Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega prosil mnie o zamieszczenie takiego pytania: "czy w końcu da sie cos zrobic z szachownicą po odblokowaniu potoków omegami czy nie?" bios nie byl zmieniany na ten od 9700. ... radek to Sapphire 9500 128MB/256bit.

 

 

ps. kumpel mowil ze czytal ten temat ale nie bylo jasno powiedziane czy da sie cos z tym zrobic czy nie.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos ostatecznie wyjaśnić jaki rezystor dać do V-moda 9500 PRO?

 

Na forum jest kilka linków jak to zrobić, tyle, że raz podają rezystor 10Kohm a raz 2.7Kohm.

Nawet ktoś miał przebłysk z 20Kohm... LOL

 

Dość spora rozbieżność jak na mój gust ;/

Ktoś robił tego moda?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam w kompie R9500 64MB/128bit (mem: Infineon 3.3ns), moduje się Omagami bez artów. Według mnie karta jest trochę dziwna :) Mianowicie przed zrobieniem moda (v-core) ustawiłem w Ati Tray 310/315 - dając więcej MHz na rdzeniu karta zawieszała się po kilkunastu sekundach. Po zrobieniu moda (napięcie 1.67-1.69v) wystarczy już 302-303MHz na rdzeniu i karta się wiesza. Co dziwne obniżając taktowanie pamięci do 295MHz mogę podnieść taktowanie rdzenia do 390 czy 410MHz (przy 410 pojawia się dosłownie kilka kwadracików w 3 teście marka03).

Podsumowując:

mem 300MHz = core max 300MHz

mem 295MHz = core max ~400MHz

 

Co jest z tą kartą ? :)

 

Pytanie numer dwa - jakie sterowniki na dzisiaj będą najszybsze dla tej karty (gry, nie marki :) ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przy def taktowaniu pamięci nie starcza prądu dla wyżej taktowanego gpu- być może pomoże vref v-mod.

Ale żeby aż tak ? 5-10MHz na pamięciach przekłada się na ~100 na rdzeniu ?

 

Obecnie żongluję sterownikami i sprawdzam zachowanie się karty w 3d -> stare Omegi 2.6.75a wydają się do tej pory najciekawsze... ustawienia nie dające żadnych (nawet drobnych) artów to 365/305, pamięć nie idzie dalej, po kilkunastu sekundach stada kropek na ekranie, a rdzeń w zależności od temperatury w pokoju 365-420MHz :) ; sprawdzałem na razie NFS U2 (cokolwiek <1280 w pełni płynnie), Heroes 5 (1280x1024 jakość wysoka), TrainZ-2004 (1024 high) i Q3 TA (przestawiciel OgL) oraz trochę innych starszych gier. Wyniki w 3d markach (bez optymalizacji i z ramem @185MHz, zamiast @232MHz) to odpowiednio 14660/4453/1363 i AquaMark3 40,77fps - czyli wszystko w normie.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1363 - a ten wynik to w 06?? bo jak na 05 to coś za mało

Właśnie w 05 :(

 

Wynik jest praktycznie taki sam na obecnych sterach (2.6.75a), jak i na Omegach 3.8.291 i nie mam pojęcia, dlaczego jest on tak niski. Jedyne co mi przychodzi do głowy to 64MB na karcie i stąd wynik taki a nie inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ocenić wartośc tego moda (w skrócie - odblokowanie szyny 128bit na 256bit)?? Jeżeli było, nie gańcie.

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=9500_up

To jest tzw hardmod- przelutowanie tego rezyka sprawia, że 9500NP ma na starcie aktywne 8 potoków- nie trzeba ich odblokowywać omegami czy też rivą- wgrywasz jakiekolwiek drivery i zawsze jest osiem potoków.

 

Magistrali NIE DA SIę ODBLOKOWAć ("poszerzyć")- jeśli karta ma 64MB lub 128MB kostki w lini to zawsze będzie 128bit.

 

Są R9500 128MB 256bit- to te z pamięciami w L- po odblokowaniu potoków karta będzie niemal identyczna z R9700/PRO- inne będą tylko taktowania oraz sposób widzenia karty przez system- ale to da się chyba załatwić wgraniem biosa od R9700/PRO.

 

R9500 128MB 128bit- pamięci w lini- po odblokowaniu potoków czy to omegami czy też przez opisywany w linku hardmod będzie odpowiednikiem R9500PRO (czyli 128bit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w 05 :(

 

Wynik jest praktycznie taki sam na obecnych sterach (2.6.75a), jak i na Omegach 3.8.291 i nie mam pojęcia, dlaczego jest on tak niski. Jedyne co mi przychodzi do głowy to 64MB na karcie i stąd wynik taki a nie inny...

no to rzeczywiście mało, swego czasu na 9500pro na stocku (proc - semp 2400+ (1,7ghz)) miałem takie wyniki - 03-3775, 05-1848,a po OC na 373/312(624) odpowiednio - 4539 i 2145

aż dziwne żeby bark 64MB oznaczał tak drastyczny spadek wydajności :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe:

 

Minimum System Recommendations:

...

DirectX 9 compatible graphics adapter with support for Pixel Shader 2.0 or later, and graphics memory of 128 MB or above.

...

 

It is possible that 3DMark05 will run on PCs that do not meet the requirements above, but the benchmark performance may be seriously affected. For example, insufficient video memory will result in texture swapping - this will cause fluctuations during the tests, reducing the reliability of the generated scores.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Witam.

Mam zamontowanego na 9500 zalmana ZM80C-HP + Arctic Cooling 9225 podpiętego do płyty. Nie wiecie czy ten Radeon (FIC) ma opcję zmiany prędkości wentylatora w zależności czy pracuje w 2D czy w 3D? Chciałbym przerobić wtyczkę z wentylatorka AC i podłączyć go do Radeona żeby w 2D chodził ciszej.

Ps. Czy wynik 350MHz na rdzeniu nie jest troszkę za niski? :unsure: Z tego co widziałem to niektórzy kręcili tego Radeona nawet do ponad 400MHz :rolleyes: (mój egzemplarz to FIC 128MB@PRO, ZM80C-HP + AC 9225 + Pentagram Freezone VGA Heatsink).

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9500 nie ma możliwości monitoringu i kontroli obrotów wentyla.

 

Twoje chłodzenie to pasywny zalman + wentyl, tak? Jeśli tak- zakrywa on pcb z dwóch stron i grzeją się pewnie inne elementy karty uniemożliwiając większe oc GPU. A może blaszka wokół gpu wyższa niż on sam (brak bezpośredniego styku z radiatorem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

R9500 nie ma możliwości monitoringu i kontroli obrotów wentyla.

 

Twoje chłodzenie to pasywny zalman + wentyl, tak? Jeśli tak- zakrywa on pcb z dwóch stron i grzeją się pewnie inne elementy karty uniemożliwiając większe oc GPU. A może blaszka wokół gpu wyższa niż on sam (brak bezpośredniego styku z radiatorem)?

Tak, chłodzenie jest takie jak podałeś. Czy te elementy się grzeją, hmm, chyba wentylator 92mm z 2000 obr. skutecznie je chłodzi? Blaszka wokół GPU nie jest wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie i nie krzyczcie !!

Nie mam neta w domu a w pracy nie mam duzo czasu na przeszukiwanie kilkudziesieciu stron.

Kiedyś migło mi przed oczami linki do programików które wyłaczaja lub zwalniają cos tam w tej karcie (z-bufor) że jak po odblokowaniu 8 potoków są artefakty to mozna to zlikwidowac lub zminimalizować.

Pliss o link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to:

 

706024[/snapback]

Pisze w nastepnym zeby nie zamieszac za bardzo. Ogolnie to STALO SIE. Znalazlem sposob na zlikwidowanie szachownicy w programach wykorzystujacych Direct 3D. Nie cieszcie sie przedwczesnie gdyz szachownica zliwkwidowana jest jakby czesciowo. Nalezy sciagnac z tadhttp://www.3dcenter.de/atuner/link.php?ite...;node=161314219 programik "anuter" i w opcjach Direct 3d klicknac na Disable Hierarchical Z Buffer. Restart kompa i zaczynamy testy (pamietajcie zeby zaladowac stery odblokowujace 8 potokow :D).W poscie powyzej jest screen z moja pierwotna szachownica. Oto screen po wykonaniu tej operacji: http://republika.pl/zeuseta/foty/aa%200.jpg

Nastepny z antialiasingiem 2x: http://republika.pl/zeuseta/foty/aa%202.jpg

Antialias 4x: http://republika.pl/zeuseta/foty/aa%204.jpg

Antialias 6x: http://republika.pl/zeuseta/foty/aa%206.jpg

Sprawdzalem takze czy anizo cos zmienia ale niestety (alias 6x i anizo 16x): http://republika.pl/zeuseta/foty/aa%206%20...0anizo%2016.jpg .

Zycze powodzenia! MOzliwe ze ci ktorym karta robi malo artefaktow pozbeda sie ich calkowicie dzieki wylaczeniu hierarchical Z buffer!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Omegi są fajne :mrgreen:

 

03 5638 :arrow: +600 marków

05 2670 :arrow: +300 marków

 

Gry też lapiej szczególnie OpenGL - polecam.

 

Update:dalej tylko stery + nawiew 90mm*3,6Krpm @otwarte okno

03 [ 5713 ] bez artów xD

05 [ 2701 ] bez artów .. i tak zostaje bo zmarzłem :wink:

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie nowych sterów !!!

U mnie wyglada to tak:

sprzet z podpisu tylko proc na 2.0Ghz i wyniki 3dmark03:

na sterach NGO ultra 1.6.6 4874

na nowych omegach 5672

Karta testowana na takich samych ustawieniach i zegarach.

Powiedzcie mi jeszcze dlaczego mojego wyniku nie ma w rankingu na orb'ie?

Edytowane przez siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze dlaczego mojego wyniku nie ma w rankingu na orb'ie?

NOTE: This project has not been run with Futuremark approved drivers, or the status of the drivers can not be determined. The accuracy of the results can not be guaranteed. For more information on how to get a valid and comparable result, please refer to this page.

Jeżeli chcesz być na ORB'ie użyj Catalystów (WHQL) - też najnowszysch (Omegi są na nich oparte) - może wynik nie będzie znacząco odbiegał :)

 

ps 0. Jak dajesz na ORB'a to zostaw na chwile te taktowania na jakich robiłeś bo teraz wygląda to, że 5,6K zrobiłeś na 277/270

ps 1. NGO to shit :]

ps 2. Coś mi tu śierdzi - masz lepsze wyniki na niższym taktowaniu (proca i grafy) niż ja - albo cos poprawiałeś (BIAS ?) albo czas na format c:\ u mnie :mrgreen:

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGO to shit :]

Teraz to wiem, ale zanim zainstalowalem nowe omegi ngo byly najwydajniejsze czyt. najwiekszy wynik 3dmark nawet omegi 2.5.97a byly gorsze ale to juz nie wazne. :wink: Edytowane przez siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik powinien być nieco ponad 5 K.

Oczywiście na sterach sprzed omeg rad_w2kxp_omega_38330 bo na nich powinieneś mieć jakieś 6K bez tweaków. Więc coś jest nie tak - może AA a może coś innego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczylem wszystkie zbedne pierdy ale i tak cos slabo leci w 05 mialem ~900 pkt <_< ostatnio na necie znalazlem strone z pencil modem do 9500 ale niestety nie chcialo mi otworzyc fotki ze schematem :sad: ma ktos moze taki schemacik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas szukałem pencil moda do 95pro nigdy nie udało mi sie znaleźć. Do 9700/pro jest ale to zupełnie inne PCB.

05 to katastrofa :? - coś masz poważnie namieszane :arrow: format IMO.

kurcze to bede musial normalne vmody walic :wink: 7600gs wiesz moze ktory mod jest odpowiedzialny za napiecie na gpu i pamieciach ?

Nie v-mody tylko format najpierw bo syf w windzie jest na bank xD

Ale prosze:

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=44835=2269

Mialem więcej tyko pokasowałem - myślałem, że sprzedam karte - teraz nie jestem tego taki pewien ;)

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem troche czasu i bawilem sie w oc grafy. rdzen narazie na 340 zostawilem i mecze pamieci. ale mam maly problemik... za Boga nie chca isc wiecej jak 320 :/ a sa zimne!!! niby pisze ze sa to 3.3 wiec raczej wiecej powinny biegac. i tak sobie myslalem na jakims pecil modem na mem a tu mi piszecie ze nie ma :( dobra to bede musial pobawic sie w normalne mody ale narazie nie mam czasu i checi. pozdrO

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pencil mod jest, znalazlem na zagranicznym forum, tylko ze temat juz stary byl (2003r) i serwer gdzie byla fota ze schematem padl albo usunieto ta fotke. gdybys ostro poszukal to moze by sie znalazl B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...