Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Podbiłem CPU i 3DMark 03 poszedł 6100 ;] przy 350/650.

 

Szkoda tylko, że rdzeń przy 360 już odmawia posłuszeństwa i zaczyna pojedynczymi artami siać.

 

Ciekawe ile by dodał OV. ;]

 

Tu obecny wygląd, niestety foty z telefonu, więc jakość marna.

Jak widać nie zdołałem wcisnąć radiatora na jedną kość przez te niezbyt sprytnie umieszczone HP-py. ;//

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam karte FIC Radeon 9500 modowany na PRO sterownikami Omegi, ale wtedy jest wykrywany jako 9700 a niestety posiada 128bitową szynę pamięci. I czy jest możliwość zmienienia jakiś wpisów w biosie lub w kompie aby był wykrywany przez Windows jako 9500 PRO ?

Próbowałem wgrać bios od wersji pro ale niestety karta wstaje ale sterowników nie da sie zainstalować.

Czy ma ktoś jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko po co?

Co za różnica jak ją Windows wykrywa? Mojego 9500PRO widzi jako 9700 PRO ale jakoś specjalnie mnie to nie rusza. Wiem jakie ma możliwości, a to jak się nazywa mi powiewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też ci prawdy nie powie. Na przykład moja robi w 3Dmarku 03 - 6100, domyślnie 9500PRO robi - 3800, a 9700 PRO - 5300. Co też musi mijać się z prawdą skoro 9800 PRO powinien robić 6000, a niemożliwe żebym wykręcił ją aż tak, żeby przegoniła 9800 PRO.

 

Więc czym jest teraz moja karta skoro ma większy wynik od swojego domyślnego oraz od karty za jaką ja ma system? ;/

 

Musisz po prostu sam wyczuć jak wydajną masz kartę i przyrównać ją do podobnej wydajnościowo.

 

P.S. Swoją droga polecam zaopatrzyć się w 7300 GT, albo za trochę więcej kasy w 7600 GS, bo na naszych kartach już za wiele nie zdziałasz.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa to jest to ze mam chyba uszkodzone wyjście tv w karcie, objawia się to tym ze zawsze pokazuje mi ze mam podłączony telewizor (oczywiście nie jest podłączony) a nawet jak go podłącze to nie wyświetla obrazu.

Zmieniałem już kilkakrotnie system, sterowniki i bios

czy jest jakiś sposób naprawy tego czy muszę sie pogodzić z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wreszcie ktoś podjął temat.

Bo mam takie pytanie. Powiedzmy, że mam te 356/651. Jeśli dam 360 na rdzeniu to zaczynają się arty, nie freezy. Cooler mam aż nadto jak na tą kartę, do tego radiator na spodzie, zresztą widać na fotach. To że niby co? Bo mi się wydaję, że mu po prostu papu brak. Tak samo te pamięci ludzie je kręcą o wiele więcej niż ja i mają ok. a moje już przy 658 sieją? ;/

 

Wszystko to skłania mnie do wniosku, że karcie brak papu. Czy mam rację? No i może wreszcie mi ktoś odpowie, ile realnie może dać OV. Po prostu czy gra jest warta świeczki?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej napiecia powinno oczywiscie pomoc, pytanie tylko o ile to poprawi oc

ile dac to trudno mi powiedziec, musisz sam poszukac - pytanie tylko czy to ma sens? u mnie na gs'ie po vmodzie na rdzeniu przybylo jakies 90 mhz, na pamieciach jakies 50 - roznica widoczna tylko w smarkach i to tez niebardzo, w moim przypadku bylo to krecienie dla samego krecenia

a co do kretliwosci to nie mareguly, jedni trafia lepsza sztuke, inni gorsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Jak można rozwiązać montaż radiatora na pamięci w radonie 9500PRo jeśli wtyczka zasilająca zasłania go w ten sposób

http://pageperso.aol.fr/Petit%20larousse/R9500%200032.jpg

Macie jakiś pomysł ?

Mam identyczną kartę. Ja poprostu przykleiłem radiator tak, że nie zakrywa całej kości :unsure:

 

Ps. Jak widzę wasze wyniki w oc to mnie krew zalewa :P U mnie rdzeń leci na max 355, a pamięci na 315. Coś mi się wydaje, że mój zalman nudzi się na tej karcie, a ta skubana nie chce wyżej pójść :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można rozwiązać montaż radiatora na pamięci w radonie 9500PRo jeśli wtyczka zasilająca zasłania go w ten sposób

Macie jakiś pomysł ?

Zatnij wtyczkę ( zestrugaj plastik ) i tak nie zakryje całej kości ale zawsze dalej wejdzie radiator - kiedyś widzialem jak gościu to gniazdo na radku wygiął tak że stało na sztorc ale nie wiem co trzeba zrobić żeby tak wygiąć - te druty są dosyć twarde ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak widzę wasze wyniki w oc to mnie krew zalewa :P U mnie rdzeń leci na max 355, a pamięci na 315. Coś mi się wydaje, że mój zalman nudzi się na tej karcie, a ta skubana nie chce wyżej pójść :angry:

moje 2 na 360 na gpu sie wieszaja. tak cos mi sie wydaje ze malo im papu :P ale niedlugo cos lepszego zagosci to wtedy jedna z nich na straty dam i pobawie sie lutownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

moje 2 na 360 na gpu sie wieszaja. tak cos mi sie wydaje ze malo im papu :P ale niedlugo cos lepszego zagosci to wtedy jedna z nich na straty dam i pobawie sie lutownica

Hmm, u mnie przy 360 zaczynają się pojawiać pojedyncze artefakty. Testy przechodzi nawet na 370, ale z artami :/ Myślałem, że chłodzenie nie wyrabia, ale mój kanapkowy zalman + arctic 9225 2000RPM jest zimny. Myślałem nad vmodem, ale jakoś nie wiem jak się za to zabrać :unsure:

 

Wyniki jakie osiągam są podane obok, więc chyba nie jest tak tragicznie na 512MB ramu i Athlonie XP 2GHz :)

Edytowane przez marcin198787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przypadek

W swoim radku ustawiam na gpu 360MHz a na MEM 320MHz i w Atitool w teście zaraz wyskakują mi artefakty ale kiedy robie test w 3dmark03 lub w grach to żadne artefakty mi nie wyskakują.

Więc jak to jest czy mogę używać takich ustawień i czy to będzie bezpieczne dla karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin198787, Co do złącza zasilania, to najlepszym sposobem jest postawienie gniazda na sztorc, ja to zrobiłem i jest ok, druty są na tyle mocne, że naprawdę nic im nie będzie.

Łapiesz je MOCNO kombinerkami i ciągniesz w górę do pionu. Tyle. Po zabawie.

 

na moim bez artów mam 356/651, jak podniosę rdzeń do 360 zaczynają się arty w ATT, 3DMark też robi jazdy. Nie chodzi o chłodzenie, bo cooler widać parę postów wyżej. Raczej nie wyrabia po prostu albo brak mu prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

marcin198787, Co do złącza zasilania, to najlepszym sposobem jest postawienie gniazda na sztorc, ja to zrobiłem i jest ok, druty są na tyle mocne, że naprawdę nic im nie będzie.

Łapiesz je MOCNO kombinerkami i ciągniesz w górę do pionu. Tyle. Po zabawie.

tylko, że jest małe ale :-| Mam zalmana ZM80C-HP i gdybym wygiął wtyczkę to nie zmieściła by się ona pod tym zalmanem :-| Muszę coś pokombinować z przedłużeniem wtyczki jakimiś kabelkami. To, że teraz mam na jednej kości radiator tylko w połowie ją przykrywający może jakoś bardzo obniżyć możliwości oc pamięci? <_<

 

********************************************************************************

**

 

Mam taki przypadek

W swoim radku ustawiam na gpu 360MHz a na MEM 320MHz i w Atitool w teście zaraz wyskakują mi artefakty ale kiedy robie test w 3dmark03 lub w grach to żadne artefakty mi nie wyskakują.

Więc jak to jest czy mogę używać takich ustawień i czy to będzie bezpieczne dla karty ?

to, że nie widzisz artefaktów w 3dmarku to nie znaczy, że ich nie ma. Są napewno, tylko jest ich mało i ich nie zauważasz. Edytowane przez marcin198787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Zapewne są ale czy mogą zaszkodzić żywotności karty?

no wiesz, to tak jakbyś jeździł autem i utrzymywał bardzo wysokie obroty. Może nie zaszkodzi, ale ja na Twoim miejscu bym nie ryzykował. Przy jakich max taktowaniach nie masz artefaktów, a przy jakich są(chodzi mi o te co chcesz ustawić)? Jeśli to jest jakieś max 15MHz różnicy to lepiej nie ryzykować. Różnicy w grach praktycznie nie odczujesz, tylko wyniki marków nieznacznie podskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że jest małe ale icon_neutral2.gif Mam zalmana ZM80C-HP i gdybym wygiął wtyczkę to nie zmieściła by się ona pod tym zalmanem icon_neutral2.gif Muszę coś pokombinować z przedłużeniem wtyczki jakimiś kabelkami.

Znam ludzi, którzy to gniazdo przelutowywali na drugą stronę karty. Jednak znacznie prościej jest dolutować drugą wtyczkę na kabelkach powiedzmy 5cm.

Co do osiągów OC. Obecnie nawet jak ją wykręcisz nie wiadomo jak to nadal będzie wolna. Jeśli nie masz jakichś super zapędów do OC to sobie to daruj zostaw jak jest. Natomiast jeśli masz zamiar kręcić ją do granic z OV to wtedy jest sens się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czo to może być kupiłem ostatnio radka9500 na świeżej kopi systemu xp + sp2 winda zainstalowała standardowe sterowniki ale nie można wgrać normalnych sterów ze strony ati. Instalator pisze że nie widzi sprzętu do zainstalowania ? :-) Nie wiem czy kartę odsyłać do sprzedawcy czy co zrobić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o tym Radku? sporo było tych modeli. A 2 sprawa, to ze najnowsze stery ATI juz jej chyba nie wspieraja. Ja siedze na ostatnich omegach.

 

Tu masz Omegi oparte o Caty 7.4 ja je mialem nim sie przesiadlem na linuxa i moge je polecic. http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel

tak na marginesie to jesli karta wali artami to znaczy ze pamieci sa przekrecone, jesli to by byl rdzen to by byly freezy...

widac kolega niezabardzo w temacie....

 

artefakty na tych kartach są zarówno z pamięci jaki z gpu, jeśli gpu dostarczymy więcej prądu afekty znikną, pod warunkiem ofc że ma dobre chłodzenie i się zwyczajnie nie zjara :>

 

to tak odpowiadając po części Szawel'owi

 

pamiętać jednak należy że karta zaczyna się samoistnie lepiej podkęcać jesli obniżymy temperaturę rdzenia, więc zanim zaczynacie podkręcać to zmieńcie chłodzenie na naprawdę porządne, dokładnie to samo tyczy sie pamięci

 

 

btw, jak ja tu dawno niezaglądałem :) przekroczył ktoś na infineonach 3.0 próg 810MHz bez artów ? ;P czy nadal jestem pierwszy ? :>

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Mam kartę FIC Radeon 9500 128mb 128-bit (non-pro) przerobioną do 9500 PRO, czyli tylko dodatkowe 4 potoki, ale dalej 128-bit. Używam moda software'owego (Org. ATI Catalyst + Riva Tuner Patch). Niestety Patch z Riva Tuner nie działa ze sterownikami pod Viste 32 :/ Czy jest jakaś inna możliwośc przeróbki tej karty, tak aby dzialala z 8 potokami na Win Vista32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie cóś jak tzw "hard-mod"- ale to raczej ostateczność (lutowanie na GPU)- być może w następnych wersjach catów, rivy, itp autorzy przypomną sobie o posiadaczach modowalnych r9500 (oraz prawdopodobnie R9800SE bo skoro na r9500 nie działa to i w przypadku młodszego brata będzie pewnie tak samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość odblokowania potoków do 9500 64Mb na Viście? wystarczy sama RivaTuner, czy wymagane są też odpowiednio zmodowane sterowniki? bo Omegi nie ma pod Viste 32-bit

 

w ogolę da się odblokować potoki na Viście?

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...