Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Ej ludzie mam mega problem :(

 

Otoz jak pisalem kiedys, ze kupilem radka 9500 z TEJ aukcji i koles mowil mi ze jest modowalna na @PRO. Wszytsko ladnie, pienie, przyszla sobie karta i... dodatkowe potoki nie dzialaly ! Oczywiscie koles sie zdziwil bo "u niego potoki dzialaly dobrze". Umowilismy sie, ze ja mu to odesle, a ja dostane spowrotem kase i beda wszyscy szczesliwi. Ok, spoko, wysyalem karte za pobraniem tydzien temu i czekam na forse, pisze mu maile w stylu "czy paczka przyszla" i nie odpowiada, tak samo nie odbiera telefonu. Dzisiaj nagle dostaje maila:

 

Żaden ze sprzedawców nie stosuje takiej techniki żeby bez sprawdzenia

sprzedanego przedmiotu oddawać kasę. Jeśli ta karta jest sprawna,bądź też ma

wady to nie widzę podstaw do oddawania Tobie pieniędzy. Żeby jednak to

zrobić , musze ją najpierw sprawdzić i przetestować. W tym celu powinienem

ją najpierw podłączyć do komputera i sprawdzić czy faktycznie opisana przez

Ciebie wada istnieje i żeby test był wiarygotny przeprowadzić go na kilku

różnych komputerach. To może zająć jakiś czas.

Wracając do tematu przesyłki to za pobraniem nie miałbym takiej możliwości.

Dlatego żaden ze sprzedawców nie preferuje takiego rozwiązania.

Przed wysyłką sprzęt był sprawny w 100% i podstawą zwrotu wpłaconej przez

Ciebie gotówki będzie negatywny wynik testu. Jeśli tak jak mówiłeś występują

artefakty i nie można odblokować dodatkowych potoków to należy Ci się zwrot

pieniędzy, ale jeśli karta będzie sprawna odeślę ją z powrotem.

Zgodziłem się na przesyłkę za pobraniem ponieważ byłem przekonany (na

podstawie Twoich emaili) o niepoprawnym funkcjonowaniu karty. Po konsultacji

z innymi sprzedawcami doszedłem do wniosku że nie mogę zaakceptować

przesyłki za pobraniem. Niniejszym stają się ważne ustalenia początkowe

dotyczące przesłania sprzedanego towaru w ramach gwarancji.

 

Pozdrawiam

Co jest k*rwa ?! Przeciez sie z nim dogadalem! Wiec prosze was o pomoc w tej sytuacji.

 

On pisze, ze musi to sprawdzic, ale logiczne jest, ze powie, ze u niego to dziala! Wiec co robic ? Nie chce miec takiego niewartosciowego zlomu w chacie! BARDZO prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś w tym meilu nie rozumiem. Koleś zgodził sie na przesyłkę za pobraniem, a potem pisze że nie może jej zaakceptować. Chyba jak do niego dotarła to ją zaakceptował ?? czy ja źle myśle. Później pisze że przyjał karte w ramach gwarancji. czy on w ogóle czytał to co napisał :mur:

 

poczekaj jeszcze jakiś czas u niego poleży i Ci ja odeśle. <_<

 

btw. za te 199 to trzeba było szukać od razu z 8 potokami, ostatnio chodziły za 200-220. jak nie zwróci kasy to moze napisz do allegro że kolo sprzedał przedmiot niezgodny z opisem.

btw2. mogłeś mu wysłać skriny z Twojego kompa na potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie doskonale wiedzial ze walka robi i mysla ze natnie paru losi. Trafilo na ciebie i bedzie sie wykrecal, ale walcz bo trzeba takich palantow tepic. Zawsze zostaje ci zgloszenie sprawy do allegro a potem ewemtualnie policja (zawsze mozesz nia postraszyc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak naprawde to w gruncie rzczy CH*JA mu zrobie i w tym jest problem :(

 

Dam mu neatywa i co ? On tez mi moze dac...

 

PS

 

Koles caly czas powoluje sie na to ze w przypadku odsylania poniewaz stuff jest 'niezgodny z opisem' to ja on powinien najpierw dostac karte, zbadac ja i ocenic czy jest w koncu uszkodzona czy nie. Jesli jest odsyla mi kase, jesli nie to odsyla mi karte. Czy takie sa zasady allegro ?

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na gieldzie przechodzilem obok stoiska z uzywanymi kartami i patrze jest radek 9500 128bit za 220zl, przyjrzalem mu sie i patrze pamieci w ukladzie L wiec to musi byc 256bit i na dodatek niedawno mialem taka samo karte. Teraz sie zastanawiam czy jej nie wziac za te 220zl zobaczyc czy sie moduje i sprzedac za 280 :D Jak koles powie mi ze moge ja sprawdzic i jak mi sie nie spodoba ta moge oddac ta ja biore.

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak naprawde to w gruncie rzczy CH*JA mu zrobie i w tym jest problem :(

 

Dam mu neatywa i co ? On tez mi moze dac...

 

PS

 

Koles caly czas powoluje sie na to ze w przypadku odsylania poniewaz stuff jest 'niezgodny z opisem' to ja on powinien najpierw dostac karte, zbadac ja i ocenic czy jest w koncu uszkodzona czy nie. Jesli jest odsyla mi kase, jesli nie to odsyla mi karte. Czy takie sa zasady allegro ?

Mozecie mi jeszcze jakos pomoc ?

 

A moze ten problem poruszyc w innym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jedź do niego

Z tym bedzie ciezko, bo mieszkam jakies 250km od niego :|

 

A policja go postraszylem i przestal odpisiwac na maile. Zadzownie jeszcze dzisiaj do niego, ale watpie ze cos z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to znowu ja kupiłem grafę tu a dostałem to post-123889-1142862386_thumb.jpg i jeszcze luknijcie na to pan kwm znajomy?? :angry: post-123889-1142862451_thumb.jpg nie wiem już czy śmiac się czy płakać zadzwoniłem do gościa nagrałem się na sekretarke i czekam jeszcze maila wyśle i nie karta nie jest modowalna :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nalepce sądze że karta jest z tego samego źródła, tamta historia to facet był z Nowego Targu a ten jest z Poznania na razie odpisał że pomyłka i że wymieni Allegro.pl rządzi :]]]]]

 

edit: szybki rachunek dla przemka :D z bydgoszczy :D w pamięci :D bo cieżko to napisać jakieś 20- 25 zł może dłożyłem 250 + 25 zł nie = 320 na 9700 pewnie jakbym wiedział to bym od razu wziął 9700 ale jak to sie mówi mądry przemek po szkodzie :mrgreen:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ale lol nieźle się wpakowałeś :/

Ja osobiście kupiłem coś takiego teraz: http://allegro.pl/item92119049_hit_ati_970..._8p_super_.html

karta powinna jutro być

a sprzedawca wydaje się być porządnym człowiekiem bardzo miła obsługa na GG naprawdę polecam!

nie mam zamiaru się już bawić w te modowalne

A pomyśleć że też chciałem kupić to co TY @Luk3 - dobrze że nie wziąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nalepce sądze że karta jest z tego samego źródła, tamta historia to facet był z Nowego Targu a ten jest z Poznania na razie odpisał że pomyłka i że wymieni Allegro.pl rządzi :]]]]]

to ile juz dołozyłeś do interesu?? na 9700 juz pewnie by było B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suslik'u ani mi sie waż brać od tego oszusta grafiki!!!! znajdź u niego komentarz maxluk'a to jest mój łatwo bo ma tylko kilka negów tomcat99 też jest z tego forum, oczywiście ani mi sie waż brać od niego jeżeli jesteś rozsądnym człowiekiem i nie chcesz na miesiąc utopić kasy i stracic nieco nerwów i grosza na przesyłki

 

ja osobiście wczoraj testowałem 3 grafę z tego źródełka i dalej same szachy trzecia trafiła do podobno "przypadkiem" bo kupiłem 9500 pro z resztą wszystko masz opisane pare postów wyżej poszukaj moich w tym temacie i sam osądź czy warto :]]]

 

EDIT: a ty im wierzysz ależ prosze cie bardzo a ja i pare innych osób na forum ci powie że masz szanse jak jeden do 4 moze pięciu że bedą sprawne potoki i że nikt tych graf nie sprawdza istnieje nikła sznasa ze kupisz karte ze sprawnymi potokami znacznie większa że potoki będą zwalone a ty tego nie wykryjesz ale np: w Oblivionie sie to pokarze :D, jeszcze większa ze będziecie sobie odsyłac karty, w jedną i drugą strone on będzie twierdził, że wszystko było ok a ty bedziesz wiedział że nie, to on bedzie twierdził że "robisz coś źle", a największe prawdopodobieństwo że będzie ci chciał wcisnąć tą karte zwracając ci część kosztów ale ty nie chcesz 256 bit 4 potoki no chyba że chcesz to bierz bierz tylko nie za 270 ale za 180 bo po tyle chodzą

 

przeczytałeś moje posty wtym temacie ? znalazłeś mój koment ? rób jak chcesz tylko pamiętaj ze ostrzegałem

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o 9500 64mb 4@8 potoków ? Karta bedzie służyc tylko do ET :)

4 potokowa 256 bit w ET na radarze sie nie krztusi: w najgorszym miejscu - powyzej 60 fps full detale 1024*768 a zwykle 100-200, dla porównania 9550 z podpisu też dawał rade ale fps spadało do 40 mimo lepszego wyniku w 3dmark03 jak będzie z 8 potokami i 64 mega pewnie szyna 128 bit o ile oczywiście potoki sa sprawne nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było już, nie sprawdzałem po kolei wszystkich wątków.

Mam nadzieję, że się komuś na coś przyda

http://www.republika.pl/misiek666saver/images/1.html

 

Jeszcze taka sprawa: aktualnie czekam na garfę Sapphire Radeon 9500 128/256 jeżeli ktoś by był na tyle uprzejmy, aby podać mi taki orientacyjny wynik dla tych kart w 3dMarku03, ale bez modu czyli 4potoki

wiem, że po odblokowaniu można i do 5500 utargać

 

U mnie procek Sempronik64 2600+@3300+

na Gigabyte'cie K8NS do tego 512MB PC400@PC500 Apacer(synchronicznie z procem)

 

Interesowałby mnie wynik bez moda tak na sucho, bo aktualnie na Sapphire 9550@ 475/430 mam jakieś 3400-3500 punktów niestety pamiątki Hynix'a 5ns wyżej nie leca mimo że zamontowałem radiatorki cooler standard Sapphire'a

 

dzięki

 

 

P.S. Chłopaki jak już kupujecie z allegro to warto brać sprzęt od super sprzedawcy to są goście, którzy dali by się "tympym" :wink: nożem ogolić byleby negatywa nie złapać.zawsze super kontakt i zero problemów z gośćmi

 

pozdrawiam

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując takiego fajnego dziadka z pewnego filmu :wink:

 

"A dziekować dziekować!"

 

jezeli jeszcze można w tej kwestii 9500 kręcone czy nie? i tak samo z 9550

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już trzy grafy z serii 9500 256 bit 4 potoki i zachowywały się podobnie :]

 

9500 4 potoki 256 bit NIE kręcona około 3K w 3dmark 03

 

9550 jak w sigu równo 3,6K w 3dmark03 przy czym pierwsza karta jest w giercach szybsza kilkanaście/dziesiąt procent

 

9500 8 potoków 256 bit NIE kręcona około 4,5K w 3dmark 03 (z afektami w tle lub bez to samo )

 

EDit: wszystko robione na maszynie z sigu tylko wynik na 9550 na procu @3,2+ ale za to timingi były luźniejsze na pamięciach 3-4-4-8 a na 9500 jak w podpisie timingi 2,5-3-3-7 bodajże :P niewielka to różnica ale zawsze:P reszta mam nadzieję że czytelna

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie przeszukałem neta i nie mogłem nigdzie znaleźć info ile ma na sucho taki radek 256bit

jeszcze raz dzięki

 

@LUK3 zobacz sobie link z mojego wcześniejszego postu może pomoże Ci na arty po modzie 9500@9700 na szachownicę już nic nie poradzisz

http://www.republika.pl/misiek666saver/images/1.html

 

ja niedługo zaczynam walczyć z swoją kartą (jak dojdzie) postaram sie zrobić małe porównanko 9500 vs 9550 mod i kręcenie jak skończe to wrzucę

 

pozdrawiam

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już trzy grafy z serii 9500 256 bit 4 potoki i zachowywały się podobnie :]

 

9500 4 potoki 256 bit NIE kręcona około 3K w 3dmark 03

 

9550 jak w sigu równo 3,6K w 3dmark03 przy czym pierwsza karta jest w giercach szybsza kilkanaście/dziesiąt procent

 

9500 8 potoków 256 bit NIE kręcona około 4,5K w 3dmark 03 (z afektami w tle lub bez to samo )

Czy podane wyniki są robione na jenym kompie??

Bo nie wygląda to na szczytowe osiągniecia. ale jeżeli to z jednego kompa to przynajmniej daje względne pojecie o różnicy mocy tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qura|6 nie lubiem cie :P za to żeś nie dał chamowi nega :P =-> roczny system mam w cholere śmiecia opcje w sterach na jakość co ty sie dziwisz że wynik taki a nie inny a i jeszcze proc wolniej ustawiony 8) oczywiście nic nie podkręcałem tego radka po cholere a ty?

 

edit: myślisz że jak napiszesz na nie podkręconym ...

to coś więcej wyrażasz? w sensie w domyśle, albo nie skończyłem myśli dokończcie za mnie, albo pomyślcie dlaczego ja te piep**one kropki wstawiłem na końcu zdania no tylko pomyslcie jak ja mądrze pisze, drażni mnie to :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik jest na nie podkręconym...

hehe u mnie system pół roku i to po przesiadce z nvidi :]

 

Jeszcze cię trzyma od tamtego czasu...

zresztą twoja przygoda się nie zakończyła z kolesiem...

A ja jutro powinienem dostać 9700 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...