Skocz do zawartości
Astec

11600K vs 5600X do Radeona 6700XT

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzaliscie mi już nie raz, ale tym razem chciałem poradzić się odnośnie komputera mojego kolegi. Udało mu się kupić Radeona 6700XT, ale teraz przyszła kolej na upgrade procesora. Cztero rdzeniowy/ośmio wątkowy Intel i wolny RAM wyraźnie ogranicza kartę. Kolega należy do obozu niebieskich, ale wymięka stopniowo zobaczywszy testy nowych Ryzenów i to jak działa mój 5600X. Dlatego jeśli ktoś go przekona, że Ryzen jest lepszy, to po prostu go kupi. Budżet na CPU + mobo + RAM + chłodzenie to 2500 złotych. Jako że liczy na niemal topowa wydajność w grę wchodzą 2 procesory 11600K i 5600X. Kolega ma nadzieję, że procesory te wystarczą na kolejne 2, góra 3 lata, dlatego nie zwraca uwagi na 8 rdzeniowe procesory. Gry w jakie gra to produkcje AAA jak i CS, czy Warzone. Co o tym myślicie? Który CPU lepiej będzie sprawował się z 6700XT? Czy łącząc Ryzena z kartą od AMD nie będzie ograniczania ze strony sterownika? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od gry - są tytuły gdzie lepszy jest 5600X a są też takie gdzie lepszy jest 11600K .

Choć przewaga jednego na drugim jest stosunkowo niewielka - nie licząc Total War Three Kingdom i CP2077 gdzie ta przewaga jest nieco większa i góruje tutaj I5 , w CP2077 szczególnie .

W teście na PPC w konfiguracji I5 + 16 GB 3600 mhz CL18 + RTX3090 notuje 6 do 8 fps przewagi .

Ja bym patrzył na płytę ( głównie - cena i wyposażenie ) oraz ram oraz koszt całości .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...