Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzi o to ze wole uszkodzona tylko ze wole zeby mi wymienili kostki ramu na starej (trzeba umiec czytac) .... a co do doplaty to bardzo chetnie tylko kasy to ja nie mam wiecej niz 100zl. A no co mogliby mi wymienic to tez nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie pochwale

wczoraj bawilem sie troche 3d markiem

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8321021

8x1, 128bit, 398/675

i to na razie tyle... nie jest najgorzej ale jeszcze popracuje ;) szczegolnie nad procem bo 2442 MHz to troche malo :roll:

na rdzeniu moglem spokojnuie dac 405 mhz ale wtedy wyniki byly nizsze :evil:

pamiatki (inf. 3,3) to juz max (miedziane radiatory + wentyl 80x80 ~3k rpm)- na wyzszej czestotliwosci smieci na calym ekranie tak ze prawie nic nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja przypomne swoje wyniki ;)

3d2001:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8143059

 

3d2003:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3171703

 

Zmienie sobie systemik w najblizszym czasie to znowu powalczymy.

Karta jest oczywiscie bez modów, ,silencer plus radiatorki na pamiatkach.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanko - na jakich wustawieniach sterow bijecie rekordy w 3dMarku... to oczywiste, ze w zakladce 3d trzeba przestawic Texture Preference i Mipmap Detail Level na High Performance co daje jakies 500pktow w 3d01, ale co jeszcze przestawiacie?? Ktos podzieli sie ta wiedza?

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem.

Kupiłem Radeona 9500 na allegro. I dziś podłączyłem. Mimo tego że wcześniej miałem karte GrForce 4 MX to nie przeinstalowałem systemu. Tylko zainstalowałem sterowniki ATi, ale coś nie działa. Benchmark 2001se nie rusza w Call of Duty 50 klatek na sekunde. Postnowiłem postwić system na nowo. Wszystko szło OK do pokui nie uruchomiłem ponownie komputera po zainstalowaniu SP2. Po logowaniu do systemu monitor sie wyłancza. Pisze że nie ma sygnału. To tak jakgbyby włączyć monitor a nie włączyć komputera. Daje reset i coś ruszyło prubuje instalować benchmarka i zwis. Kilka razy mi się tak zrobiło. Wkurzyłem się. Włożyłem mojego starego mx 4 i wszystko działa nawet bez sterowników!!! Poszłem do kuzyna na kompa(sempron 2400, płyta asrock AGPx8, 256 ddr 400 mhz, dysk samsung 80gb, zasilacz "zwykły" 300w) i podłączyłem karte i wszystko działa, benchmark 2001 se 9000pkt:) Kuzyn ma SP1 a ja SP2 wieć pomyślałem że przez to. Odinstalowuje SP2 i wpinam do mojej płyty karte. Instaluje benchmarka sterowniki do karty graficznej uruchamiam ponownie kompa i puszczam benchmarka i co znowu czarny ekran:( Moge pracować "normalnie" na kompie ale w nic nie pogrm bo bedzie znowu czarny ekran. Mój komp to Athlon XP 2000+, k7vta3 AGPx4, 256 ddr 266mhz, 40 gb baracuda IV, zasilacz "zwykły" megabajt 300W.

Jak myślicie dlaczego u mojego kuzyna działa a u mnie nie prosze o pomoc??

Pisaliści mi że to zasialacz, ale mój kuzyna też nie ma nic super a u niego działa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz zasilaczowi nierowny - wystarczy ze masz bardziej pradozerna konfiguracje i juz - wlasnie zwisy i resety to objaw brakow pradu... Choc na oko twoj konfig nie wyglada na morderczy dla zasilacza... Moze gdybys mogl pozyczyc od kogos inny zasilacz i sprobowac.., tylko jakis lepszy a nie Megabajta... Bo tak naprawde to pewnie to... albo cos z karta... to wersja pro, normal czy @pro? Bo jak na 9500 9000 punktow w 3d01 to malo... na 8500 robilem wiecej... tak ze 13000-14000 to w miare normalnie chyba dla 9500 pro niepodkreconego. A na wersji non-pro to nie wiem, ale mysle ze z 11000 to przynajmniej... mozliwe wiec ze grafa jest troszke walnieta... Istnieje tez opcja, ze Twoje AGPx4 nie lubi tej karty ktora lubi AGPx8... innymi slowy Twoja plyta glowna niezabardzo lubi ta karte

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kbula Miałem dokładnie to samo po założeniu tego radzia, też ginoł obraz albo w czasie 3dmarka wyraźnie słyszałem jak drugi dysk (głośny stary fujitsu) zatrzymuje się :lol:

Sprawdź napięcia najlepiej speed funem (rejestruje maksima i minima) szczególnie 3.3V jeśli w stresie nie mieszczą się w przedziale 3.15-3.45V ciupasem wymieniaj zasilacz zanim coś szlag trafi. U mnie napięcie to w czasie 3dmarka połączonego ze zgrywaniem płyty w locie na 300W no-name spadło do 2.9V jakim cudem komp się nie wyłączył to nie wiem ale do wymiany PSU już go nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>łem. Kupiłem 350W jelonka(deer), też syf, ale może trafił mi się taki egzemplaż że trzyma napięcia prawie idealnie i komp jest stabilny jak skała :D

 

Co do 3dmarka 2k1 to faktycznie słabiutko 9000 to mam na nie kręconym kompie i niezmodowanej karcie, na tym co w podpisie proc 1620MHz syfiasta płyta z AGPx4 karta zmodowana bez oc wyciąga 10500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze musze popracowac nad wynikami ;) Ostatnio udalo mi sie przekorczyc magiczne 5k w 3Dmark03, co prawda system zasyfiony ale i tak niezle. Po Vmodzie rdzen polecial do 420 ale da rade jeszcze wiecej ;) Narazie na pamieciach Vmoda niemam bo nie musze radiatorki przyciac zeby pod silencera weszly 8) i nie wiem ktore nozki polutowac ;]

 

Na czystym systemie i dodaniu Vmoda na pamieci liczie na ~17k w 2001se ;]

a w 03 i 05 to ile fabryka dala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 9000 to mało ale kuzyn ma słabego kompa bo jak robiłem test radeonem 7500 to u mnie było około 4800pkt a u niego tylko 3500. tak ze ja moge miec coś 1100pkt.

 

Podpiołem kompa do zasilacza mojego kuzyna i dalej sie zwiesza:( a jemu 9500 chodził normalnie. Może to płyta główna?? mam też od kilku miesięcy problemy z dyskiem ale chyba on na to nie wpływa. co mam robić??

moja płyta to ECS K7VTA 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz jak mozesz zakombinowac to skradnij kuzynowi plyte glowna i przetestuj ja w swoim kompie z ta karta graficzna... Coprawda po zmianie plyty na 99% bedziesz musial przeinstalowac system, ale gdy potem wrzucisz swoja plytke i przeinstalujesz jeszcze raz i znow nie bedzie dzialac - to masz winowajce...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mozna z takiej karty wyciagnac co zmienic najlepiej ??

r9500 64MB 128bit pamieci samsung 2,8 ns

 

laminat jak przegladalem zdiecia na necie identyczny jak r9700pro jesli chodzi o kosci kosteczki rezystorki :) tylko tych kosci pamieci brak

 

Potoki juz odblokowalem sa sprawne

ale co dalej co warto zrobic co mozna jesli mozna ??

 

martwi mnie to ze przy tak dobrych pamieciach mozna je tylko do 320-325 podkrecic powyzej zaczyna krzaczyc sie Gpu idzie do okolo 350-360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno temu zrobiłem v-mody i teraz mi się przypomniało, że nie mogłem zmierzyć napięcia w podanych punktach (a różne wersje sprawdzałem, nawet dla 9800). Kręciłem potencjometrami "na oślep" i wyszło to co w podpisie, ale bez pomiaru więcej nie chcę podnosić. Dziwne. Karta na typowym PCB od 9700/9500 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...