Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

@macias84

Ja miałem troche lepiej w Aquamarku na tym moim "modowalnym" 9500 a takty miał tylko 365/580

http://img128.imageshack.us/img128/6281/aquamark2dt.th.jpg

Pozdro

Ja miałem ~42500 na 9500pro@380/630 na cielaku 2,66@3,4-3,6 a na p4 2,4@3,2 ~45,000.

Za proca miałem więcej bo ponad 8000 ale za grafę mniej ~5500

Sprawdzał ktoś może X3?Jak tak to proszę o wynik.Pozdr

 

// Nie cytujemy obrazków

// zavader

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem takiego radeona 9500 , ktorego zmodowalem dzieki sterom omegi. I dzialał tak przez 3 dni a potem wywalilo artefakty , karta sie przegrzala bo jądro bylo takie gorące ze balem sie dotknąć aby modowac radeona nalezy koniecznie zmienic paste i chlodzenie , na szczęscie karta byla na gwarancji i przyslali mi nową, zmienie chłodzenie i zabieram sie za modowanie. :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby modowac radeona nalezy koniecznie zmienic paste i chlodzenie

Niezły wniosek, jak na 61 stron topicu ;]]

 

Gtaulujemy refleksu i życzymy wysokich wyników w OC. Mój więcej jak 360 / 660 nie idze ni w ząb. Nijak. Może jak sie pasta wygrzeje będzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz pewniejszy zasilacz pod ręką to go załóż nie katuj kart (proca i reszty) na czymś nie pewnym

Tak też czynie :D

Nie nazwałbym Hipera zasilaczem niepewnym. To nie jakiś chłam w stylu Tracera, tylko bardzo solidny zasilacz. Nie mówie tu tylko o jakości wykonania (pozłacane końcówki, cichy wentylator), ale i o stabilnych napięciach. Tutaj można coś o nim przeczytać :wink:

Gdyby Fortron był lepszy, siedziałby w obudowie, a nie w szafie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wczesniej 2 takie same karty jak mam w opisie chodziły na 8 potokach przez tydzien a potem zaczeły wyskakiwac astefakty na 4 i 8 potokach. Na początku myslałem ze moja zasiłka nie wyrabia napiecie +5v-4.71 ale

mysle ze sie rdzen usmazył bo za długo karta pracowała na 8 pot na standardowym chłodzeniu. Poza tym Fortron 300 W nie nadaje sie na wysokie OC.Procesor mam wysoko podkrecony z 1.4 Gh na 2.4Gh dochodzi grafa która takze bierze zasilanie z 5V i biedak nie wyrabia . Wczoraj zamówiłem juzFortrona 400 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Freelancer

 

No pamiatki mam troszkę wyżej (600MHz) ale rdzeń niżej i to sporo(300MHz)

A rdzenia niechce dokręcać na standartowym wentylu

 

na jakim sprzęcie? Ja czekam na zasiłkę jak dojdzie to komp lata jak w podpisie a to chyba też powinno coś dorzucić

Jak zapewne łatwo się domyślić na sprzęcie z sig'a ;]

-------------------------

A ja dalej czekam aż ten deb** z allegro przyśle mi grafe z działającymi 8 potokami !! :[

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doba szybkie pytanko

 

Co mi się bardziej nada do mojego kompa (tak jak w sygnaturze chciałbym żeby mi pozostało :))

 

czyli konkurentów jest dwóch ale na którego się zdecydować generowanie hałasu też by było dla mnie ważne ale nie za cenę stabilności

 

zatem co wziąć :

 

Fortron FSP350-60MDN http://allegro.pl/item95168857_super_zasil...r_gwar_f_v.html

 

czy

 

Fortron FSP350-60TDH-P http://allegro.pl/item96242775_zasilacz_at...2_lata_gw_.html

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie ten Fortron FSP350-60MDN.

 

A ja dalej czekam aż ten deb** z allegro przyśle mi grafe z działającymi 8 potokami !! :[

Nie chcę zapeszać ale nie zdziwię się jak to nie nastąpi...

 

@dealer23 na pewno się rdzeń nie usmażył 9700 ma domyślnie 8 potoków i ma takie samo chłodzenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dealer23 na pewno się rdzeń nie usmażył 9700 ma domyślnie 8 potoków i ma takie samo chłodzenie :wink:

Ja też myślę że z VPU wszystko ok, ale co do tego chłodzenia miałbym wątpliwości... Nie jest ono wydajne dla 9500 modniętego do 8. Przy 4 potokach i OC karta jest znośna (tzn da się trzymać palce na radiatorze) natomiast przy 8 potokach i braku przetaktu wentylek parzy jak jasny gwint!!! Poza tym przy paście silikon robi się piekarnik... Dużo ciepła nie zostaje oddanego w żeberka. Polecam przesmarować VPU pastą z dodatkiem srebra (AS5) albo Arcticiem Ceramique i założyć Pentagrama XC70AL ;) Edytowane przez Podstavsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro zakładam pentaka, karta jakiś czas chodziła na standardowym chłodzeniu, pamieci jako tako sa chłodne (jutro pentagramy) i w weekend nawiew z boku na karte :) Płytka po drugiej strony rdzenia (w jego miejscu) to juz inna bajka bo parzy, ten glut który jest na rdzeniu musiał dostać po głowie bo dzisiaj miałem zwisa przy 320 mhz na rdzeniu :P (kilkadziesiat minut katowany w 3d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za gluta którego tam pakują powinna być kara pozbawienia wolności :lol2:

Przecie to zabójstwo podniesienie taktów na tym :D

Osobiście mialem szczęście, bo gość od którego brałem tego R300 posmarował ładnie jaco silikonem (chociaż tyle) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie zmieniać paste to napiszcie jak jest z tym rdzeniem :P Czy jest troszke nizej od shima i nie dochodzi do wentyla ? Bo się spotkałem z taką opinią tutaj :) (Chaos chyba coś wspominał że miał miedzianą blaszke pomiędzy coolerem a rdzeniem)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na łoko rdzeń jest na równi z shimem (ale ja mam pro) , to docisnąłem tyle ile sie dało na opaskach ( trzyma, lepiej sie trzyma niż dokręcony na max pentagram na procu :P) i tak jak w sigu :P gram sobie w Obka znaczy próbuje, na razie mnie nie bierze :D ale może mnie weźmie zobaczymy:P najgorzej ram 512 to zdecydowanie za mało tak to 800*600 średnie detale lekkie tweaki w ini i nie spada nigdzie fps poniżej 20 a bywa w trawach i drzewkach 50 :P -swoją drogą to ciekawe że chodzi znacznie lepiej niż w marku 03 - mam na mysli Mother Nature (pomijam doczyty z hdd...)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i tak w Obkiem nie jest źle (co do ramu), ja od ponad roku gram w America's Army (Gierka na poprawionym enginie UT 2k4). Niby minimum to 256 ramu ale nie wyobrażam sobie grać na takiej ilosci (jak włączyłem gierke to już mi sie odechciało, na 320 jako tako latało, niby tylko 64 a jednak) Teraz jak odpaliłem na zalecanych 512 to nie jest źle, przynajmniej co 2 min mapy nie doczytuje ;) (testy robione na najbardziej fps'o-żernej mapce w 800x600 + wszystkie cienie i średnio niskie detale :) ) na kompie z siga i lekko podkręconym radku(290/580) po wyjściu na otwarta przestrzeń fps'y nie spadają poniżej 35, pomieszczenia 55-60 (te łosie które przerabiały engin tak go spier*** że głowa mała i wymagania co do procka (w stosunku do 2k4) urosły z 1 do 1,5 ghz (na 1 tez chodzi ;) ), a na tym enginie gra leci już ponad pół roku. Teraz boje sie wejścia ut2k7 bo już zapowiedziane że bedzie nowa wersja z tym enginem i wtedy wymaganie to bedzie pewnie procek 3gh i z 1,5gb ramu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie boje od rdzen karty wiec dopóki nie mam pentagrama karta chodzi na 4 potokach ale i tak ten badziewny radiator jest gorący....

 

 

edit: a co do tego pentagrama którego kupic tego aluminiowego czy aluminiowo-miedzianego?? roznica to 20 zł ale do tego drugiego dostaje radiatory......

Edytowane przez dealer23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pentagramie uważam, że warto dopłacic. Sam tego nie zrobiłem i żałuje.

 

Naprawde warto dopłacić do AlCu.

A sama karta - chodzi stabilnie 360/330 i na razie czekam aż się Ceramique troszke podgrzeje, żeby nabrała lepszych właściwości i wtedy może pokręce dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przesyłki dziś zostaną odebrane i prawdopodobnie wys łane o ile wśród nich będzie pana przesyłka

 

Pozdrawiam

Adam Zborek

sklep@kwm.pl

tel +48 692 076 642

A kolesiowi grafe z niedziałającymi potokami wysłałem WE WTOREK :mur: :blink: :mur: Niektórzy to sobie robią z klientów...

 

A tutaj jeszcze coś

Wysyłam karty pocztą, zaraz po wpłynięciu pieniędzy na moje konto, bądź po potwierdzeniu chęci zakupu i wysyłam za pobraniem. Innymi słowy: Dziś klikasz i kupujesz

jutro masz kartę!

Kupiłem w czwartek około godziny 12, zaraz po kupnie wysłałem kolesiowi maila żeby mi grafe wysłał priorytetem. Grafika doszła do mnie w poniedziałek

 

Nie polecam tego pana... :mur:

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi możecie powiedzieć o tym kolesiu jeszcze? Modują się R9500 128MB/ 256bit od niego? Pytam bo muszę zakupić takiego radzia no i chcąc nie chcąc natknąłem się na jego ofertę....

odpowiedź brzmi: N I E modują się dlatego mam karte 128 bit a nie 9700 ale to już historia ... Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemku

przede wszystkim ja mam PRO karte jak mówi mój qmpel :lol2:

a no założyłem radiatorek z athlona 1,2 (po robocie u qmpla został się -za free)

wypolerowany pasta zaworową (miałem na to cały miesiąc....) ,

dzień wcześniej kupiłem używany wiatraczek 80mm z zasiłki z Dela z termistorem -cichy (10 zł),

zanim co musiałem na pół godziny karte do zamrażalnika wsadzić bo radiator po odkręceniu nie chcciał zejść- następnie godzina czyszczenia gpu z pomocą suszarki siostry (grzanie) z kolei bo ten żółty glut nie chciał zejść,

dalej spirytus->filtr od kawy->arctic-> opaski samozaciskowe from praktiker :P i voila :D

a i jeszcze dołożyłem radiatorki (w sumie dla świętego spokoju może 5 Mhz zyskałem :/ ) z angeli we wrocku takie od mosfetów czarne i spiłowałem wtyczke nie stawiałem jej na sztorc w związku z tym że sprawdziłem iż dobry nadmuch na pamięci niewiele daje więc nie było co ryzykować

fota

fota

fota

fota

fota

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalożylem pentaka który mi sie ostał po r9600 1/2 pro, ile na rdzeniu pojdzie jeszcze nie sprawdzałem. Radiator ni cholere nie chciał zejść ale jakoś udało sie go ukręcić, jak zobaczyłem ta różową "gumę do żucia" (dosłownie) to nie mogłem sie powstrzymać od śmiechu, zdrapałem tyle ile sie dało z rdzenia (wsumie to prawie wszystko), przesmarowałem titanem silver i śmiga, na memki przyjda radiatorki dla świętego spokoju, no i dałem nawiew (titan@5v)z boku, w sumie wyszedł z 1,5cm, powyżej karty (głównie dmucha na proca, chipset i memki) ale na pewno ją chłodzi, a nic nie przeszkadza temu żeby zamontować drugi zeby na nia dmuchał :)

 

ja w sumie to nie potrzebuje radiatorków na pamięci od strony rdzenia bo mi tam dobrze pentak dmucha, ale troche ją odgiełem, a co tam ;)

 

@freelancer7 a jednak to nie ostatni post :) w 9500 sa ostatnie 3 strony :D

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na memki dmucha to co jest założone na gpu (nie przez przypadek tak nierówno:p) żeby paste zdiąć co do ostatniej drobinki to nie drapać tylko tak jak ja: suszarka nastawiasz na gorąco podgrzewasz i zdzieraz drewnianą wykałaczką (tak z 10 styknie) później przed smarowaniem spirytus na watce i na samym końcu filtr od kawy -tak sie przynajmniej robiło z bartonem :P

też jestem ciekawy ile na pentaku poleci

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiatory takie tylko że czarne nabyłem w angeli we Wrocku za 20 zł 10 szt (2 mi zostały jakby ktoś wiedział gdzie podkleić jeszcze radka :P ) one są do chłodzenia mosfetów nieco szersze z jednej strony niż BGA ale i węższe z drugiej mnie odpowiadają bo przy wtyczce nie ma problemu przesunąłem troszke radiator zestrugałem lekko wtyczke i jakoś się to pomieściło

a co do obka 800*600 teksturki średnie na zewnątrz nie spada poniżej 25 fps-to znaczy 25 się pojawia w czasie walki np zwykle jest 30-55 :D (pasek dystansu widzenia lekko ruszyłem ) we wnetrzach i miastach czasami potrafi spaść w niektórych miejscach poniżej 20 fps zrobiłem jeszcze pare tweaków w ini na małą ilość ramu np. ilość rodzajów traw do 1 i kilka innych nie pamiętam, generalnie jestem zadowolony tylko coś z tymi wnetrzami musze zrobić troszke mnieirytują te spadki poniżej 20 cos się wymyśli :D i chyba dokupie/podmienie ram :wink:

bloom on :mrgreen:

http://img148.imageshack.us/img148/5568/15am1.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/8531/20fx.jpg

http://img47.imageshack.us/img47/3853/39ta.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/642/48bd.jpg

HEHE nie zaprzeczam że szukałem żeby fajnie wyglądała grafa :P

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...