Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie takowego kupiłem :)

Dołączona grafika

 

jak mowiłem 189zł u ss oczywiście bez gwarancji modowalności do 9700

ale się zmodował jak widać

 

Napisałeś że "może modowalnego za 270"

to aby nie być gołosłownym to proszę

http://allegro.pl/item93376848__ati_radeon...8mb_256bit.html

http://allegro.pl/item92991271_sapphire_r9...gwar_od_ss.html

ja kupowałem u niego jak jeszcze miał po 189zł

 

U mnie tez niby pisało że są arty po odblokowaniu ja ich jakoś nie widzę

 

 

a jeszcze takie pytanko przeszukując stronki znalazłem takie coś http://sirius.pl/art.php?id=110&typ=test&aid=79

 

z tego wynika że 9500 256bitowe można modować do 9700 oraz do 9800 czy jest to możliwe przecież 9500 oparte jest na chipie R300 natomiast 9800 R350

 

jeżeli jest to jednak możliwe czy modując na 9800 za pomocą opisanej metody uzyskujemy lepsze efekty niż softmod 9500@9700

 

czy ktoś juz tego próbował? oczywiście chodzi mi o 9500@9800

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te same karty co my sie z luciem i qurą nacieliśmy.. tylko teraz są nietestowane :P

 

jak sie nie zmoduje to moim zdaniem lipa..jak tak to cena miodzio..

 

a co do 6600 za 300-320zl to dosłałem właśnie 2 linki wić nawet na alegro sie da:

 

http://www.allegro.pl/item93054960_colorfu...dvi_tv_out.html

 

http://www.allegro.pl/item91789191__gigaby..._agp_tanio.html

 

http://www.allegro.pl/item91872839_winfast...gwarancja_.html

 

 

a tu moja:

 

http://www.allegro.pl/item90991481_gigabyt...urbo_force.html

 

tylko cozywiie za 260 to jej nie mam-aż tak dobrze to nie ma :wink:

 

 

a teraz oficjalnie kończe agitacje na rzecz 6600-kto chce to i tak kupi 9500/9700

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700 od 9800 się różni, nie jest to dokładnie to samo ale teoretycznie i to i to ma 8 potoków oraz 256 bit więc podnosząc taktowania do poziomu 9800 moznaby tak powiedzieć, ale IMO to jest nadużycie tzn nie moduje sie 9700 na 9800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"KARTA JEST ZMODOWANA NA 9700 WYSTARCZY WGRAĆ STEROWNIKI OMEGI I MAMY 9700PRO" - totalna bzdura. Omegami odblokowuje sie potoki (a karta z aukcji to 9500PRO więc ma fabryczne 8 potoków) a nie magistralę- pozostanie 128bit a 9700/PRO mają 256bitową magistralę. Być może karta ma wgrany odblokowany bios- wtedy system widzi ją jako 9700PRO (i omegom nic do tego) ale nadal będzie to 128-bitowy ośmiopotokowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechlin ma w 100% racje to nie jest pro tylko modowalne (o ile oczywiście się moduje ) 9500 po wgraniu omeg albo spreparowanych specjalnie catalystów i do tego z szyną 128bit

 

powiem tak nie przepłaciłeś ale też interesu życia nie zrobiłeś (o ile oczywiście naprawde się moduje bo jak nie to kicha :mrgreen:) do tego jakbym złapał tą karte w swoje ręce to od razu zdiąłbym tego morderce kart z rdzenia czyli jeżeli jesteś rozsądny przygotuj się na jego wymianę

 

inna sprawą jest że ja bym zgłosił palanta do allegro za to że wystawił i sprzedał towar z błędnym opisem co niniejszym czynie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie akurat miałem świadomość, że to ma szynę pamięci 128 bitową i tego się nie zmieni. Ale fakt, błędny opis - Luk3, daj znać jak dostaniesz opdowiedź.

 

W jaki sposób chłodzenie zabija? Bo jeśli tym, że nie przylega dokładnie do rdzenia, to mogę to wyszlifować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silencery zabijają karty dzieje sie tak dlatego że ( i tu kilka teorii) : jest zbyt mocno dociśniety do rdzienia , nakrywa cała kartę i nieco się przegrzewa w coponiektórych rejonach ( te karty w ogóle sie nieźle grzeją :D ), no i dlatego że mogą występować skoki łuku elktrycznego spięcia bo sam silencer jest osadzony nisko nad pcb karty gdzieś był topic o tym na tweaku

 

edit: to chodziło o revizje 3 :D nie wiem jaką tymasz na zakupionym radku

edit: hehe już wiem masz 3 zajrzałem na aukcję :] jak chcesz ja bym to zdiął i założył cokolwiek.. byle innego

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silencery zabijają karty dzieje sie tak dlatego że ( i tu kilka teorii) : jest zbyt mocno dociśniety do rdzienia , nakrywa cała kartę i nieco się przegrzewa w coponiektórych rejonach ( te karty w ogóle sie nieźle grzeją :D ), no i dlatego że mogą występować skoki łuku elktrycznego spięcia bo sam silencer jest osadzony nisko nad pcb karty gdzieś był topic o tym na tweaku

 

edit: to chodziło o revizje 3 :D nie wiem jaką tymasz na zakupionym radku

edit: hehe już wiem masz 3 zajrzałem na aukcję :] jak chcesz ja bym to zdiął i założył cokolwiek.. byle innego

Przejrzałem pobieżnie tematy, dogłębnie nie zrobiłem ze względu na modem, więc się pytałem i faktycznie zdania są takie jak przedstawiłeś.

 

Zobaczę jak to będzie, najwyżej wezmę dremel i brzeszczot, potnę radiator Silencera, tak by obejmował obszar GPU, wywiercę otwory i zamontuję śrubami i miękkimi podkładkami. Ktoś wie, jakie wymiary ma ramka? (grubość obramowania, wymiary całkowite i wewnętrzne). Średnica otworów to 3mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnica to zapewne 3 mm bo ostatnio robiłem podkładke zastępująca pentagramową ;), rozstaw to chyba 5,5 cm

 

 

 

a co do złego opisu to ostatnio była aukcja na której koleś sprzedawał r9500 pro z rdzeniem uwaga R350 !!! jak mu napisałem że to nie od tej karty i ma być R300 to on zmienił na uwaga RV300 !!! to dopiero wynalazek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka ramka ja jak robiłem pasywne :D do 9550 :lol2: to zdiąłem stare a właściwie odciąłem bo kołki były za twarde do zdięcia ich po ludzku, przymierzyłem jak to ma być po czym wywierciłem otworki i opierając radiator na samym rdzeniu (w 9500 jest jeszcze shim-ale to odrębna kwestia) przymocowałem go plastikowymi opaskami samozaciskowymi działa bez zarzutu teraz u kumpla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłałem mu mailka, którego zacytuję :

 

Witam!

 

Mam kilka pytań, które mnie trapią :

 

1). Dlaczego, gdy dzwonię pod pański numer xxx xx xx xx (numer uzyskany z pańskiego

konta na allegro), telefon mówi "Przepraszamy, ale nie ma takiego numeru" ?

 

2). Zastanawiam się, czemu, pomimo wielu zdjęć karty z przeróżnych perspektyw,

nie ma jednego z widokiem z góry? Wybaczy Pan moją podejrzliwość, ale odnoszę wrażenie,

że to jest celowe, co jeszcze mnie nieco przekonuje fakt nie pisania o odgiętej

złączce. Jeśli jestem w błędzie, to najmocniej przepraszam.

 

3). Radeon 9700PRO ma szynę pamięci 256 bitową i osiem potoków (co można akurat sprawdzić

na wielu stronach), natomiast Pański Radeon 9500PRO ma szynę 128-bitową (sądząc po

ułożeniu pamięci w liniach prostych oraz wielu informacji zawartych w internecie) i także

osiem potoków. Akurat byłem świadomy tej małej niezgodności towaru z jego opisem,

ale sugeruję, by na przyszłość uważać - ktoś inny może się dać zmylić i wynikną z tego nieprzyjemności.

 

4). Czy posiada Pan faks? Pytam się, bo nie mam innej możliwości przesłania panu dowodu

wpłaty, jak przesłanie faksem.

 

--

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Tonic

Co do chłodzenia, to dzięki za propozycję ;) Właśnie znalazłem w moich duperełkach fajny radiator i planuję go obrobić, tak, by przy shimie spód przylegał do rdzenia, ale chyba będzie za dużo roboty i zwyczajnie oderwę shim nożem introligatorskim. Śruby gdzieś znajdę, jak dobrze, że kilka dni temu posegregowałem rzeczy i uzyskałem pojemniczek z nimi o łącznej wadze kilograma :) Pastę także gdzieś widziałem, a wentylatorów nie brakuje mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedł do mnie radek nr 4 i nie uwierzycie tym razem taki jaki kupiłem czyli 9500 pro 128 bit oczywiscie sprzedawca mnie olał i wysłał karte nie w piątek tylko we wtorek następnego tygodnia i oczywiście nie 3 ns jak się umówiliśmy tylko 3,3 ns chciałem ciche chłodzenie ( dopuki nie zmienie na wiekszy cooler umożliwiający oc) dostałem tego czarnego wyjca ( dobrze ze chociaż karta sie na nim nie grzeje )

reasumując polecam ketch1 hehehe i co dać mu nega :P za to że mi dziurawą karte wysłał ? post-123889-1143749539_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to moja pewnie też jest dziurawa ;) do mnie już wczoraj dotarła, niestety pamieci 3.6ns :( ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :) jak akuurat miałem pieniążki i byłem w potrzebie to żdanej innej 9500 pro nie było ( były ale 9500@pro z 64mb a takiej nie chciałem). Ja dałem za swoją 220 zł, super polskim priorytetem pocztowym szła 2 dni :P. Pamiatki wysiadaja przy 611 mhz i to niezależnie czy puściłem ją na rdzeniu 277 czy 320, wynik taki sam. Rdzeń na standardowym chłodzeniu fic'a, mała wiertarka + radiator poszedł na 355 więc nie jest źle. W weekend załoze pentagrama który mi został po r9600. Ogólenie jestem zadowolony, różnica w wydajnosci pomiędzy 9600 (400/500) a 9500pro na standardzie u mnie wyniosła jakieś 20% (nawet przy 500/550 brakowało jakieś 8%). Najbardziej z całego interesu to że wejście na wtyczkś zasilającą jest w kiepskim miejscu, co widać na zdjęciu, ale mysle że pentak załatwi sprawę :) No i nie mam podłączonej stacji dyskietek B)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e to lipa jak nie idą powyżej 305 pamięci :/ ja bym 3,6 nie wziął z tego co sprawdzałem a mało sprawdzałem i teraz troszke żałuje to 320 bez mydła na 3 ns ale one mają nominalne taktowanie 333MHz sprawdze może jszcze na swoich 3,3ns gdyby nie to niedovoltowanie pamieci o którym się naczytałem tobym sie strasznie wkurzył na tego sprzedawce z drugiej strony nie chce męczyć nowej karty na razie nie mam po co / nie mam chłodzenia :P

a wtyczkę można odgiąć gdzieś tutaj to było w tym topiku :mrgreen:

tyż nie mam stacji dyskietek mój piękny Fortron w odróżnieniu od feela który leży na szafie ma tylko 1 molex od fdd jak mówi mój kumpel 8]

 

Edit: mother nature pamiątki na 320 no problem no to ja żeby nie siedzieć całej nocy na 330 i jak nie sypnie artami aż sie przestraszyłem :/ ech i nie sądze żeby ekstra chłodzenie coś pomogło bo to nie były arty od przegrzania :/ no nic bedzie pewnie 320 moze 325 malutko :/ na 5 ns w 9550 uzyskałem plus 60 Mhz :/ a tu tylko 2o-25 :/ :mur: bez V-mem jaka jest norma dla 3,3 ns ?

 

EDIT: przemku jak znajdziesz to daj znać gdzie :P bo ja kiedyś widziałem, później jak chciałem kupić pro 128 bit to znowu szukałem ale już znaleźć nie mogłem :/ puściłem na 326 memki i są pojedyncze arty może radiatorki coś pomoga bo nie sprawdzałem jakie one ciepłe ale nie chce mi sie dzisiaj ciac i szlifować w aluminium :/

 

Edit: z tego co sie przyjrzałem swojej wtyczce to ona jest zrobiona z plastiku przytwierdzonego do pcb i 4 drutów co własnie przez pcb przechodzą co by uwolnić druty od plastiku należałoby wtyczkę naciąć nadpalić nie wiem jakiej twardości sa druty ale przy pewnej dozie ostrozności na pewno jest to wykonalne :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma dla 3.3 to 600 MHz, więc moje się lepiej pokręciły. te 305 to mi w ATT znalazło, czy na teście sypnie artami nie sprawdzałem. starczy mi że karta leci 350/600

 

 

a co do odginania to juz się rozpędziłem i poszukuje :P

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma pytanie czy Forton 300 W pociągnie radeona 9500@9700 256 bit??pytam sie bo zepsuła mi sie poprzednia grafika.....po tygodniu zaczeły wyskakiwac błedy w grafice i zastanawiam sie czy zasilacz mi jej nie zepsuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co konkretnie Ci padło i w jakich okolicznościach ?? bo nie do końca rozumiem jedna grafika Ci padła i masz 2 juz czy co no opowiedz co nieco :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak kupiłem Ati Radeona 9500@9700 256 bit od kolesia z Poznania i po tygodniu grania zaczeły mi wyskakiwac artefakty na 4 i 8 potokach....jak grałem czasem miałem restart kompa. Oddałem karte do reklamacji i dostałem druga taka samą i znowu to samo po tygodniu zaczeły wyskakiwac artefakty......albe te karty sa wadliwe albo zasiłka nie wyrabia....sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też bym postawił na zasilator :/ fortron widać też potrafi zrobic sztukę nie teges...

 

edit: inna sprawa że dosyć wysoko kręcisz tą grafikę a można spytać na jakim chłodzeniu ?

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;]

Za pare dni, najprawdopodobniej jutro dołącze do grona szczęśliwych posiadaczy 9500 256bit @ 8 potoków ;] Karta zakupiona tutaj. A teraz 1 n00bowskie pytanko :P Żeby sobie zrobić 8 potoczków trzeba instalować modded stery (omegi itp) czy można potoki uaktywnić RivaTunerem ?? :> Gdzieś coś ostatnio czytałem że Rivą się da ale trzeba pliczek w instalce przerobić i stery aktualizować przez Aktualizowanie sterów w Win a nie przez instalator ;] Czytałem pobieznie ten tpic 20 stron do tyłu i nie widziałem nic co by mnie satysfakcjonowało :mur:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna aktywowac potoki riva tunerem - tylko.. czy jest sens sie w to babrac? roboty wiecej, rezultaty te same [jak modowalne stery]

 

jesli jednak interesuje Cie koniecznie przerobka riva tunerem....

http://pclab.pl/art8866-11.html [tu masz jej przyklad]

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczą ci modowalne catalysty albo omegi nic im nie brakuje

musze cie zmartwić miałem 2 grafy MODOWALNE od tego gościa żadna nie działała na 8 potokach

miałem w sigu na niego ładny opis i za to mam procenty

on ich nie sprawdza ściemnia wysyła i mówi że u niego działa czytałeś jego komentarzepewnie widziałeś mojego negatywa(maxluk), tomcat też kupił u niego grafe tylko że on nie czekał do drugiej wysyłki też dał mu nega, jeszcze jedną osobą która kupowała u niego modowalne 9500 256 bit jest qura16 tylko że on wymiękłi nie dał mu nega

moja rada sprawdź czy modowalna 3dmark03 F.E.A.R. FarCry ET po czym jeżeli nie modowalna reklamuj mailowo odeślij i bierz od razu zwrot kasy nie mówiąc już o tym że neg należy mu sie jak psu kość :angry:

poza tym istnieje ewentualność że będziesz mjiał szczęście i akurat bedzie działać nie życze ci źle pozdr :wink:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...