Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Osobiscie posiadam szafirka z podpisu. Mod bez problemów, Omegami 3.10, rivatunerem nie umiem. Nie potrafię opcji znaleźć? Rivatuner widzi 8x1 potoków, wyniki: 3dm01: 13.7k; 3dm03 nie pamietam ale 4 coś. zastanawiam się czy to troche nie za mało? jeśli chodzi o demo Ati Bacteria, to chodzi "na oko" 2x szybciej. Dziś kupiłem radiatory na pamiątki, zaraz będę przyklejał, bo przy takim taktowaniu pamięci się przegrzewają (AGP@1.7V- są krzaki przy 330/660). Mam też pytanie:

 

Czy ktoś odpalał demo Dawn na tej karcie? ja po zainstalowani demka, wrzuceniu wrappera otrzymuje komunikat, że brakuje NV_point sprites??? Przecież chipset R300 mam point sprite'y...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiscie posiadam szafirka z podpisu. Mod bez problemów, Omegami 3.10, rivatunerem nie umiem. Nie potrafię opcji znaleźć? Rivatuner widzi 8x1 potoków, wyniki: 3dm01: 13.7k; 3dm03 nie pamietam ale 4 coś. zastanawiam się czy to troche nie za mało? jeśli chodzi o demo Ati Bacteria, to chodzi "na oko" 2x szybciej. Dziś kupiłem radiatory na pamiątki, zaraz będę przyklejał, bo przy takim taktowaniu pamięci się przegrzewają (AGP@1.7V- są krzaki przy 330/660). Mam też pytanie: 

 

Czy ktoś odpalał demo Dawn na tej karcie? ja po zainstalowani demka, wrzuceniu wrappera otrzymuje komunikat, że brakuje NV_point sprites??? Przecież chipset R300 mam point sprite'y...

Dawn na radku działa aczkolwiek nie ma już rejestrów w sterach 3.6 i nowszyshc odnoszących się do tego błędu co ci wyskakuje ...zainstaluj stare 3.4 Catalsyty albo do katalogu z demem wpakuj OpenGL.dll z wersji catalystów 3.4 ...a tak w ogóle to znajdziesz to na www.google.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie tak:D

aby uruchomic demo dawn na kartach ati z serii 9500 i wyzszych potrzeba:

1. pliczek atioglxx.dll z catalystow starszych niz 3.6 (polecam 3.4bo wszycho pieknie chodzi). zdobywamy go nastepujaco: wchodzimy na www.ati.com sciagamy catalysty 3.4 rozpakowywujemy np winrarem do jakiegos katalogu, wchodzimy dosem (tzn trybem msdos w winxp) do tego katalogu i wklepujemy expand atioglxx.d__ atioglxx.dll i mam pliczek :D

2. demo dawn (www.nvidia.com :P)

3. opengl wrappera http://www.rage3d.com/content/articles/ati...lwrapper_11.zip

 

teraz wrzucamy do katalog_z_demembin pliki atioglxx.dll i opengl32.dll i to wszystko :D

jesli chcemy zobaczyc wersje dawn dla niegrzecznych dzieci to zmieniamy fairy.exe na quake3.exe

enjoy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja szybkie pytanko. Bawie sie wlasnie R9500 chodzi na Pro ladne potoczki wszystko niby cacy tylko za nic niemoge ustawic wiecej niz 60Hz. RefreshForce niedziala w 3D na pulpicie tez mryga. Galki mnie juz bola. Jakiś myk ?? Od at mam NV. Montowalem kupe ATI ale takie cos widze po raz pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie bawie radkiem na standardowym chlodzeniu i mam teraz 315/662 bez artefaktow :)

jakie pamiatki 3.0 ns ?

 

Zaczynam zalowac, ze wzialem 3.3, chociaz z drugiej strony mnie na difaltowym chlodzeniu rdzen idzie 410 :D :D

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem R9500 Herkulesa i zaobserwowałem dziwne zjawisko w 3d mark 03 - przed odpaleniem kolejnego testu przez około sekunde mam zielony szum na monitorze, a potem wszystko leci normalnie.(przy zmianach wyświetlania w grach również) (a PC Mark 2002 się zwiesza)- Czy jest to normalne zjawisko?czy karta jest wadliwa lub ktoś coś przy niej już kręcił? Dodam, że jeszcze nic nie kręciłem. Jakby ktoś z tą samą kartą coś mi w tej sprawie napisał będę wdzięczny (będę miał podstawę do reklamacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jest swieżo włożony prosto ze sklepu i dopóki nie dowiem się więcej co się dzieje wolałbym nic nie ruszać. Potoki jeszcze nie odblokowane - ale mam takie podejrzenie że może w sklepie w którym zakupiłem ktoś coś mógł na nim kręcić???(a wynik w 3DMark2003 to 2596).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem R9500 Herkulesa i zaobserwowałem dziwne zjawisko w 3d mark 03  - przed odpaleniem kolejnego testu przez około sekunde mam zielony szum na monitorze, a potem wszystko leci normalnie.(przy zmianach wyświetlania w grach również) (a PC Mark 2002 się zwiesza)- Czy jest to normalne zjawisko?czy karta jest wadliwa lub ktoś coś przy niej już kręcił? Dodam, że jeszcze nic nie kręciłem. Jakby ktoś z tą samą kartą coś mi w tej sprawie napisał będę wdzięczny (będę miał podstawę do reklamacji).

podobno wystarczy zmienic w biosie agp aperture size z 64mb na 128mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja przeczytana oczywiscie tutaj.

rad_w2kxp_omega_2504. I mam pytanie czy to co zrobilem to o to chodzi ;)

 

Riva Tuner pokazuje tak:

 

W pierwszym oknie RADEON 9500 (omega 2.5.04) Monitor Plug&Play

W drugim 128-bit R300 (8x1) with 64MB DDR memory....

 

Czy tp juz oznacza ze chodzi jako 9700? Czy to wogole mozliwe (64MB)? To 8x1 to osiem potoków?

Karta jest identyczna jak ta:

http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...0/strona-1.html

 

Na razie odpalilem 3dmarka03 i wyszlo 3498punktow. Obraz byl bez jakichkolwiek skaz.

 

Podkrecilem pamieci do 320/600 MHz (GPU/DDR) i 3dM2001se wyszło 11984pkt. Obraz idealny

 

Czy powinienem jeszcze cos zmienic? (oczywiscie oprócz podkrecenia MHz ;-)) Jakies opcje dodatkowe?

 

We wlasciwosciach karty mam

Typ karty: 9500

Tym mikroukladu: 9700

Ciag karty: 9500

 

i badz tu madry... ;-)

 

Pozdrawiam

 

P.S Chyba musze zmienic signa. GeForce 3 poszedl do zyda... ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedl ci r9500pro i nie wykombinujesz nic wiecej :P nie sugeruj sie typem mikroukladu bo masz szyne tylko 128 bit a nie 256 jak normalne r9700/r9500 128mb modowalne.

to ar2r

Zaczynam zalowac, ze wzialem 3.3, chociaz z drugiej strony mnie na difaltowym chlodzeniu rdzen idzie 410

hmm a te chlodzenie standartowe to jak wyglada? bo srednio w twoj wynik wierze:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem R9500 Herkulesa i zaobserwowałem dziwne zjawisko w 3d mark 03  - przed odpaleniem kolejnego testu przez około sekunde mam zielony szum na monitorze, a potem wszystko leci normalnie.(przy zmianach wyświetlania w grach również) (a PC Mark 2002 się zwiesza)- Czy jest to normalne zjawisko?czy karta jest wadliwa lub ktoś coś przy niej już kręcił? Dodam, że jeszcze nic nie kręciłem. Jakby ktoś z tą samą kartą coś mi w tej sprawie napisał będę wdzięczny (będę miał podstawę do reklamacji).

podobno wystarczy zmienic w biosie agp aperture size z 64mb na 128mb

Dzięki - podziałało - tylko niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego? 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ar2r

Zaczynam zalowac, ze wzialem 3.3, chociaz z drugiej strony mnie na difaltowym chlodzeniu rdzen idzie 410

hmm a te chlodzenie standartowe to jak wyglada? bo srednio w twoj wynik wierze:/

Chlodzenie difaltowe wyglada jak fabryczne z oemow radoslawa 9500.

Co ja mam Ci udowadniac ?

Moge conajwyzej screena zapodac jak sobie zyczysz, ale ten wynik nie jest jakis kosmiczny.

Wkrotce przybedzie miedziany koolerek na niego. Moze wiecej na rdzeniu peknie ? :D

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak - potoki mam uwalone... - jakie stery wybrać w tej sytuacji :?:

_ na CO przyklejacie radiatory do R9500 i jakie radiatorki kupujecie :?: - w tej chwili Radek chodzi 275@310 540@620 i zaczyna parzyć - dużo można go jescze pomęczyć na firmowym chłodzeniu? (Herkules R9500 64mb, Infeony 3.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ostatnio kupilem radka 9500 firmy sapphire

 

po reinstalacji systemu okazuje sie ze karta co jakis czas sie resetuje (karta nie jest podkrecona) co moze byc nie tak??

 

moj mobo to abit kt7

problemem chyba nie jest chlodzenie - sciagnalem orginalny wiatraczek i wstawilem taki od procka i dodatkowo na karte wieje wentylator 80x80

moze cos ze stykiem radiatora i chipu?? jak sciagnac ten orginalny radiator (z tylu wystaja jakies 2 hmm nie wiem jak to nazwac takie male cos...)

 

po resecie/wlaczeniu kompa nie pokazuje sie bios karty 8O

jak nie podlaczylem dodatkowego kabelka od zasilania to pojawil sie komunikat "insert ... into your radeon 9700" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler zdejmuje sie trywialnie ;) zeby wyjac te male cosie wystarczy scinac je na kocu i wypchanac, byc moze faktycznie cooler nie przylega do jadra i stad te restarty.

hmm cos mi to nie idzie nie moge ich scisnac :oops:

pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff... udalo sie

na chipie jest bardzo malo pasty, jest zolta, ma dziwna konsystencje - cos jak stara guma to chyba zle :?:

to chyba przez nia te zwiechy :?::!:

jak ja usunac (bo jak dal mnie to chyba tylko papierem sciernym :P) :?:

 

witam na 9 stronie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...