie 35 stron przekopywac :-P

1379264[/snapback]

a na 8 potokach grasz na podkreconej czy na standardowych zegarach?? jak na podkreconej to sprawdz czy na standardowych tesz sie wiesza. otworz bude i sprawdz czy przy otwartej sie wiesza ewentualnie daj jakies dodatkowe chlodzenie jakis wiatrak albo cus jak to nic niepomoze to pokombinuj ze sterownikami jak na innych bedzie to samo to znaczy ze te 8potokow cos broi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8 potokach na standardowych ustawieniach sie wiesza, przy otwartej budzie. Sprobuje z tymi sterami bo wiatraka zadnego nie mam.

I jeszcze jedno. Czytalem temat o ramce wokol rdzenia i sie zastanawiam czy to mogloby byc przyczyna. Moze radiator sie nie styka z rdzeniem? Ale to dopiero jutro sprawdze bo dzis nie mam ochoty sie tym bawic

Edytowane przez own3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa modujecie radki i sie dziwicie, ze zle chodza ?

A kto dawal gwarancje, ze zmodowany radoslaw bedzie smigal w 100% ?

Wg. specyfikacji on nawet NIE POWINIEN !

Walniete potoki to walniete potoki i ATi nie robilo sobie jaj wylaczajac je aby obnizac ceny. Mieli zwalone serie to wypuscili R9500 bez Pro i git.

Ten komu sie uda wymodowac bez artefaktow to niech sie cieszy do czasu az nie bedzie mial problemow takich jak niektorzy w tym watku (skoki FPS, maly wynik w 3dm2k1 albo w 3dm2k3).

Albo sie z tym pogodzimy albo zmieniamy grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee no co wy niewierzycie w dobroduszność panów od ATI :D

Nie no teraz CS śmiga spoko tylko czasami arty wyskoczą i ciężko takiemu Heda sprzedać :wink:

 

Ze słabymi wynikami to ja radze sprobować kilku zabiegów.

Faktycznie podnieść FSB to jedno , 2 rzecz to ram troszke podciągnąc, głównie timingi.

Kolejne to zadbać o niską temperature rdzenia karty gdyż zazwyczaj jego wysoka temperatura powoduje skoki naszych kofanych FPSów.

Pościągać nowe sterowniki do płyty i możliwie dobre do grafy.

Na koniec możecie sie jeszcze pobawić w odciążanie systemu ze zbędnych operacji typu jakies antywirusy :D

 

A to że masz via kt 400 to niekoniecznie musi być tragedia ale tragedie może wywoływać marka płyty.

Ja naprzykład mając ASROCKA kt 400 miałem wynik w 2k1 o 1000 ptk !!! niższy od ABITA kt 266. To daje do myślenia, a także do kręcenia.

 

Na koniec możecie podnieść napięcie na AGP i albo wasza karta przyśpieszy albo skonczą sie wasze problem z nią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa modujecie radki i sie dziwicie, ze zle chodza ?

A kto dawal gwarancje, ze zmodowany radoslaw bedzie smigal w 100% ?

Wg. specyfikacji on nawet NIE POWINIEN !

Walniete potoki to walniete potoki i ATi nie robilo sobie jaj wylaczajac je aby obnizac ceny. Mieli zwalone serie to wypuscili R9500 bez Pro i git.

Ten komu sie uda wymodowac bez artefaktow to niech sie cieszy do czasu az nie bedzie mial problemow takich jak niektorzy w tym watku (skoki FPS, maly wynik w 3dm2k1 albo w 3dm2k3).

Albo sie z tym pogodzimy albo zmieniamy grafe.

1381518[/snapback]

o boshe widze ze jestes kolejnym inzynierem z ATI bo wiesz co i jak oni robia "Mieli zwalone serie to wypuscili R9500 bez Pro i git." :blink: wedlug ciebie zwalone potoki bezproblemow osiagaja 4000 w 3dmakku03 bez zadnych artow. oczywiscie testowalem grafe tez na 4 potokach i miala w 2001 ok9600smarkow a w 03 ok 2500 czyli po odblokowaniu potokow jes duzy wzrost wydajnosci

 

Ps "ATi nie robilo sobie jaj wylaczajac je aby obnizac ceny" a wlasnie ze robilo!!!! sztuczne zanizanie parametrow podzespolow to norma i z CPU i z kartami graficznymi i nie robi sie tego dla jaj tylko aby niskim kosztem miec produkty w roznych segmetach rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee no co wy niewierzycie w dobroduszność panów od ATI  :D

Nie no teraz CS śmiga spoko tylko czasami arty wyskoczą i ciężko takiemu Heda sprzedać  :wink:

 

Ze słabymi wynikami to ja radze sprobować kilku zabiegów.

Faktycznie podnieść FSB to jedno , 2 rzecz to ram troszke podciągnąc, głównie timingi.

Kolejne to zadbać o niską temperature rdzenia karty gdyż zazwyczaj jego wysoka temperatura powoduje skoki naszych kofanych FPSów.

Pościągać nowe sterowniki do płyty i możliwie dobre do grafy.

Na koniec możecie sie jeszcze pobawić w odciążanie systemu ze zbędnych operacji typu jakies antywirusy :D

 

A to że masz via kt 400 to niekoniecznie musi być tragedia ale tragedie może wywoływać marka płyty.

Ja naprzykład mając ASROCKA kt 400 miałem wynik w 2k1 o 1000 ptk !!! niższy od ABITA kt 266. To daje do myślenia, a także do kręcenia.

 

Na koniec możecie podnieść napięcie na AGP i albo wasza karta przyśpieszy albo skonczą sie wasze problem z nią :D

1381636[/snapback]

 

no MOBO mam MSI czyli nie najgozej testowalem na fsb 180x11 i nic nie dalo czyli przepustowosc pamieci raczej nie przeszkadza na swiezej windzie bez zadnych piedul testowalem i tez nic, rozne stery tez nic, najlepiej jak znajde kogos hetnego i przetestuje grafe na innej platwormie jak bedzie to samo to znaczy ze ta grafa jest Hu... warta i 5kg mlotem ja potraktuje :angry: no jeszcze moze z chlodzeniem cos spruboja pokombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe widze ze jestes kolejnym inzynierem z ATI bo wiesz co i jak oni robia "Mieli zwalone serie to wypuscili R9500 bez Pro i git."  :blink:  wedlug ciebie zwalone potoki bezproblemow osiagaja 4000 w 3dmakku03 bez zadnych artow. oczywiscie testowalem grafe tez na 4 potokach i miala w 2001  ok9600smarkow a w 03 ok 2500 czyli po odblokowaniu potokow jes duzy wzrost wydajnosci

 

Ps "ATi nie robilo sobie jaj wylaczajac je aby obnizac ceny" a wlasnie ze robilo!!!! sztuczne zanizanie parametrow podzespolow to norma i z CPU i z kartami graficznymi i nie robi sie tego dla jaj tylko aby niskim kosztem miec produkty w roznych segmetach rynku.

1381649[/snapback]

Wyprodukowanie R9500 i R9500 Pro kosztowalo firme ATi tyle samo pieniedzy.

Co chcesz mi wmowic ?

Ze ATi jednak robilo promocje ?

To nie sa dodatkowe 4 potoki tak dla zabawy. To kosztuje fortune i nie od parady Pro jest o wiele drozsze od noPro bo wiedza ile to oznacza dla potencjalnego gracza.

 

Widziales kiedys zeby jakas firma (ale ich duzo nie :P ) robila karty graficzne z danego chipsetu zaczynajac od najgorszej ?

ZAWSZE idzie premiera najmocniejszej i dopiero pozniej po selekcji daja karty na srednio i niskobudzetowy rynek.

I to sa naprawde odpady, a to ze dziala 3dmark po odblokowaniu potokow nie oznacza, ze wszystko inne ma dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, co znalazlem to mnie powalilo na lopatki :)

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...a/strona-3.html i cytat z tegoz testu "Około 20% zysk w wydajności, w stosunku do karty, która kosztowała by nas w obecnej chwili mniej więcej tyle samo pieniędzy. Zwróćcie przy tym uwagę, że jak na razie odblokowaliśmy tylko potoki i szynę, nie dotykaliśmy częstotliwości GPU i pamięci."

 

Co za barany wprowadzaja ludzi w blad, a pozniej na allegro co druga aukcja R 9500 @ R9700Pro

Do tego upomnajac niejednego z allegrowiczow dostaje takie maile od nich

 

1.

"Witam!

 

Czuję się urażony tym stwierdzeniem ze nie mam pojecia i oszujuje allegrowiczow. wejdz sobie na karty 9700-9800 i tam znajdziesz RADEONY 9700 PRO na 128 bitowej magistrali. a znam sie na tych nartach caliekm dobrze mialem juz kila kart z tej seri i wiem ze 9700/9700PRO byly na 256bitowej magistrali i to je zasadniczo roznilo od serii 9500/9500 PRO (128bit).

 

pozr Rafał."

 

2.

" ten sposób, że seria radeonów 9500, 9700 i 9800 powstała na jednym rdzeniu, który się zwie R300, a nie jak w radeonach z seri 9600 (RV350). Zatem ktoś wpadł na genialny pomysł, i wymyślił modowanie (przerabianie) R9500pro n a radeony 9700pro. Polega to na wgraniu biosu od 9700pro do karty 9500pro. Dodatkowo przelutowywuje się coś na rdzeniu, aby odblokować 256bit'ową architektórę karty, ale ja w to się nie bawiłem. Wystarczyła mi sama zmiana biosu. Czułem to w grach. Jest 128bit, bo to Radeon 9500pro - Z wgranym biosem od Radeona 9700 Pro.

Możesz się dziwić, ale zaraz po co to wszystko przecież radeon 9500 pro też miał 8 potoków, a 9500 miała 4. Tak, ale bios steruje kartą jak w radeonie 9700 pro a nie jak w Radeonie 9500 pro.

Pozdrawiam

lundwall

 

P.S.Czyli możesz otrzymać kartę z wgranym już biosem, ale jeśli chcesz mieć 256bit'ów , to musisz zająć się tym sam. Nie wiem czy warto, bo uważam, że spadnie wydajność (obsługa mocniejszej 256bitowej architektóry), i jeśli przelutowaniem zajmie się jakiś paprak z z lutownicą nie przystosowaną do lutowania na układach scalonych to i kartę szlak trafi."

 

3.

"wykrywany jest w systemie jako 9700 mod sterownikami omego nawet tam pisze 9500@9700 a zreszta wydajnosc jest identyczna jak w 9700 pro"

 

 

Ja rozumiem, ze nie robia tego specjalnie (chociaz kto wie) ale niechcaco wprowadzaja ludzi w blad.

I mamy potem opisy w sigach R9700Pro, ktory kosztowal 250 pln

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprodukowanie R9500 i R9500 Pro kosztowalo firme ATi tyle samo pieniedzy.

Co chcesz mi wmowic ?

Ze ATi jednak robilo promocje ?

To nie sa dodatkowe 4 potoki tak dla zabawy. To kosztuje fortune i nie od parady Pro jest o wiele drozsze od noPro bo wiedza ile to oznacza dla potencjalnego gracza.

 

Widziales kiedys zeby jakas firma (ale ich duzo nie :P ) robila karty graficzne z danego chipsetu zaczynajac od najgorszej ?

ZAWSZE idzie premiera najmocniejszej i dopiero pozniej po selekcji daja karty na srednio i niskobudzetowy rynek.

I to sa naprawde odpady, a to ze dziala 3dmark po odblokowaniu potokow nie oznacza, ze wszystko inne ma dzialac.

1381787[/snapback]

alez oczywiscie ze wyprodukowanie 9500 kosztowalo tyle samo co 9500pro SA TO IDENTYCZNE KARTY SKLADAJACE SIE Z TYCH SAMYCH PODZESPOLOW a wiec niby co mialo by decydowac ze 9500pro jest drozszy w produkcji :huh:

"To nie sa dodatkowe 4 potoki tak dla zabawy. To kosztuje fortune" a skad ci to niby do glowy przyszlo 4 potoki kosztujace fortune?? :huh: przeciez to jest ten sam chip ten sam kawalek krzemu!!!!!ktorego wyprodukowanie kosztuje tyle samo pieniedzy tak samo jak athlonXP 2500+ jest identycznym co 3200+ poza cena tak samo robi ati AMD Intel i nvidia bo doszli do wniosku ze wydawanie milionow$ na przeprojektowywanie chipow na slabsze wersje jest miej oplacalne niz tluczenie wszystkiego na tych samych podzespolach z zablokowanymi potokami itp.

 

jezeli te karty byly by robione z odpadow z trzepnietymi potokami to mysle ze proporcje udanych moodow w stosunku do nieudanych byly by inne ten sam numer teraz zrobila nvidia z GF6200@6600

 

poprostu bardziej im sie oplaca produkowac chipy na zaprojektowanie ktorych juz wydali miliony$ niz projektowac nowe dla nizszego segmetu cenowego

 

"a to ze dziala 3dmark po odblokowaniu potokow nie oznacza, ze wszystko inne ma dzialac." alez mi wszystko dziala po odblokowaniu tych potokow problem mam inny poprostu chce ustalic czy tak "slaba" wydajnosc jest z winy karty czy innego podzespolu mojego kompa i to wszystko i poto jestem na tym forum bo to tego sluza fora!!! widze ze ty tego niemozesz pojac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos tutaj nie moze pojac to na pewno to nie jestem ja.

Wytlumacze to rowniez na moim przykladzie i na branzy w ktorej pracuje.

Lozyska precyzyjne firmy FAFNIR teraz przejetej przez TIMKEN.

Sa to lozyska, ktore sa specjalnie robione do parowania (lozyska chodza w parach i musza byc wyprodukowane lozyska, ktore tylko dwa ze soba beda wspolgraly).

Bedac na szkoleniu dowiedzialem sie natomiast, ze wyprodukowanie takiego lozyska jest identyczne jak wykonanie tegoz samego ale juz nie zaliczanie go do precyzyjnych.

Ale dlaczego tak sie dzieje ?

Otoz z calej partii 100.000 szt jest wylawianych 100 sztuk (ilosciami sie posluguje aby tylko zobrazowac) i sa dokladnie badane pod extra super wymogami.

10 szt. przechodzi te testy i sa odrazu w sprzedazy niemal 10x drozsze.

Ale co sie dzieje z pozostalymi 9900 sztukami ?

Przechodza nie badane i wsrod nich jest (wyliczajac z proporcji) 990 precyzyjnych lozysk ale sa sprzedawane za 10x nizsza cene.

Ale jak sie okazuje zaden zaklad do swojej obrabiarki nie kupi takiego lozyska bo nie ma pewnosci czy to lozysko sie nadaje.

Proste jak robienie dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...