Skocz do zawartości
kalkulator

Potrzebna pomoc, porada.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem jakieś 2 dni temu:

11600kf

Aorus Ultra z590

Gskill F4-3600C160Q-32GTZKK

Problem polega na tym że komputer w ogóle nie bootuje, nie świecą się doiody pc nie daje znaku życia, nie włącza się nawet wyświetlacz POST.

Jedyne co działda to mignie logo Aorus na płycie gdy włącze zasilacz.

Zasialacz to Seasonic Platinum 1000w, Gpu gigabyte aorus ultra,

ale kompa probowalem go sprawdzic na karcie msi 770 lighting (ponieważ gtx ma blok wodny).

770 i zasilacz sprawne ponieważ teraz pisze z kompa złożonego na nich.

Czy ktoś będzie w stanie mi pomóc? Ewenualnie co może być zepsute płyta czy procesor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się włączyć płytę nie za pomocą przycisku lecz

poprzez zwarcie pinow pwr, płyta zaczęła postować.

Może ktoś wie czy moge bezpiecznie zaczekać aż skończy i wejdzie do biosu

kiedy mam tylko przykręcony blok wodny? (narazie szybko wyłączyłem ją gdy

tylko zobaczyłem ze zaczęła działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

zasadniczo skoro "działa", to sam blok ma swoja masę i potrzebuje chwile aby się nagrzać, skoro płyta to Gigabyte, to zakładam ze wtyczkę PSU 1x8 wpiąłeś w gniazdo po lewej ? 

do pierwszego uruchomienia warto obsadzić tylko jeden bank pamięci czyli gniazdo A2, po wstępnym skonfigurowaniu biosu można dołożyć druga kostkę w B2 i włączyć profil XMP (oczywiście po odłączeniu zasilania ... )    

pierwsze uruchomienie może wiązać się z kilkukrotnym włącz/wyłącz czyli kilka razy może się zresetować , to jak szybko karta graficzna się nagrzeje na samym bloku możesz kontrolować trzymając rękę dotkniętą do bloku.

a widzisz, widzisz jak obecnie wychodzi zakup CPU bez zintegrowanego iGPU ... 

całkiem zacna płyta główna i przynajmniej jeden trzeźwo myślący bo zakupił odpowiedniej mocy zasilacz 🙂  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...