Skocz do zawartości
szymonp

Okropny performance karty GTX 1050 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam problemy z moim komputerem, i nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania w internecie, więc zdecydowałem się poprosić o pomoc o kogoś z jakiegoś forum. Chciałbym jeszcze przeprosić za wszystkie błędy, które tu powypisuje, bo prawdę mówiąc, guzik wiem o tych wszystkich tematach związanymi z komputerami, i jestem po prostu młodym szczylem, co nie potrafi nic samemu rozwiąć. 
To było tak. Około 2 tygodnie temu wszystko chodziło jak w zegarku. Zero problemów, mogłem grać w gry, które lubię bez martwienia się o niskie fps'y. Do czasu.
 2 tygodnie temu gry w które grałem nawet na wysokich ustawieniach bez problemu, zaczęły zacinać. TF2, CSGO, WoT lub Overwatch stały się niegrywalne. Od razu zauważyłem, że coś jest nie tak. Pogooglowałem trochę i wyskoczyło mi kilka dyskusji na podobny temat, jednakże kończyły się tym, że ktoś zaaktualizował sterowniki i działało. Włączyłem więc GeForce Experience i owszem miałem sterowniki do zaaktualizowania, jednakże nic to nie zmieniło. Zdenerwowany pobrałem antywirusa Kaspersky Cloud Free oraz włączyłem darmową wersję próbną na 2 miesiące. Do tej pory ciągle czyszcze, skanuje, i sprawdzam swój komputer, mimo to nic się nie zmienia. Nawet gry ni stąd ni z owąd zaczęły zmniejszać automatyczne ustawienia na "niskie" albo "bardzo niskie", kiedy aplikacja nVidii jest przekonana, że nic się nie zmieniło, oraz optymalne ustawienia, według jej są jak zawsze wysokie albo w niektórych tytułach "ultra". Możliwe jest, że to nie gpu wadzi, tylko coś innego, problem w tym, że nie wiem jak stwierdzić, co się popsuło.  Specyfikacje mojego komputera:
CPU Intel Core i5-7400 3ghz 4 rdzenie
GPU nVidia GTX 1050 Ti 4gb vram
Płyta główna AsRock H110M-DVS R3.0
8 Gb RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam dysk masz sprawdź jego wydajność, zobacz swój plan zasilania w panel sterowania , może masz oszczędzanie energii ?

Edytowane przez P3ch
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia temperatur procesora i karty graficznej. Użyj tego:

https://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.44.zip

Włącz jakąś grę, pograj chwilę i sprawdź, ile maksymalnie było na liczniku. Warto też rzucić okiem na częstotliwości zegarów i obroty wentylatorów. Jeśli masz z tym problem, wklej zrzuty ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, P3ch said:

Jaki tam dysk masz sprawdź jego wydajność, zobacz swój plan zasilania w panel sterowania , może masz oszczędzanie energii ?

Sprawdziłem jaki mam dysk. Model to wdc wd10ezex-75wn4a0. Sprawdziłem też swój plan zasilania. Miałem włączone oszczędzanie energii. Może to było problemem, a ja panikuje bez powodu. Co do wydajności, muszę jeszcze ją sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Nasty Rudolf said:

Zacznij od sprawdzenia temperatur procesora i karty graficznej. Użyj tego:

https://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.44.zip

Włącz jakąś grę, pograj chwilę i sprawdź, ile maksymalnie było na liczniku. Warto też rzucić okiem na częstotliwości zegarów i obroty wentylatorów. Jeśli masz z tym problem, wklej zrzuty ekranu.

Z włączoną przeglądarką i programem, który mi podesłałeś temperatura procesora wynosiła od 34-37, jednakże przy zmienianiu okna, momentalnie temperatura wynosiła aż 47 stopni celsjusza. Temperatura karty graficznej wynosi od 29 stopni minimum oraz 34 stopni maksymalnie, a hot spot 37-42. Z włączoną grą:
gpu 29-69, hot spot 37-77
cpu 53 stopnie na pierwszym rdzeniu
image.thumb.png.2092ba8192c4aa5e2588ccb1c13e9c8a.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te temperatury są bardzo niskie, tak więc nie tu prawdopodobnie leży problem.

Zmień sobie też plan zasilania na wysoką wydajność.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym, ze wrecz temperatury sa za niskie i mozliwe, ze cpu lub gpu nie wchodzi na odpowiednie taktowanie co moze powodowac niska wydajnosc. Jakie jest taktowaniew cpu i gpu w trakcie gry? Cpu powinno miec okolice 3.5GHz,a GPU okolo 1600+ MHz.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...