Skocz do zawartości
DziubekR1

Komputer losowo się resetuje po wymianie płyty+proc i Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono,

Sprzedalem na allegro taki zestaw:

ASUS F2A85-V PRO fm2 

Athlon 760k X4 + Chłodzenie jakiś mały towerek Xilence

Ram 2x 4GB Timec 1.35V 1600Mhz

Sprzet byl u mnie jakies 1.5 roku i zero problemów, kiedyś skanowalem te ramy Mem testem i nie bylo bledow, nigdy nie podkrecany, oprocz jakiegos drobnego OC, ktore ta plyta robi sama do 4.3Ghz.

Klient ma problem z losowymi resetami i juz koncza mi sie opcje do sprawdzenia. Najpierw odpalil sprzet bez reinstalacji Windows 10, wiec to była pierwsza rzecz jaką poradziłem, żeby postawić nowy system. Postawił świeży, nie instalował już sam sterownikow, tylko zostawił to co poinstalował Windows 10 i przez 2 dni nie bylo problemu, aż nagle napisał wczoraj w nocy, że komputer zresetował się w przedlądarce, bez żadnego obciążenia jak wyszedl z pokoju.

Napięcia sprawdził miernikiem i sa ok 5,12V i 12,35V, zasilacz Cooler Master. Na wczesniejszym zestawie nie mial problemow żadnych. Screen temperatur zostal zrobiony po tym restarcie - https://imgur.com/a/q4vxTnP - te jakies ponad 100C Aux to ponoc mozna zignorowac z tego co na necie pisza. Zastanawia mnie tylko to CPU Package TSI, bo wyjatkowo wysokie jak na Idle w Windowsie, ale znowu CPU w zakladce Asus jest jak najbardziej OK.

Jesli 2 dni dzialalo bez problemu, rowniez pod obciazeniem, a nagle nastapil reset w przedgladarce, to to brzmi dla mnie jak jakis problem z uziemieniem i przepieciem z obudowy, ale znowu jego poprzedni zestaw dzialal bez problemu (a jak dzialal bez problemu, to i dysk SSD raczej mozna wykluczyc, bo ma raptem 6 miesiecy i tez zostal po starym zestawie).

Z gory dzieki za jakąś poradę.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

wiesz ze taka diagnostyka to będzie wyglądać jak zabawa w "głuchy telefon" ...

 jeśli jesteś absolutnie pewien ze sprzedałeś sprawny sprzęt, który nawet działał u kineta przez dwa dni no to w czym problem ?

chyba ze zamieściłeś ino ze dajesz gwarancje rozruchowa np. 7 dni. 

dlaczego mam takie trochę chamskie podejście ?, bo Ty nie wiesz w jakie ręce trafił sprzęt oraz czy procedura montażu/modernizacji była wykonana przez nowego właściciela w sposób prawidłowy, bo jak miał byś to sprawdzić ? a już nie raz widziałem płytę główna przykręcana na jedna śrubkę lub kartę graficzna bez śrubki...

nie napisałeś czy sprzedałeś tylko mobo (płyta+cpu+ram) czy razem z obudową i zasilaczem czyli komp w całości , a jeśli tylko mobo no to nie wiesz jaki ktoś ma zasilacz oraz czy poprawnie np. przykręcił płytę główna oraz czy nie wpadł na pomysł aby zrobić OC a potem głupka udaje ze komp sam się zresetował , omnibusów co maja po 15 lat nie brakuje ...

napisz mu ze ma wejść do biosu ustawić Ram na 1333MHz +(Command Rate (CR)2T) oraz CPU na stałe 3800MHz i zapuścić Memtest86+ ,  i tutaj zaczyna się zabawa jak miał byś to mu zdalnie wytłumaczyć  ??? 

 podejdźmy do tej sprawy realnie, szkoda czasu i nerwów niech szuka w pobliżu serwisu i mu kompa zdiagnozują . 

  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc byl bardzo sympatyczny, szczerze chcial to uruchomic i wysylal mi zdjecia kiedy prosilem o sprawdzenie roznych rzeczy. To pierwszy raz jak mam taka sytuacje, nigdy nie mialem zadnych problemow. W koncu sie poddalem i poprosilem o odesłanie. Wydaje mi sie, ze znalazlem problem, ale ciagle jeszcze testuje. Puscilem MemTesta bootowalnego i po 2h30min zadnych bledow. 

Ja ten sprzet uzywalem na Windows 7, a kupujacy na Windows 10, wiec postanowilem postawic Windows 10 i niespodzianka, faktycznie dzieje sie, tak jak napisal. Losowo potrafi zresetowac bez powodu, ale ten reset wyglada bardzo dziwnie, bo najpierw nastepuje szybkie podwojne migniecie ekranu i po 2s wylacza sie karta graficzna, a po ok. 15s wylacza sie caly komputer, a po 2s wlacza sie ponownie, tylko ze Windows nie wywala żadnych bledow, ze zostal nieprawidlowo zamkniety. To wyglada jakby Windows 10 przechodził w jakąś hibernacje, czy cos takiego, tylko ze nieprawidłowo.

Teraz odpalilem Hiren`s Boot z pendrive i OCCT i narazie po 20min zero problemow, temperatury są bardzo dobre. To mi wyglada jak jakiś problem z Windowsem 10, tylko nie mam pojecia co to moze byc.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...