Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

glupie pytanie, czy jadro r9500 jest tak samo kruche jak Athlonow/Duronow :?: I czy ewentulane ukruszenie ma wplyw na OC oraz jakosc obrazu (jakies artefakty, kropki przy nie kreconej karcie) :?:

 

A i jeszcze odnosnie r9500 i 8 potokow. To u mnie ladnie chodzi ale czasami w grach widac serie malych kropek ktore nie pasuja do otoczenia, najwiecej widzialem w NFS:Under. W CS sa ale nie na kazdej scianie, raz sa raz nie ma raz jest malo raz jest duzu :P kurde to te 4 dodatkowe potoki sa w 100% sprawne czy troche mniej:?:

 

Wezcie pomozcie czlowiekowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kropki

 

ja mam karte odblokowana od maja i jest wszystko ok tzn 8 potokow i nie ma artefaktow ale istnieja takie niebieskie kropeczki na calym ekranie, lecz nie wystepuja zawsze i nie w kazdej grze.

 

W grach w scenach o bardzo ciemnym tle.

 

Sa to takie drobinki ze zeby je zobaczyc trza przyblizyc sie do monitora na ok 20 cm (17") ale sa widoczne.

 

Do tej pory mialem to chyba w 3 grach na 50 :). Ostatnio na commandos 3 na statycznej planszy (menu). Gra natomiast nie wykazywala tego bledu lub nie byly one wogole widoczne.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2001SE -> ~13k

2003(z patchem 340) -> 4272

 

Karta: 276@376/275@303

 

Na rdzen zapodalem Athlonowego titana :D

Wszytko na procu podkreconym do 2Ghz (12*167).

Szkoda mi dysku na wyzsze PCI.

Zaraz wezme stary dysk i zobaczymy co potrafi ten Radek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Color Radeon 9500

128Mb Ram Hynix 3.3ns

Taktowanie standardowe 275/270

Szyna 128-bit :(

 

Omegi pozwalaja na odblokowanie dodatkowych 4 potokow, co prawda po operacji obraz w grach nie jest w 100% "czysty" ale ilosc anomalnych kropek jest rozna (w roznych grach/testach) wiec sie nimi nie przejmuje, nie zwracam na nie uwagi.

 

Na rdzen zapodalem Athlonowego Titana. Na pamiatkach radiatorki Coolermastera. (Jak ktos udostepni miejsce na serwerze to zapodam foty).

 

Dzieki Titanowi rdzen dal sie podkrecic do 376 (max ~390). Powyzej zwiecha w 3dMarku2001SE. Pamieci nie daja sie lepiej podkrecic :( Max to jakies 310 :( Chyba bez Vmem moda nie da rady nic wiecej.

 

Testy odbywaja sie na AXP1700+@2400+ (12*167).

Wyniki jak powyzej.

2001SE -> ~13k

2003 -> 4272.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją karte zmodowałem driverami omega. Wszystko chodzi ok, rzdeń karty kręci sie do 390, tylko pamieci chdzą słabiej (312), dlatego myślałem o zmianie biosu, ale nie wiem jak to zrobić.

Zmiana Biosu nic ci nie da, tylko V-Mod tak jak w moim przypadku...

U mnie pamięci idą na 370 MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ja kupilem 2 radki sapphire 9500 gold 256 bit, oba sie zmodowaly :) jedyn yartefakt to kropka w stalym meijscu ktora sie usuwa banalnei wylanczajac hierarhical z, na fabrycznych ustawienaich w 3dmark2003 2800 po modzie i podkreceniu 5400, mysle ze warto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną tak złych osiągów?

Mam radka jak w opisie i w 3DMarku 2001 na procku 2.66 mam tylko 11849 :(

W 2003 jest tylko 3318 ... nie wiem co jest winne że jest tak mało. Liczyłem na jakieś 14000 :( a tu nic z tego

 

jeszcze link z ostatniego sprawdzainu: http://service.futuremark.com/compare?2k1=7302335 Winda nowa zainstalowana, więc czysty system ...pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sorex, jeśli nie za bardzo na temat, ale nie chciałem nowego tematu zaczynać na forum, gdyż częściowo się pokrywa.

Mam Radka Sapphire 9500 z elegancko odblokowanymi potokami.

Chodzi na 330/660, ale słyszałem , że na lepszym chłodzeniu rdzeń może pójśc w okolice 400Mhz.Właśnie zastanawiam się nad kupnem chłodzenia.

Pamięci mam 3,3ns Hynixa - na ile idą takie pamiątki ? Niech ktoś napisze z własnego doświadczenia na ile się udało je walnąć.Zamonotwane mam na nich radiatorki aluminiowe OCZ :D .

No i jeszcze jedna kwestia - czy 300W zasilacz wyrobi na to wszystko co mam w configu? ( w planach mnożnik x12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie kupilem Saphire 9500 i podobno chodzila na 8 potokach a u mnie kicha male kwadraty lataja na ekranie i co teraz moge cos z niego jeszcze wycisnac pamiec jest 256 bitowa.

 

Moze inny bios w niego wpakowac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radek 9500 ma pamieci 256 bit i uklad L to mozna go omegi robia go na 9700 i odblokowywuja dodatkowe potoki

 

jak radek 9500 ma pamiec 128 bit i uklad pamieci w rzadku to mozna go przerobic na wersje pro a nie na 9700

 

tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radek 9500 ma pamieci 256 bit i uklad L to mozna go omegi robia go na 9700 i odblokowywuja dodatkowe potoki

 

jak radek 9500 ma pamiec 128 bit i uklad pamieci w rzadku to mozna go przerobic na wersje pro a nie na 9700

 

tak mi sie wydaje

i tak wlasnie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem zapytac czy ktos robil V moda na core i mem bez lutowania.A ja chcialem zapytac czy ktos robil V moda na core i mem bez lutowania.

Zrobilem vmoda core bez dotykania lutownica :), moze zrobie moda pamieci ale to juz nie zalezy ode mnie, karta nie jest moja.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną tak złych osiągów?

Mam radka jak w opisie i w 3DMarku 2001 na procku 2.66 mam tylko 11849 :(

W 2003 jest tylko 3318 ... nie wiem co jest winne że jest tak mało. Liczyłem na jakieś 14000 :( a tu nic z tego

 

jeszcze link z ostatniego sprawdzainu: http://service.futuremark.com/compare?2k1=7302335 Winda nowa zainstalowana, więc czysty system ...pomocy

Na mój gust po części winna jest płyta, jak widać chodzisz na AGP X 4 a to ma wpływ na wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe  ,aby  Radka 9500 puścić na rdzeniu ażna 390 MHz

co trzeba miećza chłodzenie ???  Freonem  ????

Nie trzeba, wystarczy Arctic VGA Silencer i 400Mhz powinno być.

Na Allegro gość po 115 zeta sprzedaje, moim zdaniem warto.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=19020808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...