Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

oj nie czytasz siga nie czytasz :P

 

to nie jest WR IV, ani nawet jakis cooler fabryczny, to moj prywatny zlepek radiatora - 0zl z wiatrakiem - 30zl + 2srubki, 4 podkladki i 2 nakretki - ok 50 gr

WR4 - ok 45-50 zl

Silencer ile kosztowal jakos z 3 mies temu? bo wtedy to robilem, bo wiem, ze teraz wyszly nowe i tamte zjechaly z cena...

 

tak czy siak dalem ok 31 zl za calosc wiec to i tak mniej niz Silencer, na ktorego czesc tutaj narzekala - przelacznik :)

 

poza tym ni eiwem jak z wydajnoscia S. u mnie przy core o/c z 275 na 400MHz (mod na 9700) w stresie po 30 min to jest srednio cieple. Boxowy cooler po modzie na 9700 w idle w windowsie byl goracy, w stresie parzyl... nie wiem co na to silencer...

dalej to ma cale 19dBA, nieslyszalne jest w ogole jak sie bude zamknie :)

 

moze i S. lepszy... ale...

jest jeszcze 1 rzecz :)

satysfakcja :) ;] to jest to :) hehe

 

aaa i jeszcze zeby pod S. wlozyc radiatory na mem to 3ba je troche przyciac, u mnie bedzie ciut lepiej z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem. Nie ma on zwiazku z toczacym sie wlasnie watkiem, ale to spedza mi sen z powiek:

Jak ciepla jest wasza karta? Mam Arctic Coolera Silencer Rev.3, karta chodzi na domyslnych ustawieniach (275&270MHz) i jest CIEPLA! Kiedy dotykam plytki czuje cieplo, natomiast nie czuje podobnej temp. na obudowie Arctica:( Wie ktos o co chodzi? Czy zle go zalozylem? "Nawalilem" za malo pasty przewodzacej? Jak moge sprawdzic temp. na procesorze? Czy moge tylko opierac sie na moim subiektywnym wrazeniu. Jak spale procesor to sie chyba posiekam.

A co jakis czas wiesza mi sie grafa w grach - tak po 5min:( Wtedy wyskakuje komunikat ze VPU (czy cos takiego) zrestartowal mi na niej zasilanie - i obraz wraca do normy.

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrazyJohn nie żartuj stary popatrz na moj podpis.Czy uzyskałbym taki wynik gdyby mi karta nie wyrabiała??!! :lol:

tarpaN usuwałem steowniki i instalowałem inne i tez lipa fakt faktem ze nie robiłem tego driver clinerem :? myślisz że to pomoże??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pomoze ;] i przy okazji moze directx

 

jak nie to (prawie) zawsze pomaga format :P

 

a zmieniales moze ostatnio karte na jakas inna (w sensie na taka z innym chipem), bo mi to takich zabegach spada wydajnosc i pomaga only format i reinstall windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie w mojej płycie nieprerwanie siedzi Radzio 9500@pro ostatnio troche sie bawiłem z fsb i timingami pamieci ale z grafika nic nie robilem!!direct x??!!no moze ale jest 9x.c :? i chodzilo nomalnie wszytsko system jest w zasadzie nowy bo ma kilka dni z tym ze w biosie wyłączyłem APIC i wogole cos sie przez to winda sypnęła!! :?: :?: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: czy zna ktoś w Warszawie jakiś punkt elektroniczny gdzie by mi zrobili vmoda na tej grafie, sam się boję a znając moje szczęście to tak ją zmoduję że pójdzie wszystko z dymem prócz floopa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo Yo mam takie male pytanko chce prykleic na stałem radiatory na mojego radka i mam taki problem a mianowicie nie wiem czy zostawic te ktore mam w tej chwili(revoltec Cu) czy moze kupic cos innego.Problem w tym ze musialo by to byc cos dobrego i zarazem nieduzego zebys ie zmiescilo po silencera!! :? Pomożta!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powiedziec dlaczego po wgraniu biosu od Gigabyte R9500 F1 do HIS 9500 128MB nie moge wgrac ponownie wlasciwego biosu?

Informuje ze plik z biosem jest be i koniec, nie pomaga "silowe" programowanie :(

Cos slyszalem ze z biosy od gigabyte'a sa upierdliwe ale nic wiecej.

 

 

Edycja:

 

OK problem z glowy, udalo sie wgrac bios(po zmianie SSID) 95np64 ze strony http://www.3dchipset.com/bios/ati/warp11/9.../9500_64_np.php

Potem poszedl oryginalny i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , powiedzcie czy VGA SILENCER będzie wydajniejszy od czegoś takiego

karta śmiga mi na 419 przy 1,9v ale po czasie się przegrzewa GPU , widze niebieski ekran i reset

radiator jest ciepły , nie gorący

zastanawiam sie czy zmiana coolera na gpu coś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RobGee ty masz karte po modach:) a ja nie!

a dlaczego nie dodales swego wyniku do hall of fame! ja czekam jak zostanie teraz dodany i bede mial 2 miejsce:) hahahah

staram sie jak moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , powiedzcie czy VGA SILENCER będzie wydajniejszy od czegoś takiego

karta śmiga mi na 419 przy 1,9v ale po czasie się przegrzewa GPU , widze niebieski ekran i reset  

radiator jest ciepły , nie gorący  

zastanawiam sie czy zmiana coolera na gpu coś pomoże ?

Moge odkupić od Ciebie ten cooler jak go zdejmujesz... :wink:

Przecież to jest miedziak i do tego dość spory... a ty chcesz zmieniać na silencera?

IMHO - bezsens... Już lepiej kup lepsza paste albo sprawdz czy ten cooler przylega dobrze...

Zaopatrz się w jakieś revolteci na pamięci i kręć dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RobGee ty masz karte po modach:) a ja nie!

a dlaczego nie dodales swego wyniku do hall of fame! ja czekam jak zostanie teraz dodany i bede mial 2 miejsce:) hahahah

staram sie jak moge

zgłosiłem się jestem teraz na trzecim miejsscu (dopuki nie wskoczysz ty :) )

i tak zastanawiam się jak tego dokonałes przy takich zegarach na gpu i mem.

mam wyrzszą magistrale , więcej ramu , większe zegary na radku , ino mniaj mhz na cpu , a i tak ty masz wyższy wynik :) 8O

 

Moge odkupić od Ciebie ten cooler jak go zdejmujesz...  

Przecież to jest miedziak i do tego dość spory... a ty chcesz zmieniać na silencera?  

IMHO - bezsens... Już lepiej kup lepsza paste albo sprawdz czy ten cooler przylega dobrze...  

Zaopatrz się w jakieś revolteci na pamięci i kręć dalej...

silencer wydaje się większy i powietrze przechodzi przez jego całą powierzchnie ,więc miałem dylemat

dzięki za rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ludziki - mam pytanko.

co bedzie lepsiejsze :

radeon 9500 64mb modowalny na 8 potoków, co do zegarów to nie wiem - musiałbym sprawdzic ale to dopiero jakbym ją miał - czyli powiedzmy ze standard

radeon 9550xt - kręcony nie ekstremalnie

chodzi o to czy wydajniejszy jest 8-potokowiec o slabszych zegarach czy 4-potokowiec na mocniejszych zegarach.

Załóżmy sytaucje tragiczną (u mnie to norma) ze obie karty sie nie podkręcą nawet o 10mhz i bym mial wybierac - co lepsze ??

Nie interesują mnie 3dmarki - chodzi o granie :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale robi sie rywalizacja! 17321 to juz jest wynik ktorego moze nie przebije ale postaram sie!

i za to kocham to furum i ich uzytkownikow! tu sie cos dzieje:) bylem na oc-serwisie, pcmaniaku, pclabie tam doslownie nic sie nie dzieje! a tu znalazl sie taki RobGee i jest zajebiscie!

gdybym przeszedl test na 220x12 to moze bym CIe wyprzedzil ale to jest narazie chyba nierealne. Twoja bronia sa niesamowite taktowania! ktore uzyskales poprez mody ja jescze ich nie robilem gdyz mam 16 lat i nie stac mnie na wymiane karty wrazie jakiejs pomylki. a gdybym mial inna plyte glowna rowniez byloby ciekawiej np. DFI:)

Tak wiec RobGee gratuluje wyniku ale obiecuje Ci ze nie bedziesz sie dlugo cieszyl wygrana.

Pozdrawiam Cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam wolny wieczór i powalcze o jescze ,bo ten wynik był na niepełnych zegarach (415/728)

nie chciało mi sie zmieniać vcore na 1,9v i zostawiłem 1,75v.(zmieniłem tylko paste na Arctica 5)

zmieniłem za to CPU na 10,5x233(2446) 1,85v i to dało lekkiego kopa .

szczeze mówiąc przy 17k w marku karzde 100 pkt to wielka męka.

spróbuje jeszcze zmienić vmem z 3,45v na coś więcej i zobaczyć co to da (HQ12 miał 5v i jakoś karta przeżyła)

i może jeszcze jakaś optymalizacja biosu , a w tym temacie potrzebował bym jakichś rad.

 

PCMAX masz szczęście ze swoim GPU 398 na standardowy napięciu CUDO

powodzenia w OC

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...