Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

odpalilem przed chwilka 3dmarka 05 i zrobilem tescik. ku wielkiemu zaskoczeniu wynik z marnego 1,6k wskoczyl na 2,5k :D zaskakuja mnie te nowe stery, ale z 2 strony teraz na procu mialem 2.5ghz zamiast 2,4 i 350 na rdzeniu a nie 330. no i mialem zasyfionego XP-eka a teraz stabilnego jak skala 2k z SP4

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz na ORB'a to zostaw na chwile te taktowania na jakich robiłeś bo teraz wygląda to, że 5,6K zrobiłeś na 277/270

ps 1. NGO to shit :]

ps 2. Coś mi tu śierdzi - masz lepsze wyniki na niższym taktowaniu (proca i grafy) niż ja - albo cos poprawiałeś (BIAS ?) albo czas na format c:\ u mnie :mrgreen:

No właśnie sam sie dziwiłem że pokazuje takie taktowania grafy w każdym projekcie a takty zmieniałem po wstawieniu wyniku na orb'ie.

Co do wyniku, (nie wiem co miałem poprawiać :wink: ), system instalowany pół roku temu, na czas testów wyłączam w menadżerze explorer.exe i wprowadzam kilka zmian w sterownikach odpowiedzialnych za jakosc obrazu.

Edytowane przez siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pobicia 2,7k i 5,7k - może dzisiaj jeszcze podciągnę - nową winde postawiłem ;)

update:

Gwoli ścisłości - formata trzasnąłem bo mi sie winda posypała a nie żeby cisnąć wynik :mrgreen:

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szykuje szykuje przynajmniej cos sie dzieje. a jak bedzie ostro to na sempa zaloze wc i mody porobie na grafie

 

dobra ja narazie w 05 tyle wymeczylem http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2595273 i ciezko bedzie wiecej bo jak daje 355 na gpu to mi VPU recover restuje grafe a na mem wiecej jak 650 pojawiaja sie arty :/ jak zwykle kiepowaty sprzet - zdazylem sie przyzwyczaic

 

ponad 5.8k w 03 screen a bo na orba niemoge wrzucic http://img143.imageshack.us/img143/546/58k8un.jpg

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie całe 2480607[/snapback]

ponad 5.8k w 03 screen a bo na orba niemoge wrzucic http://img143.imageshack.us/img143/546/58k8un.jpg
Masz pirata ? Musiał byś oryginał zassać :] Też kiedyś miałem - można było rozdziałkę zmieniać i detale :D

 

ps.

Gońcie dalej :]

 

03 [ 5856 ]

05 [ 2768 ]

Tak na szybko bez otwierania okna - zima przyszła (TAK prawdziwa!) to raz a dwa robilem caly dzień kompa dla siostry 8==c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka robi sie bardzo zażarta:

2768 w 05

5849 w 03

wydaje mi sie ze w 3dmarku 03 blokuje mnie stary dysk maxtor 5400rpm i proc ale bede walczył.

Pzdr

Hehe no prawie prawie :D

gratki :-P

Coś mi sie zdaje, że mój wynik i tak w końcu łykniesz - u mnie memki -3,3 ns infeony -walą atrtami przy 330 (03) i 324 (05).

Podobno 3ns i 3,3ns to to samo w przypadku 9500pro ale ja w to nie wierzę - widziałem już kilka przykładów że jednak 3 ns są lepsze <_< :-P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

ciekawe ile można wykręcic na 9500@9700 albo 9800 -> zdaje się, że również więcej nież dotychczas się przyjmowało :D

mówisz że explorer wyłączasz - hmm da się zrobić :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, memki sypia artami przy 332 ale moze to wina braku chlodzenia pamieci <_< trzeba czyms je schlodzic bo gorace sa niesamowicie.

A zapytam z ciekawosci: jaki masz cooler na karcie?

ps. po zakonczeniu testow musisz wlaczyc nowe zadanie -> explorer.exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole wczorajszej i dzisiejszej walki ..

http://img442.imageshack.us/img442/6237/162000571ev.jpg

CHlodzenie -Cooler AVC z pentium4 - taki sam jak na karcie i 90mm wentyl 3600RPM (obcina palce ciekawskim xD )

http://img440.imageshack.us/img440/8761/dscf21455rn.jpg

Tak to mniej więcej wygląda podczas testu icon_razz2.gif

http://img262.imageshack.us/img262/7671/584620967xi.jpg

http://img262.imageshack.us/img262/8445/250488267im.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zainstalowalem te nowe omegi i grafa smigla z 405 na rdzeniu @ 412 :D jutro lub w piatek biore sie za vmody B-) musze chyba jednak tego formata walnac bo w smarku 05 - 1339 pkt :'( nizej zapodaje screeeny...

 

 

Dołączona grafika

 

pozdrawiam

 

ps jakby sie kto pytal to mam infineony 3.0ns :)

 

edit:

czy pentak xc-70/80 wejdzie na 9500 ? jesli tak to ktory ?

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2481544[/snapback]

ps. po zakonczeniu testow musisz wlaczyc nowe zadanie -> explorer.exe.

A dziękuję dziękuję - ale już chyba nie dzisiaj -> padnięty jestem :/

 

wydaje mi sie ze w 3dmarku 03 blokuje mnie stary dysk maxtor 5400rpm i proc ale bede walczył.

IMO prędzej niżej taktowany proc :]

ps. nie musisz jechać całego testu - żeby dostać wynik wystarczą 4 pierwsze jak sie laduje CPU test naciskasz Esc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. nie musisz jechać całego testu - żeby dostać wynik wystarczą 4 pierwsze jak sie laduje CPU test naciskasz Esc ;]

Dzięki, o to mi chodziło

 

Panowie 6k pękło :D 6093

Testy pzreprowadzałem przy otwartym oknie (komp na parapecie) rdzeń poszedł do 396 wyzej były juz arty, pamieć jak stała tak stoi 331 i koniec, dalej błędy w obrazie.

Ciekawy jestem jakie byly temp. karty, proc przy napieciu 1.675 miał 28*C pentak z podpisu na low.

Narazie kończe rywalizacje no chyba ze ktos mnie przegoni :wink:

Pzdr

post-111356-1169718990_thumb.jpg

Edytowane przez siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło

 

Panowie 6k pękło :D 6093

Testy pzreprowadzałem przy otwartym oknie (komp na parapecie) rdzeń poszedł do 396 wyzej były juz arty, pamieć jak stała tak stoi 331 i koniec, dalej błędy w obrazie.

Ciekawy jestem jakie byly temp. karty, proc przy napieciu 1.675 miał 28*C pentak z podpisu na low.

Narazie kończe rywalizacje no chyba ze ktos mnie przegoni :wink:

Pzdr

dziwi mnie troche to ze masz mnie ust na core i slabszy procek ale wiekszy wynik :) z tego co slyszalem to moj asrock zaniza troche score, czy to prawda - nie wiem ;]

 

ja Cie gonie :)

 

Dołączona grafika

 

a tu 2k1

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje plany to zrobic na vmodach 7k w 03 i 21k w 01 :) czy sie uda zobaczymy B-) a z tym 05 mam ciagle problemy wczoraj po formacie puscilem i znow ~1300 .. siwkins mozesz mi powiedziec jaka miales srednia ilosc fps w grach z 05? to bym sobie porownal..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 6k pękło :D 2483201[/snapback]

z tego co pamietam to w pierwszym i trzecim tescie mialem ok 7-8fps :( nie wiem dlaczego tak jest, moze to kwestia tego ze tylko 64mb na poqadzie..
Nie no do 05 to nawet nie masz co podchodzić ;) popatrz tutaj - tak tak 3d smarki też mają minimalne wymagania .. Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu no to slabo :/ moge rywalizowac tylko w 01 i 03 ;p

01 jest bardzo zależny od proca - dajesz 1,55 na rdzeń + nawiew + otwierasz okno - kręcisz ile tam pójdzie ( w mało optymistycznej wersji 2,5 a w bardziej 3Ghz ) i wtedy to ja sie nie mam jak ścigać z Tobą nawet gdybyś miał kartę na stock :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gs ja sam nie rozumiem tego wyniku, dziwi mnie duza ilosc fps w tescie z samolotem i mała w reszcie testow.

Postaram sie jak najszybciej powtorzyc test zeby nie bylo niejasnosci.

Pzdr

Wiesz co mogło być ? :]

Przeczytałem wiele n/t tych kart i trafilem/doświadczyłem ciekawej rzeczy :]

Na orba można zapisać czasem fałszywy wynik - niestety to prawda.

Jeżeli przekręci się kartę za mocno przy splocie pewnych różnych okoliczności (których sam do końca nie znam xD) podczas testu może dojść do wyświetlenia czarnego obrazu na chwilę.

03 mimo wszystko leci wtedy (i nabija np. 1500fps w każdej sekundzie) - mnie to spotkało ale przy ostatnim teście w naturze - obraz czarny test leci - doleciał i wyskoczył wynik: ORB

screen (z innym wyniczkiem uzyskanym w ten sam sposób ).

Screen pochodzi z 08.05.2006 - widać wtedy tłamsiłem kartę :]

Orb z 07.05.2006 - dzień wcześniej.

 

WTF ?!? :shock:

Proszę zerknąć na wynik w naturze 185 ( dłużej czarny obraz ) i 128 fps n/c .

 

Co ciekawe w obu wypadkach takty są na stock a to z kolei rodzi przypuszczenie że VPU recover zadziałał - wyłącza się toto w Advanced SmartGart Optins\Podstawowe ustawienia AGP :]

 

I analogicznie pewnie bylo u Ciebie - na dosłownie krótką chwilkę czarny obraz na koniec testu w Wings of Fury a później poleciało normalnie - to by tłumaczyło absurdalnie wysoki wynik w 1 teście ( sprawdziłem i jest wyższy niż na 73gt galaxy ddr3@duuużo + san diego@3Ghz ) natomiast znacznie niższe wyniki w dalszych testach (zresetowane zegary).

 

 

Acha zauważyliście jakieś pozytywy w grach jakichś ( bo ja teraz nic ciekawego nie mam na dysku :/ ) - a sam jestem zainteresowany ..

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tylko prosze pamietać żeby użyć DriverCleanerPro zanim wgracie stare stery do ewentualnych porównań :damage_wall:
Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 6k pękło 6093

Te nowe omegi są ekstra !!

Zabawa na kompie u kumpla (brak łącza do neta)

Pentium 4 2.8GHz HT podkrecony na 3.0GHz

512 RAM

Płyta Asrock vt88+ (czy jakos tak)

Radeon 9500 128MB/256bit rozblokowane 8 potoków.

Karta taktowana:

rdzeń - 375MHz

pamięć - 330 MHz

Chłodzenie - aluminiowy pentagram

Zabrakło czasu na dalsze podkręcanie bo karta i CPU ma jeszcze zapas...niedługo nowe wyniki.

 

3DMark2005 - pękło 3k ale zapomniałem zgrac screena

 

Dołączona grafika

 

OPS!

teraz zobaczzyłem że siwkins ma karte 128 bitówą ....

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gs chyba masz racje :? z tym czarnym ekranem. Pod sam koniec testu przez dluzsza chwile ( ~5sec) był czarny ekran ale pomyslalem ze wczytuje sobie coś tam no i wynik w pozostałych testach jak by na default clock.

Wynik uniewazniam i gonie Cie dalej (to ma byc uczciwa walka) :wink:

Pietach -> Twoja karta to juz bardziej 9700 niz 9500pro ale gratuluje wyniku.

Edytowane przez siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom niestety tak to już jest :-|

teraz zobaczzyłem że siwkins ma karte 128 bitówą ....

Ja też ja też - właściwie wszyscy co tu ostatnio pisali a Kfachu ma nawet 64 MB/128 bit :]

Tak że bez 7K sie nie pokazuj :evil: Oczywiście joke :-P

(swoją drogą taki sobie ten wynik -może przez pentaka a może przez ASRocka :/ bo takty na grafie masz wmiarę przyzwoite :])

Spróbuj w 05 - 256 bit powinno sporo dać IMO.

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...