Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

to zalezy jaki ma zasilacz, jak ja zrobilem Vmod na GPU i podkrecilem rdzen >400Mhz (a to juz musialem napiecie zwiekszyc) pamieci nie chcialy isc wyzej nic 303Mhz powyzje tego niemilosierne artefakty. Okazalo sie ze to przez slaba zasilke (tracer 450W). Zmienilem zasilacz na Chiefteca 420W i od razu pamieci bez zadnych modow na 330 skoczyly, powyzej tego nawet z podniesieniem napiecia nie chca isc :( Narazie chodzi karta 425/330. Ale chyba dam rade jeszcze poddusic rdzen troche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! już o to pytałem ale jak odkleić radiatory z BGA przyklejone Thermopoxem. Probowałem już dać karte na 2 godz. do zamrarzalki i potem odkleić, ale one bardzo mocno jeszcze trzymaly.

 

Może trzeba mocniej pociągnąć albo okręcić sam nie wiem a po jutrze musz kolesiowi karte sprzedać.

 

Prosze o odp.

Edytowane przez shark31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie krec bo juz byly przypadki szykiego demontazu kosci :D .

zamrazalka musi pomoc !! wsadz i i sporobuj "odciac" radiator zyletka .powina pomoc .

ale na pewno nie krec :D szkoda grafy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem radeona 9500 z gwarancja modowalnosci na pro. Jak juz dostalem przesylke zabralem sie od razu za testy, na 4 potokach wszystkie benchmarki i gry ok, ale po zainstalowaniu softu na dodatkowe 4 nie bylo juz ciekawie. Otoz jedyne co udalo mi sie odpalic w 3d to 3d mark 2001se ale roznica to tylko o 500 punktow wiecej, nie poszla zadna gra, a filmy odpalaly sie do gory nogami:). Przeinstalowalem jeszcze raz stery i jakos odpalila sie wiekszosc gier ale nie wszystkie. Potem zmienilem stery na nowsze i ta sama sytuacja na 8 potokach, nic nie poszlo.

Moj sprzet: Athlon 1200, ECS KT-400, 256MB RAM 333 i "wypasiony" zasilacz CODEGEN 300W.

Najprawdopodobniej to sprawka zasilacza ale przy tak malym procku to sam nie wiem. Aha i jak cos szlo na 8 potokach to bez artefaktow.

Doradzcie cos pils.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka sprawa: mam tylko do jutra dostęp do wiertarki i pytanko: jak nawiercić radiator żeby pasował pod otwory radka 9500? Tzn chodzi mi o wymiary prostokąta tworzonego przez te dwa otworki na Radku. Pilna sprawa - dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:((

kupilem takiego radeona 9500@PRO potoki sie odblokowaly i nie ma z nimi najmniejszego problemu:((

ale karta co jakis czas wylancza monitor:(( poprostu gasnie i nie ma sygnalu

zasilacz chyba mam dobry, karta i proc ida na standardowych ustawieniach(poza potokami) i nic:((

jak zainstalowalem najnowsze omegi to system tylko w awaryjnym startowal:((

 

jak mialem GF3 i GF2 to to mi sie nie dzialo wiec reszta koma jest sprawna!!

 

bardzo prosze o w miare szybka odpowiedz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żauważyłem że coraz częściej się to dzieje z Radkami 9500 Pro :/

Miałem poprzedniego Radka to działo się to samo, Blue Screen'y i co jakiś czas monitor się wyłanczał :S Ale u mnie występowały jeszcze arty :/

Zamieniłem na identycznego, i artów już nie ma, ale po reinstalce Wina muszę odrazu instalować stery bo takie coś się dzieje :/ I teraz bardzo często monitor mi w normalnej pracy Windowsa, przy przełączaniu wielu okienek ekran jakby zmieniał rozdziałke, choć po paru mrugnięciach czarnego ekranu jest normalnie. Czasem po wielu "przełącznikach" Blue Screen mi wylatuje z ati2vg czy jakoś tak :/ Nie mówcie że to wina sterów, bo próbowałem chyba wszystkie.

Ale da się z tym żyć, a widze ze Radki 9500 Pro coraz więcej robią takie "jaja" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na zablokowanych potokach tez sie wylaczy:((

moze format pomoze???

wogule nie moge nowych sterow zainstalowac bo jak ma wyskoczyc pulpit to sie monitor wylancza i kupa:((

potoki sa sprawne da sie gra w NFS U2 i inne gry Marki przechodzi bez problemow!! 2003 ma 3600.

ale co jakis czas sie wylancza monitor:( bywa tak ze 3h sie nie wylaczy a niekiedy co 20min

i musze robic restarta!!

Goścu od ktorego kupilem karte mowi ze jest 100% sprawna i on nie mial z nia zadnych problemow. jest z tego forum

prubowalem w biose zmniejszyc napiecie na AGP z 1,55(standard) na 1,5 ale to samo:((

Nie wiem juz co mam robic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie mam 1.55 i nie wiem czy wieksze jest bezpieczne!!(chyba nie)

zrobilem format i odziwo serowniki sie zainstalowaly i system dziala

mam teraz omegi na catalystach 4.12 i na 8 potokow wszystko ok:))

potestuje i zobacze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem radeona 9500 z gwarancja modowalnosci na pro. Jak juz dostalem przesylke zabralem sie od razu za testy, na 4 potokach wszystkie benchmarki i gry ok, ale po zainstalowaniu softu na dodatkowe 4 nie bylo juz ciekawie. Otoz jedyne co udalo mi sie odpalic w 3d to 3d mark 2001se ale roznica to tylko o 500 punktow wiecej, nie poszla zadna gra. Przeinstalowalem jeszcze raz stery i jakos odpalila sie wiekszosc gier ale nie wszystkie. Potem zmienilem stery na nowsze i ta sama sytuacja na 8 potokach, nic nie poszlo.

Moj sprzet: Athlon 1200, ECS KT-400, 256MB RAM 333, seagate barracudaIV 7200rpm i "wypasiony" zasilacz CODEGEN 300W.

Najprawdopodobniej to sprawka zasilacza ale przy tak malym procku to sam nie wiem. Aha i jak cos szlo na 8 potokach to bez artefaktow.

Doradzcie cos pils.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama architektura 8x1 jest wydajniejsza niz 4x1 a do tego radka zawsze mozna podkrecic :D sproboj zrobic na 9550XT czy 9600XT 18k w 3DMakr2001SE albo 5,3k w Marku03.

 

Mimo swojego wieku r9500(Pro) to nadal bardzo mocna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy zawsze tak patrzą na wielkosc pamieci a tak naprawde liczy sie jej czas dostepu. Roznica pomiedzy 128 a 64 jest mikroskopijna w takich samych modelach kart do rozdzialki 1024*760, wieksza pamiec przydaje sie dopiero powyzej a tak spokojnie wystarcza 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest racja ale dzieki wiekszej pamieci mozna pomykac w 1024*768 z wlaczonym AA i Anizo

1287514[/snapback]

Może tak może nie, ja na 64MB mogę spokojnie grać w full detalach 1024x768 z AAx4 i anizo 4(mogę więcej ale nie widzę ŻADNEJ różnicy) w HL2 i nie nażekam, gra jest płynna. Oprócz 3dMarka2005 jeszcze nie spotkałem sie z niczym czemu by te 64MB przeszkadzały, owszem DOOM3 coś tam niezdrowo kombinował, ale po ściągnięciu żywcem konfigu z karty 256MB liczba FPS spadła nieznacznie 2FPS przy 32 w time demo, wygląd za to zmienił się na plus diametralnie.

 

Właściwie co jest trzymane w ramie karty? Napewno nie są to całe poziomy bo one zajmują sporo więcej miejsca niż montowane w dzisiejszych kartach 256MB (HL2 na full zajmuje ponad 700MB)

 

i jak ktoś coś powie jeszcze o problemie jaki przedstawiłem?

1288139[/snapback]

Masz shitowy zasilacz i tyle, możesz mieć jeszcze mały burdel w systemie, albo nie odinstalowałeś sterowników po innej karcie (polecam driver cleaner, lub formacik) Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jaka grafe miales przed tym r9500 :?:

2. czy wyczysciles system ze starych sterownikow (driver cleaner 3)

3. na takim zasilaczu to sobie nie poszalejesz. lepiej kup lepszy bo jak ci ten spali pol sprzetu to bedziesz plakal

4. procesor+plyta troche dusza ta karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten athlon strasznie się grzeje z tego co mi wiadomo, czyli pobiera sporo prądu od tego Codegena. Spróbuj obniżyć mu taktowańsko i napięcie, jeśli oczywiście pozwala na to płyta główna. Jak nie, może przetestowałbyś radka u kolegi?

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jaka grafe miales przed tym r9500 :?:

2. czy wyczysciles system ze starych sterownikow (driver cleaner 3)

3. na takim zasilaczu to sobie nie poszalejesz. lepiej kup lepszy bo jak ci ten spali pol sprzetu to bedziesz plakal

4. procesor+plyta troche dusza ta karte

1288428[/snapback]

1. przed radkiem mialem gf4ti4200

2. czyscilem sposobem dodaj/usun :)

 

wlasnie przywiozlem karte do akademika a tutaj kompow nie brakuje wiec przejdzie gruntowne testy na kilku platformach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...