Skocz do zawartości
Przemas503

Modernizacja komputera PC do wszystkiego bez wymiany karty GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
posiadam następujący sprzęt:
-Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6 MB, BOX

-Płyta główna ASRock Gaming K4

-Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15

-Dysk SSD GoodRam 240 GB 2.5" SATA III (SSDPR-IRIDPRO-240)

-Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

-Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

-Wentylator Corsair AF120 LED Red Quiet Edition Twin Pack (CO-9050016-RLED) (4 sztuki łącznie)

-Dysk Toshiba 1 TB 3.5" SATA III (DT01ACA100)

-Obudowa Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614P_TG)

-Klawiatura genesis rhod 410

-Mysz Razer Naga chroma

-Karta graficzna Asus GeForce GTX1080 8GB GDDR5X (256 bit) DVI-D, 2x HDMI, 2x DP, BOX (STRIX-GTX1080-8G-GAMING)

-Do komputera podłączony jest wzmacniacz audio przez USB, do którego podłączony mam mikrofon i słuchawki lub głośniki

+ do komputera podłączam czasami kamerkę

Wcześniej miałem zasilacz XFX TS 550W (P1-550S-XXB9) i mimo, że jeszcze wtedy nie używałem tylu bajerów, to niestety dokonał żywotu. Obecnie używam zakupionego na szybko Vero M2 bronze 600 W.
Wydaje mi się, że ta karta graficzna powinna wystarczyć jeszcze na jakiś czas + obecna sytuacja na rynku nie rozpieszcza. Dlatego chciałbym na razie tej karty nie wymieniać. Obudowa + dodatkowe wentylatory od obudowy też raczej zostają, bo spisują się dobrze. Oczywiście dyski też chcę przenieść.

Niestety momentami odczuwam bottleneck w grach i procesor ma 100% zużycia.

Przymierzam się do polecanego zestawu ze strony Purepc, czyli:
-Procesor Intel Core i9-10850K, 3.6GHz, 20 MB, BOX

-Płyta główna MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI

-Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 4000MHz, CL18 (F4-4000C18D-32GVK)

-Dysk SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-1TT-C) (wydaje mi sie, ż 1 TB mi starczy, ponieważ mam i SSD i twardziela jeszcze)

 Pozostały dwie rzeczy do rozważenia.
Czy mam zostawić stare chłodzenie powietrzne (o ile ono pasuje) czy kupować chłodzenie cieczą (Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 240)?
Boję się również o zasilacz. Dużo rzeczy mam podłączonych i chciałbym, żebyście mi doradzili, czy kupować nowy (Zasilacz Corsair RM750)?

Mam nadzieję, że wszystko będzie ze sobą współpracowało i zmieści się w obudowie. Jeżeli nie, to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Komputer używam do wszystkiego praktycznie...gry, programy graficzne, przeglądanie internetu (lubię mieć w przeglądarce otwartych wiele kart na raz), filmy itd.

 

 

 

Edytowane przez Przemas503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...