Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

allegro.pl drogi panie :D edit: mialem na myśli że wystarczy troszke poszperać i znajdziesz bez problemu :c

 

4 potoki 256 bit 160-180

9500 pro 200 :D ketch1 sprzedawał po tyle jak ostatnio patrzyłem ( kawał ***ka swoją drogą :P ) edit: nawet 190 ;d http://www.allegro.pl/item119498821__ati_r...gwar_128mb.html - widac nie schodza mu :]

@9700 230-250

 

http://www.allegro.pl/item118997318_rad_95...0_gwarancj.html <-= na to nie patrz miałem od niego 3 karty żadna sie nie modowała :/ no ale nie każdy może przeczytać moj komentarz tutaj :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 potoków 128 bit to 9500 pro...

my to wiemy kocie

05_03_1992 zdaje sie pytał o przybliżona cenę 8 pot i 128 bit czyli 95pro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj na allegro ati 9600pro (na czas reklamacji mojej starszej karty).Po przybyciu do domu okazala sie wadliwa,oddalem i wzielem nastepna od tego samego goscia.Po wzlozeniu do kompa okazalo sie ze jest to ati 9700 pro.W sterownikach tak pokazuje i everescie.Ale w zakladce open gl pisze ze jest to 9500 pro.Ktos to mi moze wytlumaczyc.Oczywiscie taktowana jest 128mb 128bit

 

No i jeszcze te taktowania zegarow jakies dziwne

post-111725-1155911532_thumb.jpg

Edytowane przez kaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak 9700 to to nie jest bo każda 9500pro pokazywana w evereście jest jako 9700

Jest to karta 8-potokowa i 128 bitowa czyli 9500 pro jednakże taktowania ma inne niż referencyjna -normalnie jest 277/270 a ty masz 324/250 podejrzewam że karta ma kolor zielony i jest to medion :]

Ja bym ją zostawił ( tylko jeszcze za ile ) bo karta jest mocniejsza niż 9600 pro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowalem sie tym jakiej jest firmy,ale widac tylko nalepke ati na wiatrzczku.Dostalem ja jako 9600pro.Jest czerwone pcb na pamieciach samsunga.Jest nalepka ze jest to ati9700pro 128mb BGA

Zapomnialem dodac ze za 150zeta ja wyrwalem :)

Edytowane przez kaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 150 moze być :] za 190 masz normalne 9500 pro od ketch 1 ( u mnie hula )

ja myslałem że to co ty masz to po prostu medion 9600 tx

 

Edit: właśnie sobie przypomniałem że na allegro sprzedawali takiego dziwoląga nazywało sie to 9700 pro miało 128 bit - pamięci w linii przykryte radiatorem szynowym ( wszystkie jednym długim ) tylko że tamta miała taktowanie memek 310

 

memek szukaj tutaj http://www.tuning-pc.pl/artykuly/pamieci/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od gory pcb wyglada troszke inaczej niz twoja.Jak moge zobaczyc jakie pamieci maja czas dostepu.

Ta karta nie ma zadnego radiatorka na pamieciach.

 

edit:Pamiatki maja sie tak 250mhz 128bit 4.0ns tsop ll.Chyba udal mi sie zakup :)

Edytowane przez kaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki maja sie tak 250mhz 128bit 4.0ns tsop ll.Chyba udal mi sie zakup :)

4 ns :sad: zakup sie udał ale memorki mogłyby być lepsze :-| teraz trzeba by zerknąć jakie OC tych samsonów :]

 

edit: ech gdybym ja pare miesięcy temu widział że tak sie sprawy potoczą pobidowałbym jeszcze na 2mx :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładne rzeczy :D 4 ns 300 Mhz pomęcz je troszkę może przeskoczysz moje infeony 3,3ns :P ( nawiew na pamięci wskazany)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ps.a moje gg 5976238 pisałem dociebie ale nie odpisywałeś oO widać juz nie potrzebujesz pogadać :>
Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno cos sie jeszcze da zrobic,tylko musze dojsc do siebie po wczorajszej imprezie :D Nawiew zawsze sie jeszcze jakis znajdzie,moze uda sie zamontowac do niego pentka 80-cu z poprzedniej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak macie??(robione telem) http://img183.imageshack.us/img183/9290/zdj281cie005id7.jpg przy starcie i w biosie tez taki jest.

i czasem 3dmark sie wywala tzn zawiesza a wlaczony w tle winamp leci dalej :/ i wszystkie gry oprocz cs-a zawieszaja sie po jakis 3-4min

uszkodzona karta?? jak tak to ktech1 znowu bedzie meczony... juz nie 1 raz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no ja tak nie mam na szczęście :D

www-kwm-sklep-pl i każden inny [ tu bardzo brzydka inwektywa - nie chce procentów więcej na razie ] z Nowego Targu (np arkudaki - ma kilka kont *** ) handlujący grafikami - szczerze odradzam, obchodzić szerokm łukiem

 

z kolei obecny radek którego posiadam od ketch1 też ma historię umówiłem się na 9500 pro z 3ns memkami ( opis w aukcji był 3 lub 3,3 no ale się umawiałem ) a ketch1 przysłał mi 9500 256 bit 4 potoki nie modowalną, zwrot zamiana i jest to co jest na 3,3 ns memkach - niesmak pozostaje również odradzam

btw- widziałem po 230 9700 na 2,8 ns samsonach, ja bym brał zwrot kasy i zainwestował w coś takiego- juz nie ma a było ok 20 sztuk ale ot choćby 2284042[/snapback]

Roznica pomiedzy memkami 3,3ns a 3,0ns jest praktycznie zadna...

tak wiem czytałem o tym i słyszałem wcześniej, ale później spotkałem gostka któremu 3ns leciały nieco lepiej cos koło 340 juz nie pamiętam - napisałem do niego PM z pytaniem czy poprawiał im napiecie a on powiedział że nie ..

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei obecny radek którego posiadam od ketch1 też ma historię umówiłem się na 9500 pro z 3ns memkami ( opis w aukcji był 3 lub 3,3 no ale się umawiałem ) a ketch1 przysłał mi 9500 256 bit 4 potoki nie modowalną, zwrot zamiana i jest to co jest na 3,3 ns memkach - niesmak pozostaje również odradzam

Roznica pomiedzy memkami 3,3ns a 3,0ns jest praktycznie zadna... (mowie o infineonie)... dopiero 2,8ns od samsunka ktore byly montowane na 9700 mialy jakas roznice :) na +...

 

(to tak samo jak wersje galaxy Gf7600 Gs z pamieciami samsunga 1,4ns i 1,2ns... - roznica w podkrecaniu - zadna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pytanko mam co do tego 9500 w moim opisie, niby wszystko ładnie i pięknie ale coś mnie jednak zastanawia. Z odblokowanymi potokami w ATT wywala mi mnóstwo artów (tak koło 500) ale grafa ładna, nie mogę w sumie narzekać.

To normalne jest czy też nie?? Albo może macie jakiś dobrzy programik do sprawdzania artów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pytanieo mobo i zasilacz, czy o mobo lub zasilacz

epox 8rdae(i) 9500pro fortron noisekiller 400 PNF 60MDN 400W - problemów poza krótkim kabelkiem od fdd brak

 

@Intel Inside Qroń - jak nie ma artów widocznych golym okiem ( zwykle szachy ) to ja osobiście nie widze przeciwskazań używania radka na 8 potokach mimo, że testy pokazuja inaczej :mrgreen:

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Intel Inside Qroń - jak nie ma artów widocznych golym okiem ( zwykle szachy ) to ja osobiście nie widze przeciwskazań używania radka na 8 potokach mimo, że testy pokazuja inaczej :mrgreen:

Nie no ja wiem co się dzieje jak są uwalone te potoki bo to mój drugi radzio 9500.

Ale jak nic dziwnego się nie dzieje to się nie będę przejmował.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shit jednak coś jest nie tak, odpaliłem dzisiaj Splinter Cella i na pewnej planszy cały czas mi napieprzają jakieś światełka tak jakby. Cały ekran tym usiany. Na standardowych Omegach nie ma tego [ciach!]a a na softmodzie napieprzają jak pieprzone świetliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że tak 3 post pod rząd ale po prostu się chciałem pochwalić.

Przerobiliśmy dzisiaj z kumplem 9500 hardware'owo na FireGL X1 :).

 

Najpierw wgrałem bios do FireGL ale na ekranie się porobiło tak jakby pamięci nie wytrzymały. Na Biosie od 9700 było ładnie więc postanowiłem zrobić w nim pewne modyfikacje (to akurat było banalne) tak by po jego wgraniu karta była widoczna jako FireGL X1.

 

Wszystko działa wręcz bajecznie.

 

Wiem że w gierkach mi to nie podniesie ale satysfakcja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że tak 3 post pod rząd ale po prostu się chciałem pochwalić.

Przerobiliśmy dzisiaj z kumplem 9500 hardware'owo na FireGL X1 :) .

 

Najpierw wgrałem bios do FireGL ale na ekranie się porobiło tak jakby pamięci nie wytrzymały. Na Biosie od 9700 było ładnie więc postanowiłem zrobić w nim pewne modyfikacje (to akurat było banalne) tak by po jego wgraniu karta była widoczna jako FireGL X1.

 

Wszystko działa wręcz bajecznie.

 

Wiem że w gierkach mi to nie podniesie ale satysfakcja jest.

Za FireGL chyba wiecej kaski wyciagniesz, tylko oderwij ta naklejke z karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zmieniłem bios jeszcze raz i teraz mam od 9700. Jakoś w 3Dmarku więcej punktów na karta jako 9700 niż jako FireGL. Pewnie kwestia sterowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów ciekawa sprawa. Zrobiłem dzisiaj Vgpu i Vmem na moim radziu i jak śmiga jako 9500 to mogę z rdzeniem polecieć na 420 i pamięciami na 720, ale po softmodzie albo zmianie biosu na 9700 już tylko 380 na GPU i 680 na MEM.

 

Czyli że odblokowanie dodatkowych 4 potoków też robi swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów ciekawa sprawa. Zrobiłem dzisiaj Vgpu i Vmem na moim radziu i jak śmiga jako 9500 to mogę z rdzeniem polecieć na 420 i pamięciami na 720, ale po softmodzie albo zmianie biosu na 9700 już tylko 380 na GPU i 680 na MEM.

 

Czyli że odblokowanie dodatkowych 4 potoków też robi swoje...

Heh No robi robi... Sekcja zasilania jednak ma pewne ograniczenia :)...

 

Ale pokręć jeszcze troszkę... ja na 8 potokach robiłem "ciut" więcej... 435/720 do zrobienia NADAL w każdej chwili :) bo karta jest u sąsiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. ostatnio ustawiłem na moim 9500 PRO 340/630MHz

 

Jednak jakikolwiek przyrost (w tescie ATT) daje jedynie kręcenie mem, a GPU praktycznie nic. Więc czy jest sens zwiększania nim temp. w puszce skoro i tak powyżej 310MHz nie ma na nim przyrostu wydajności, albo jest on znikomy?

 

No i ile wam się udało ustawić na mem taka kartę jak w opisie? 8potoków 128bit, Radek 9500 Pro bez v-modów.

 

P.S. na tyle ma radiatory na pamięciach a na przodzie powiewa na nie 80mm wentyl z revolteca. Jednak myślę nad v-mem bo coś te pamięci na 670max mnie nie zadowalają LOL)

 

EDIT: No i jeszcze oklepane pytanie. Jakie stery obecnie do niej stosować (mam najnowsze Omegi)?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze omegi są ok

mój leci tak jak tu napisałem http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2372162

i robi 2,4K w 05, oraz 5K w 03 - ja tam sie nie patrze na ati tool ani na smarki - w fear jak mam zamiast 30 jest 40 fps to znaczy że jest sens :P ( gra jest poustawiana pod kartę i pod ilość ram - nader skromną )

Edytowane przez lukaxz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem FEAR Extraction Point na ustawieniach 340/600.

 

W 1024x768 chodzi świetnie przy ustawieniach trochę większych niż medium, z tym, że wyłączam efekty cieni i AA. Filtrowanie mam Trilinear. Cała reszta praktycznie max. Tylko wielkość tekstur na medium, z powodu 128MB na karcie.

 

Ostro się zdziwiłem, że 9500 PRO tak dobrze poradzi sobie z NOWYM dodatkiem do FEAR. Zaprawde powiadam wam, wiekla jest moc tej karty :D LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...