Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Pietach -> Twoja karta to juz bardziej 9700 niz 9500pro ale gratuluje wyniku

 

To jest podobna karta ma kosci pamięci z dwóch stron i standardowo 4 potoki, GPU 275 MEM 270MHz 256bit

 

W 3D2005 pękło 3k ale chwilowo nie mam screena.

Postaram się dobić do 7k w 3DMarku 2003 jak przykleje radiatory na pamięci bo narazie sa gołe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podobna karta

Ale tylko z wyglądu bo ta w aukcji ma skopane pamięci i sprzedający wgrał 64MB bios - a jak do gpu jest podłączonych tylko połowa pamięci to i połowa szyny czyli 128 bit .. (pewnie kupił te karty na wagę w naprade dobrej cenie a teraz opycha złom .. bydlak).

W każdym razie jak byś miał 64Mb to byś nie miał 3K w 05 - w najlepszym wypadku 2K :] ^_^

 

ps. fajnie by bylo mieć jednak ORB'a nieprawda-ż ? :mrgreen: 05 nie waży dużo :]

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w domu uszkodzoną karte 64MB/128bit

i mam w związku z tym pytanko:

czy Twoja karta ma tak samo ustawione wyjscia jak moja?

Moja karta ma taki mały defekt, śledź jest krzywy( ma krzywo porobione otwory na śrubki) i trzyma sie tylko na złączu DVI, monitor mam crt i czasami obraz mi znika bo wtyczka nie jest zamocowana.

Jezeli karty nie urzywasz z checia kupie od Ciebie śledzia.

post-111356-1169811424_thumb.jpg

Edytowane przez siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwkins TU masz fotki mojego Radzia (najpierw jest GF 4Ti a potem Radzio)

 

Karta ma uszkodzona pamięć - jak wyciagałem chłodnice z kompa to lekko zachaczyłem o jedna kostke ramu i teraz na monitorze sa kolorowe kwadraty _ system sie ładuje normalnie - słychac po dysku.

Szukam gdzie ja tanio naprawić to pójdzie do kompa siostry zamiast Radzia9000

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze dokladne zdjecie punktow pomiarowych do vcore i vdd na radku 64mb./128bit pamieci w L ?

Może mi sie zachce poszukać tylko powiedz czy te pamięci są fizycznie na radku czy są puste miejsca po tych brakujących kostkach w PCB - gdyby ta druga ewentualność to by bylo pewnie pcb od 9700 a w związku z tym nawet i ołówek by sie znalazł .. :]

 

@Pietach a czym to sie tak poleruje radiatorek ? Moje szczytowe osiągnięcie przedstawia się2484800[/snapback]

wychodzi coś takiego

pikne

 

@kfachu - moje doświadczenia z modami są zerowe ale myślę że musisz szukać właśnie moda do 9500-256 bit albo do 9700. Musisz sie też dowiedzieć jakie dokładnie masz PCB ;)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=126530 :mrgreen: -ustal jakie masz PCB i szukaj :]

http://translate.google.com/translate_t przydatne w razie problemów ze znajomością WOOKIE LANGUAGES :]

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to w taki sposob ze brakuje 4 kosci ale sa takie male styki :) czyli ogolnie na gorze 2 kosci z boku puste miejsca, po 2giej stronie pcb jest tak samo..

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Futuremark postanowił popsuć nam zabawę :damage_wall:

Nie mogę wrzucić wyników na Orba a troszkę mi się udało popchnąć zegary (dzięki mrozowi).

Szczególnie w 05 pamięci i rdzeń wyżej przelecialo .. ale nawet nie wiem jaki wynik bo trzeba Online Submit ..

W 03 skromnie - 5868 na 391,5/333 -> ale orba brak z tego samego powodu :/ Pamięci można chyba dalej tylko co z tego :/

Więc max u mnie to już był xD 05 03

Pozdrawiam i ide okno zamknąć 8==c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zarzuciłem to już w temacie o 9700 ale w sumie skoro moja grafa wyjściowo było Radeonem 9500 (a co się z nią porobiło to swoją drogą) to uznałem ze może warto tu się pochwalić wynikiem:

 

Dołączona grafika

 

Co prawda to jeszcze nie max, bo miałem powyżej 6,8k ale że na codzień nie mam ustawionego proca na 2.4Ghz a różnica raptem koło 100 marków to chyba nie ma co... Wynik na maszynie z której codziennie korzystam... czyli w sumie chyba całkiem ładnie jak na ten sprzęt.

 

A mam taką ochotę się przesiąść na jakiegoś Gf7600 albo X1600/X1650, tylko żeby to było na DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh powiedz jeszcze czy na Orba możesz to wrzucić czy nie wchodzi tak jak i mi ?

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj po dlugich mekach z lutownica transformatorowa ;) zrobilem vcore'a. grafa z 412mhz ruszyla do 459mhz, pamieci tez troche wyzej polecialy (bez moda) bo dalem nawiew na nie :) moze core wiecej by polecial gdybym wlutowal inny rezystor ( ale nie ma co narzekac, wazne ze sie nie spalia :] ) nizej daje screeny.. :

 

everest:

Dołączona grafika

 

3d2k1:

Dołączona grafika

 

3d2k3

Dołączona grafika

 

niestety zbyt duzej roznicy w wynikach nie ma, przypuszczam ze ograincza mnie to 64mb na karcie... :"(

 

@ qron - ladny themes do lindowsa, mozesz podac nazwe ?? Twoj radek podobnie jak pietacha jest bardziej 9700 :)

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak sobie mysle czy robic moda pamieci, bo jak i tak przyrost bedzie maly to chyba nie ma sensu ...

Zrób zrób, jak tak ładnie poleciały bez dovoltowania to już winszuję, ale i tak teraz rdzeń musi czekać na pamięci. Myślę że coś koło 720Mhz (360 real) da Ci w tam zestawieniu jakieś 6.5k może nawet więcej.

 

Edit 18:30

@7600gs, jak mi się tylko uda to wrzucę linka do orba. Zobaczę Czy wejdzie dzisiaj jeszcze, ale ostatnio też miałem z tym problemy :( ...

 

Edit 22:50

 

No chłopaki jeszcze odrobinę a złamię 7k w 2k3 :D

 

Dołączona grafika

 

Proc zapuszczony wyżej niż zwykle, ale to dlatego ze wpadłem na to żeby zdjąć Coppershima, chyba będzie trzeba potraktować tego mojego Volcano tak samo jak to robiłem z AC Copper Silent - szlifowanko na tafli szkła...

 

A i pamiątki podciągnięte do 700Mhz :D

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrągły wyniczek :] Chciało by się żeby był jeszcze okrąglejszy :] gratki

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Straciłem motywacje po tym jak zbanwali te omegi ;/

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
A jeszcze mi płyta protestuje jak chce jej zadać cokolwiek więcej niż 200 :/

W stresie na północnym 10*C, na procku 28*C a wyżej nihuhu.

Jak nożem uciął -timingi luzowałem nie pomogło :/

epox 8rdae(i) - proc ma zapas co najmniej 0,2V bo 2,2Ghz stabilne robi na 1,675 może jakbym to rozkminił czemu nie idzie to jeszcze bym pomęczył a tak to się chyba tylko poprzyglądam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ qron:

 

No chłopaki jeszcze odrobinę a złamię 7k w 2k3

 

jeszcze odrobina a bedziesz na nowa grafe zbieral :D

 

no dobra zrobie tego vmem'a, ale zeby pamieci poszly wyzej trzeba robic jednoczesnie vdd i vddq ?

 

@ 7600gs:

 

jak to zbanowane ? jak to zamknieta ? :lol2:

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło

 

Panowie 6k pękło :D 2488414[/snapback]

@ qron:

 

No chłopaki jeszcze odrobinę a złamię 7k w 2k3

 

jeszcze odrobina a bedziesz na nowa grafe zbieral :D

 

no dobra zrobie tego vmem'a, ale zeby pamieci poszly wyzej trzeba robic jednoczesnie vdd i vddq ?

 

@ 7600gs:

 

jak to zbanowane ? jak to zamknieta ? :lol2:

Halo halo... widze ze te nowe stery daja wam niezle fory... jak przebijecie 7K to chyba bede musial odkurzyc swojego starego Radka9500 i postaram pyknac jakies 8k B-) B-) :rolleyes:

 

Wkoncu 7K mijalem jakis rok temu na starych sterach :) :wink:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie zamieścić wynik na orbie ?

 

Update: hehe - sprawdzilem 05 - weszlo na orba oO znowu bede w zimnie siedział :/

 

ale Ty masz radka 256bit?

i Venice na 2,7 Ghz :] wszystko ma wypisane w sigu :] Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo... widze ze te nowe stery daja wam niezle fory... jak przebijecie 7K to chyba bede musial odkurzyc swojego starego Radka9500 i postaram pyknac jakies 8k B-) B-) :rolleyes:

 

Wkoncu 7K mijalem jakis rok temu na starych sterach :) :wink:

ale Ty masz radka 256bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się dłubię palcem, ręką całą, ale więcej nie wygrzebie :D... ech to i tak się robi walka o to kto ma wydajniejsze CPU, więc Sector nie ma się czym chwalić :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie.... zrobilem vmem'a :) niestety memki robia teraz tylko 775mhz B-) nizej pare fotek (robionych comem wiec sorki za jakosc), screenow i oczywiscie ORB'y :)

 

@ qron

 

Poddaje się dłubię palcem, ręką całą, ale więcej nie wygrzebie icon_biggrin3.gif... ech to i tak się robi walka o to kto ma 256bit, więc -=Qroń=- nie ma się czym chwalić :wink:

 

 

po lutowaniu:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

2k1:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9137997

 

2k3:

http://service.futuremark.com/compare?2k3=5182283

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dość zmarzłem jak pies 8O :mrgreen:

Co odkryłem - że jak popuszcze rdzeniowi w 03 to memki lepiej latają, a jak popuszcze pamieciom w 05 to rdzeń lepiej lata. W związku z czym wyniki się przedstawiają tak:

 

03 [ 5883 ] 390/336

 

05 [ 2828 ] 405/322

 

i to już chyba koniec zabaw bo LOL chyba że ktoś mi poleci fajne mobo z agp i pcie na 939 lub 754 .. :]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...