Skocz do zawartości
Pytek

Router tplink ogranicza wydajność portów RJ45

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam TPLINK VR600. Internet z modemu leci 500 Mb bez problemu (na każdym z moich kabli). Po podłączeniu przewodu z modemu do routera i z routera RJ45 do komputerów nie osiągam w speed test więcej jak 100-110 Mb. Karty w PC są 1Gb/s. Ktoś wie gdzie w konfiguracji routera może leżeć problem? Reset do domyślnych chwilowo nie wchodzi w grę.

Edytowane przez Pytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. A możesz jakoś podpowiedzieć jakiej opcji szukać? Googluje na ten temat ale nie mogę odszukać konkretów w jakiej zakładce, jaką opcję, odznaczyć.

To nie wina kabli. Kupne czy robione jeden pies z prędkościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź te prędkości. Komputer - router to prosta sprawa: klikasz ikonę połączenia sieciowego, następnie Ustawienia sieci i Internetu, Zmień opcje karty, wybierasz swoje połączenie sieciowe i widzisz szybkość: 1,0 Gb/s albo 100 Mb/s. Jak jest 1,0 Gb/s, to OK - czas sprawdzić połączenie router - modem. Nie znam panelu konfiguracyjnego Twojego routera (możesz tam poszukać listy podłączonych urządzeń), ale zgaduję, że da się to poznać po samych diodach przy portach sieciowych. Przypuszczam, że 100 Mb/s to pomarańczowa dioda, a 1 Gb/s - zielona. Jeśli miałeś 1 Gb/s z komputerem, to sprawdź, czy diody przy obu portach routera mają ten sam kolor.

Natomiast jeżeli rzeczywiście osiągasz 110 Mb/s w testach, to raczej problem leży gdzie indziej, bo miałbyś mniej niż 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110 to jakiś tam wyjątek, w większości nie idzie wyżej jak 100Mb. Już kombinowałem ze wszystkim i w zasadzie VR600 jest wąskim gardłem. Nie wiem tylko jaką opcję mam ogarnąć aby wyłączyć to ograniczenie

 MHt3JpZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połaczenie miedzy routerem a kompem jest 1 Gb teraz sprawdz w modemie jaka jest prędkość miedzy modemem a routerem. Wejdz na któryś z nich i w opcjach lan albo status masz cos ala link 100 Mb albo 1 Gb obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...