Jump to content
Pytek

Router tplink ogranicza wydajność portów RJ45

Recommended Posts

Witajcie.

Mam TPLINK VR600. Internet z modemu leci 500 Mb bez problemu (na każdym z moich kabli). Po podłączeniu przewodu z modemu do routera i z routera RJ45 do komputerów nie osiągam w speed test więcej jak 100-110 Mb. Karty w PC są 1Gb/s. Ktoś wie gdzie w konfiguracji routera może leżeć problem? Reset do domyślnych chwilowo nie wchodzi w grę.

Edited by Pytek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew. A możesz jakoś podpowiedzieć jakiej opcji szukać? Googluje na ten temat ale nie mogę odszukać konkretów w jakiej zakładce, jaką opcję, odznaczyć.

To nie wina kabli. Kupne czy robione jeden pies z prędkościami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw sprawdź te prędkości. Komputer - router to prosta sprawa: klikasz ikonę połączenia sieciowego, następnie Ustawienia sieci i Internetu, Zmień opcje karty, wybierasz swoje połączenie sieciowe i widzisz szybkość: 1,0 Gb/s albo 100 Mb/s. Jak jest 1,0 Gb/s, to OK - czas sprawdzić połączenie router - modem. Nie znam panelu konfiguracyjnego Twojego routera (możesz tam poszukać listy podłączonych urządzeń), ale zgaduję, że da się to poznać po samych diodach przy portach sieciowych. Przypuszczam, że 100 Mb/s to pomarańczowa dioda, a 1 Gb/s - zielona. Jeśli miałeś 1 Gb/s z komputerem, to sprawdź, czy diody przy obu portach routera mają ten sam kolor.

Natomiast jeżeli rzeczywiście osiągasz 110 Mb/s w testach, to raczej problem leży gdzie indziej, bo miałbyś mniej niż 100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

110 to jakiś tam wyjątek, w większości nie idzie wyżej jak 100Mb. Już kombinowałem ze wszystkim i w zasadzie VR600 jest wąskim gardłem. Nie wiem tylko jaką opcję mam ogarnąć aby wyłączyć to ograniczenie

 MHt3JpZ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...