Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał sie moze ktos z takim zjawiskiem jak u mnie ze niektore gry chodza na maxymalnych ustawieniach tak samo jak na minimalnych?/ (tzn ostro zacinaja) i zmiana ustawien na mniejsze nie daje praktycznei zadnej poprawy chociaz powinno chodzic dobrze. Mam tak z NFSU2, Richadr Burn`s Rally i Half Life2. moze kos wie w czym lezy prolem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o te trzy gry, to prócz karty potrzebna jest jeszcze mocna trójca: procek, pamięci i płyta główna. spróbuj zwiększyć fsb o 33MHz (jeśli nie masz jeszcze nic podkręconego). Pamięci powinny to wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zwiększyć fsb o 33MHz (jeśli nie masz jeszcze nic podkręconego). Pamięci powinny to wytrzymać.

moje pamieci sa standardowo na 333, ale chodza na 266 tak jak procek. kilka dni temu zwiekszalem fsb na 145 i komp sie nie odpalal, teraz jade na 140 i jest good, co moze byc przyczyna? niedovoltowanie proca? bo pamieci maja jeszcze spory zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamieci sa standardowo na 333, ale chodza na 266 tak jak procek. kilka dni temu zwiekszalem fsb na 145 i komp sie nie odpalal, teraz jade na 140 i jest good, co moze byc przyczyna? niedovoltowanie proca? bo pamieci maja jeszcze spory zapas

pewnie proca masz na palomino wiec sie nie podkreci wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały dylemat.

Otóż, namierzyłem na Allegro dwie karty - są to radeony 9500. Nie mam jednak pojęcia, którą wybrać, ze względu na pewne różnice.

1) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60898756

2) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60898763

 

Wydaje mi się, że pierwsza karta to radeon 9500, który posiada 256 bitową szyne pamięci i 4 potoki, które przy odrobinie szczęścia można odblokować.

 

Druga natomiast to radeon 9500pro, która posiada 'zaledwie' 128 bitową szyne (tak mi się wydaje, bo na aukcji mowy o tym nie ma...), ale za to ma fabrycznie odblokowane 8 potoków.

 

Ostateczne pytanie:

który z tych radeonów jest lepszy - czy ten z 256 bitami, i możliwością odblokowania 8 potoków czy ten z 8 potokami, ale najprawdopodobniej bez 256 bitowej szyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tą z 8 potokami... Też chciałem mieć szczeście i kupiłem radka 9500 i miałem arty... :( (nie mam go u siebie, bo to było jak jeszcze nuie miałem swojego kompa i siedziałem u brata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie sam dylemacik co @EnderSai .

Ale jeszcze mam pytanko do posiadaczy 9500. A mianowicie chcę kupić mojemu kumplowi tą grafike ale on ma zasilacz 300W Codegena i tak sie zastanawiam czy mu to wogóle odpali na tym zasilaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupuje tego radeona(8pootoków i 128bit lub 4potoki-8 prawdopodobnych i 256bit?) i niech się dzieje co chce . Jak spale tego codegena to bedzie miał mój kolega pretekst do kupna nowej zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki moge sposob miec odblokowane 8 potokow na radku 9500 (jest 100% modowalny) na linuksie??

Na win to bez problemu na omegach jade, ale pod [brzydkie określenie na linuksa]a mam katalysty (nie ma omeg pod ten OS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie moze ktos z takim zjawiskiem jak u mnie ze niektore gry chodza na maxymalnych ustawieniach tak samo jak na minimalnych?/ (tzn ostro zacinaja) i zmiana ustawien na mniejsze nie daje praktycznei zadnej poprawy chociaz powinno chodzic dobrze. Mam tak z NFSU2, Richadr Burn`s Rally i Half Life2. moze kos wie w czym lezy prolem??

1598741[/snapback]

 

Ja sie spotkalem mam podobny problem HL2 i NFS2 tez mi nie chodzi chociaz teoretycznie powinny wymiatac przynajmiej na srednich detalach:/ z tego co widze tez masz mobo na KT400 moze to wlasnie jest problem??:/

 

w 3d smarkach tez mam podobne wyniki bawilem sie z tym przez miesiac i nic wiecej z tej karty nie wycisnolem fsb zwiekszylem do ok 185Mhz czyli procek byl ok 2150Mhz i nic to nie pomoglo:/ zmiana sterow poprawa chlodzenia itp to nicnie pomaga:/ jak by ci sie udalo przetestowac swoja grafe na plycie z nforce2 to daj znac z jakim rezultatem

Edytowane przez MACKOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze u Ciebie lepiej wykrecony proc, 2 razy wiecej ramu i karte chyba na max wykrecona i masz to samo co ja... to chyba musi byc plyta glowna, na razie nie mam dostepu do Nf2 ale jak bede mial to zobie co bede mogl.

U kumpla na Atonie 2100+, 512 Ramu Kingstona i R9550 HL2 smiga na 800X600 i na full detalach az milo... nie wiem tylko jaka on ma plyte i on tez nie wie a nie mam jak u niego sprawdzic bo wyjechal na dluuugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

po wykonaniu moda vmem, na pamięci (r9500pro) poszło za wysokie napięcie :mur: (zwarcie ) , efektem tego są krzaki na ekranie i mocno grzejące się pamięci , czy da się coś zrobić z tą kartą czy jest do wyżucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac obnizyc taktowanie ramu ale wg. mnie karta nadaje sie w tym momencie do powieszenia na scianie ;)

1634583[/snapback]

niestety nie mam jak tego zrobić bo po włączyniu kompa są same krzaki i nic więcej nie widać , chyba pozostaje ściana, szkoda karty. :cry:

ale można podmienić odpowiednio spreparowany bios, posługując sie kartą na pci. spróbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze u Ciebie lepiej wykrecony proc, 2 razy wiecej ramu i karte chyba na max wykrecona i masz to samo co ja... to chyba musi byc plyta glowna, na razie nie mam dostepu do Nf2 ale jak bede mial to zobie co bede mogl.

U kumpla na Atonie 2100+, 512 Ramu Kingstona i R9550 HL2 smiga na 800X600 i na full detalach az milo... nie wiem tylko jaka on ma plyte i on tez nie wie a nie mam jak u niego sprawdzic bo wyjechal na dluuugo.

1631859[/snapback]

 

Jesli masz radeona na szajsungach 2.8 to do 700Mhz spokojnie je podkrecisz tylko musisz zmienic taimingi B) jak bedziesz mial jakies nowe wiesci to daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... grzebanie w timingach dla poprawy oc, brzmi interesująco.

Dobra zacznę od tego że nie wiem i raczej się nie dowiem, dzięki radiatorkom jakie mam pamięci, w każdym razie dobrze się podkręciły .

Obecne ustawienia timingów zczytane przez everesta to CL 4T, tRCD 4T, tRP 4T, tRAS 9T, tRFC 15T, tRRD 3T, tWR 2T.

Od czego zacząć? Rozumiem że przez analogię do zwykłego RAM pierwsze cztery można ustawić np. 5.5.5.10 co może pozwoli na większe pogonienie pamiątek, który z tych parametrów ma największe znaczenie w oc?

Czym tej operacji dokonać, ponoć ATI trey tools umożliwia zmianę tych parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak zobie zerkałem, w sig'a M4Teusz'a.

Patrzę trochę podobny konfig (głównie karta graficzna i taktowanie proca), myślę więc zerknę w ORB'a 3D Marka 03

A tam same cygaństwa!

Wg niego M4Teusz robił test na FSB 66 (nie 166 a 66)

a ja mam kartę niby z 128 MB RAM.

Te 64 Mb to chyba ram wirtualny (albo mi ktoś po kryjomu dolutował brakujące 64 Mb :D ), wykreowany przez najnowsze Omegi.

Zdaje się, że 3d sMarki nienajlepiej sobie radzą z zczytywaniem konfiguracji przy nieoficjalnych sterach.

 

A a propo też bym pogrzebał w timingach :)

Mam już nawet ATITool w któym mozna takich zmian dokonywać.

Tylko jak to czynić aby nie stracić wizji?? :mur:

O uszkodzeniu karty to już nawet wolę nie mówić, a takie ostrzeżenie twórcy ATITool'a kierują do potencjalnych mieszaczy timingowych.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic karte Hercules 9500 128 ddr 256 bit czy uda mi sie odblokowac dodatkowe potoki? albo jakos ja przerobic na 9700??

ja wczoraj dostalem przesylke od ruseq z tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62511815 (czyli zwykly 9500 bba) i pieknie mi sie zmodowal - zadnych problemow, teraz chodzi jako zwykly r9700

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie spotkalem mam podobny problem HL2 i NFS2 tez mi nie chodzi chociaz teoretycznie powinny wymiatac przynajmiej na srednich detalach:/ z tego co widze tez masz mobo na KT400 moze to wlasnie jest problem??:/

 

w 3d smarkach tez mam podobne wyniki bawilem sie z tym przez miesiac i nic wiecej z tej karty nie wycisnolem fsb zwiekszylem do ok 185Mhz czyli procek byl ok 2150Mhz i nic to nie pomoglo:/ zmiana sterow poprawa chlodzenia itp to nicnie pomaga:/ jak by ci sie udalo przetestowac swoja grafe na plycie z nforce2 to daj znac z jakim rezultatem

no i moje problemy zniknely, dokupilem na dniach 512 DDR`ow kongstona i dopalenie do kompa jest niesamowite. O ile wczesniej nie dalem rady grac np w HL2 na najnizszych ustawieniach to teraz domyslnie komputer ustawil wszystko na max i smiga pieknie az trudno mi bylo uwiezyc. Wiec u mnie problm nie lezal w kiszkowatym ECE`sie na kiszkowatym KT-400 a w malej ilosci ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...